NEW Aspire 6920G-(45nmPenryn,NV9500GS 512MB,GEMSTONE BLUE)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
cry_more

Příspěvekod cry_more » 04 kvě 2008 13:21

'' Klady a zápory

+ kvalitní displej vhodný na sledování filmů ''



...
tak s tym displejom na mna nechod to ti mozem odfotit hocijake lcd pri tmavej scene... moje LG tiez ked odfotim z takeho uhla tak to nebude nic moc..ide o to ze bezne to pri takom uhly nepouzivam... holt a to ovladanie? nikdy si nevidel pokazeny touch pad na iPode? alebo take repraciky razer mako..volume control ten isty..taktiez som to videl pokazene... booky dell, a spol sa tiez kazia, tak preco na tie nepoukazuje nikdo?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 04 kvě 2008 13:31

CeCo nemá rád ACER. :) Asi tak jako většina lidí tady na foru, ale CeCo má alespoň pádný argumenty, některé opice tupě tu píšící o tom, že ACER fuj a nikdy ho neměli, mě lezou na nervy. Pokud ti vyhovuje kup si ho :-P


EDIT: Ale radši si to nejdřív osahej v realu, nech si ho předvést. Možná, že potom změníš názor. Osobně se mi tento nový gemstone líbí, ale to LCD... no nevim, protože já i když naklopim LCD s takhle tmavou scénu tak zase takhle to nevypadá...
tento účet již není aktivní.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 04 kvě 2008 13:35

cry_more: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ty klady a zápory jsi vytáhl z recenze na Aspire 8920G.... JENŽE.... v 6920G není ten samý displej. Je tam úplně jiný a z úplně opačného cenového spektra (s ani ne polovičním vertikálním pozorovacím úhlem).

Na 8920G je displej dobrý. Má vysoké rozlišení a celkově je z té top třídy. Na 6920G je displej kvality low-endu (jako jsou 15,4" WXGA).

Jo a jestli nikdy nepoužíváš notebook s displejem pod náklonem větším +-30°, tak tě bude marketingové oddělení (nejen) Aceru milovat :-).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 04 kvě 2008 13:39

cry_more: vše se kazí i dell, ale on má NBD :P takže si ho do huby neber...
XPS 1330 with LED
Camo=kamil2268

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 04 kvě 2008 13:41

Btw s tím ovládáním bohužel musím říct, že dva kusy (8920G a 6920G), které jsem měl na recenzi já, se chovaly úplně stejně. Je to řešený hodně nešťastně a není to chyba kusu :?.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Krondor
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 01 dub 2008 17:58

Příspěvekod Krondor » 04 kvě 2008 13:42

to Camo: Acer má také NBD !!! :D

cry_more

Příspěvekod cry_more » 04 kvě 2008 13:43

mno myslel som ze tam je ten isty panel ...kazdopadne tu je cela recenzia http://www.notebookcheck.net/Review-Ace ... 783.0.html
su tam aj tie pozorovacie uhly...takze kazdy si to moze pozret a uvazit ci mu to vyhovuje...

kazdopadne asi pockam na tu toshibu a300 a potom sa rozhodnem :/
Naposledy upravil(a) cry_more dne 04 kvě 2008 13:54, celkem upraveno 2 x.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 kvě 2008 13:51

Len potvrdzuju swarma ;-)

Kód: Vybrat vše

The viewing angles of the Acer Aspire 6920G's display could also not really convince. Especially vertically, the display quickly darkens respectively whitens with increasing deviation from the ideal viewing angle. Therefore, you'll frequently need to readjust the opening angle in practice


"Mysliet si" (myslel som si, ze tam je ten isty panel) je sice pekne ale nanic. "2x meraj, raz rez" je jedine co je v tejto oblasti platne.

Btw, tieto displeje robi momentalne len Samsung a tu mas parametre:
18,4" FullHD v 8920G - http://www.samsung.com/global/business/ ... m=LTN184HT
16" HD v 6920G - http://www.samsung.com/global/business/ ... m=LTN160AT
Okrem odozvy je 16" displej (teda panel v 6920G) vo vsetkom horsi nez 18,4" (panel v 8290G).

C

cry_more

Příspěvekod cry_more » 04 kvě 2008 13:54

to swarn: tak preco si to ovladanie nespomenul v recenzii ako sa to chova?
'I když na první pohled může ovládání vypadat nepřehledně, ve skutečnosti se s ním dá opravdu pohotově pracovat.'

no ja teda fakt neviem som tu novy na tomto notebook.cz
ale v recenziach pisete jedno a potom na forach zas druhe tak neviem ci si mam myslet /pozor - precital som iba par recenzii a taktiez fora k nim prisluchajuce /

inak dakujem, cenim si to upozornenie o obrazovke

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 04 kvě 2008 13:59

Btw na notebook.cz bude taky recenze na 6920G. Vlastně už je napsaná, takže se třeba nebude ani muset dlouho čekat. Koukám, že na notebookcheck ten displej hanili víc než já. V mé recenzi jsem ale také projevil své zklamání.

Btw pro ty, kdo se tou zahraniční recenzí nechtěj moc prohrabávat, zde je pár úryvků:

The reviewed display had a very good maximum brightness of 213 cd/m² in its middle upper-most area. Because the brightness diminishes down to only 170.3 cd/m² at the bottom corners, the illumination of 80% is only average.


Tedy podsvícení není rovnoměrné.

A contrast ratio of 190:1 is rather below-average. That's a pity, especially, because this notebook attracts basically attention by its extraordinary display.


Tedy podprůměrný kontrast (neuváděl výrobce displeje podstatně víc, než se nakonec naměřilo??). Smutný fakt u notebooku, který se snaží displejem zaujmout.

The viewing angles of the Acer Aspire 6920G's display could also not really convince. Especially vertically, the display quickly darkens respectively whitens with increasing deviation from the ideal viewing angle. Therefore, you'll frequently need to readjust the opening angle in practice. Although the dependence to the viewing angle is not that strong horizontally, you'll face disturbing reflections if the viewing angle is too acute.
Především vertikální úhel je slabý a displej rychle "černá" a "bledne" při pohybu nahoru/dolů. Často tedy budete muset displej přenastavovat do úhlu podle toho, jak si sednete.

_________________________________

cry_more píše:to swarn: tak preco si to ovladanie nespomenul v recenzii ako sa to chova?
'I když na první pohled může ovládání vypadat nepřehledně, ve skutečnosti se s ním dá opravdu pohotově pracovat.'
Ukázka kolektivního díla v nejhorším smyslu.... :evil:

Já to ve své verzi zmínil :cry:.

Btw problém je jen s regulací hlasitosti. Zbytek ok.
Naposledy upravil(a) swarm dne 04 kvě 2008 14:20, celkem upraveno 2 x.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 kvě 2008 14:03

cry_more píše:to swarn: tak preco si to ovladanie nespomenul v recenzii ako sa to chova?

cry_more píše:ale v recenziach pisete jedno a potom na forach zas druhe tak neviem ci si mam myslet

- mysli si presne to, co ti z toho logicky vyplyva ;-) Ked ti recenzia povie A a realne skusenosti uzivatela B, co z toho je pre teba ako uzivatela pouzitelne?

Btw, prave z tohto dovodu som chcel doteraz kazdy notebook, ktory som si kupoval mat na par dni na vyskusanie. Lebo recenzia je sice pekna vec, ale zdaleka nepokryje vsetko...

C

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 04 kvě 2008 14:17

Nemyslim si, že by ty recenze byly až tak odlišné (až na tu zmíněnou, která mi přijde poněkud "nekompletní" :roll:).

Je dobré číst tak 2-3 recenze na jeden notebook, když chce člověk opravdu objektivní popis. Většinou jsou tři důvody, proč ta recenze třeba nerefluktuje něco úplně přesně (nebo vůbec):

1 - autor ještě není tak zkušený a neví, že na tohle se má dávat pozor
2 - autor to jednoduše přehlédne
3 - :roll:

(Když vynechám tuto recenzi, tak) ...myslim že ty, které jsem tu psal já (Jiří Zima), jsou napsány co nejobjektivnějším způsobem, kde se snažím zohlednit všechny výhody i nedostatky. Obecně co tak sleduju na diskuzích (nejen tu, ale i na zive a dalších), tak na ty názory lidé většinou dají a uživatelé je v drtivé většině podporují.

Pokud tedy mluvíš ještě o jiných recenzích, hoť sem odkaz a odkaz na diskuzi, ať vim, o co jde. Jinak si ale nemyslim, že by tu něco takového bylo, že recenze super a notebook lidi úplně sjedou.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 kvě 2008 14:39

Hm, pozeram ze marketingove oddelenie Aceru hasi ako to len ide:

Kód: Vybrat vše

Although the Media Console did not react at once, this problem suddenly disappeared. According to an Acer technician, this should be a problem of the test sample only.

http://www.notebookcheck.net/Review-Ace ... 783.0.html

No neviem neviem, ta klavesnica v tom videi, co som nasiel na youtube mi prisla ceska a pochybujem, ze vyrobca bude poskytovat sample pre kazdu jazykovu verziu. Inymi slovami - nie je to problem len "test sample", ale aj realneho produktu...

Pre informaciu - sam studujem marketing, takze viem ake finty sa pouzivaju ;-)

C

cry_more

Příspěvekod cry_more » 04 kvě 2008 15:52

mno tesim sa na racenziu :) takze nakoniec asi siahnem po tej toshibe... inak ako zistim ake vlastnosti ma napr. panel v a200 ke?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 kvě 2008 15:57

Nijako. Pre WXGA je vela dodavatelov a mozes dostat panel od ktorehokolvek z nich.
:arrow: http://www.techsupport.sk/clanok/51/nie ... ticle.html

C


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů