NEW Aspire 6920G-(45nmPenryn,NV9500GS 512MB,GEMSTONE BLUE)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Witaaanek
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 10 kvě 2008 09:48
Bydliště: Bor

Příspěvekod Witaaanek » 17 čer 2008 15:26

no jasný ale přes tu ExpressCard je to zas pomalejší ne? No ale co vždyť je to jedno, na cesty stačí i ten pomalej net... :) a ještě taky existujou USB klíčenky jako modemy ne??

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 čer 2008 15:39

expresscard = USB + PCIe pokupe (polopaticky receno)
propustnost dat je o honde vyssi, nez USB (diky te PCIe lince) a
na rychlost USB narazis akorat u rychlejsich externich HDD, u pretahovani z digi kamery, apod. na net to nebude mit sebemensi vliv.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Dolnma
píše často
Příspěvky: 185
Registrován: 06 kvě 2008 21:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dolnma » 18 čer 2008 12:31

Tak uz mam tento notebook doma.Je fakt boží,ale chtěl bych se vás na něco zeptat.Zkoušel jsem na něm hry PES 08(hral jsem na max detaily a při ukázkách nebo při přerušení hry se mi to seká,ale při hře to chodí normal),dál Fifa 07 to samý co PES 08,Vietcong 2 na default což je asi medium-high a taky se to trochu seká a pak jsem zkoušel NFS Carbon,což chodí docela v pohodě,ale občas se to maličku trhne,ale je to fakt dobře hratelný.Myslíte si že to je v pořádku?tyto hry nejsou patchované a ovladače mám od And3ew.Jsem z toho výkonu takový rozpačitý,tak mě řekněte jestli je to v pořádku,nebo musim něco udělat.Jinak Dík

Goblin 5300
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 25 bře 2008 16:29
Bydliště: Čkyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Goblin 5300 » 18 čer 2008 19:59

tak občas se ti malinko trhne jakákoliv náročnějši hra na jakýmkoliv PC, zase nemůžeš chtít aby ti notebook zvládal miliony operací bez malinkého občasného trhnutí.....ten výkon je fakt super i když na desktop notebook v porovnání výkonu nebude nikdy asi mít ale jinak je tenhle book mimořádně výkonej :) , sám tenhle book mám doma a jsem maximálně ,spokojenej :)

Dolnma
píše často
Příspěvky: 185
Registrován: 06 kvě 2008 21:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dolnma » 19 čer 2008 15:29

No jo,ale ja jsem chtěl říct,že to není ůplně plynulý a ja si myslel,že tyto hry by měli být v poho.No tak chci vědět,jestli je v pořádku,nebo ne.)ovladače,patche)

Goblin 5300
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 25 bře 2008 16:29
Bydliště: Čkyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Goblin 5300 » 20 čer 2008 14:38

Zdravím, hrál jste někdo na tomhle booku Medal od Honor: Airborne??Já jo a na 800x600 a chvíli mi to šlo celkem pěkně a pak se to začne škubat a docela fest, je to normální?Myslím že tenhle notas je dost nařáchlej podle mě a tuhle hru že by nezvládal?Nebo je Airborne tak hrozně náročnej??Pls napište někdo zkušenosti s touhle hrou díkes :)

polo

Příspěvekod polo » 20 čer 2008 16:41

Ake si tam mal nastavene detaili/efekti/vyhlazovanie ? Este si daj pozor aby si nemal podtaktovanu grafiku/procesor... Povipinaj zbytocne procesi a sluzbi beziace na pozadi a pripadne si tam daj novsi ovladac grafiky...

Gomelek
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 26 čer 2008 10:13

VÝKON

Příspěvekod Gomelek » 26 čer 2008 10:57

Ahojte všem. Ještě než jsem si tenhle notebook pořídil (Acer Aspire 6920g 6a4g25mn), tak jsem si přečetl celé toto téma. Mám jej 5 dní. Vzhled je naprosto super. Klávesnice se mi nijak neprohýbá v žádné části. Jen bych zmínil, že nemohu používat modrá čísla na alfanumerické klávesnici i přesto, že zmáčknu klávesu "Fn". Se zapnutým Numlockem to funguje. Nikde na notebooku se neodchlypují žádné plasty. Nikde nic nevrže, ani výko monitoru (mám jej jen 5 dní, takže vrzání může přijít). MediaConsole funguje dobře, jen je třeba se přesně trefit na ovládací prvky. Bohužel ovládání hlasitosti je opravdu jen na MediaConsole a to funguje po velkých částech. Tzn. že hlasitost nelze ovládat jemně po jednotlivých procentech, ale tak po zhruba deseti %. Výdrž na baterky nemám odzkoušenou, o tu mi moc nejde.

Vrchní plast monitoru je opravdu trošku měkčí, ale já notebook přenáším denně v batohu Dicota Backpack Mission a není to naprosto znát. Váha je opravdu v pohodě a to cestuji mezi moravou a Prahou. Bedničky vydávají opravdu dobrý zvuk. Toto je můj třetí notebook (první Acer 4152WLMI, druhý VBI Compal FL90) a můžu říct, že zvuk je skvělý. Subwoofer není moc znát. Jen zvuky Windows Vista mají příliš vysoké tóniny a ty bedničkám nedělelají moc dobře.

Monitor je z mých třech notebooků opravdu nejlepší. Pozorovací úhly, z boků, jsou dle mého názoru super. Ze spodu nebo zvrchu se snad na monitor nikdo moc nedívá a snaží se dodržet pravý úhel. Jinak vrchní a spodní úhly nejsou opravdu moc dobré.Další výtku bych měl k počtu USB, jsou jen 3. Ale s tím musí počítat každý kdo tento notebook kupuje. Další výtku bych měl k plastu, který se nachází okolo konektoru na napájení (prostřed toho modrého jak to tam svítí modřre). Ten se na můj vkus dosti vyklá. Pravá část kloubu je v pořádku. Možná je to jen mým kusem.

Notebook se nepřehřívá i při spuštěných hrách typu Crysis (k tomu se dostanu později. Teplotu jsem teda neměřil na stupně, ale dle toho, že mám na něm ruce a nepálí to tolik, jako u předchozích notebooků. K větrání bych podotkl, že horký vzduch vyvěrá z levé části kloubu monitoru, ale při otevřeném monitoru část výpusti horkého vzduchu míří na monitor a ten se v dolním levém rohu dosti zahřívá. Ano kdo z nás na monitor šahá, ale mám strach, zda-li by mu vysoká teplota nemohla uškodi.

Dále bych zmínil touchpad. Oproti klasickým lesklým, černým je mírně zdrsněný, krásně zapadá do přední části otevřeného notebooku a tím, že je zdrsněný, mohu řícit, že se s ním pracuje lépe. Snad jen rolovací pravý bok je trošku nepřesný a radši použiji kolečko. Co se týče plastů, jsou zatím nejpevnější a nejlépe provedené, krom toho vrchního na monitoru, kde je napsáno logo Acer, ale jak jsem psal výše, často jej přenáším a vubec mu to nevadí.

Můj předchozí notebook VBI Compal fl90 měl konfiguraci T7300, 2GHz, 2GB RAm, GF 8600 GT 256 GRAM + 256 přidělené z RAM, disk 160 GB, 7200ot/min. Myslel jsem, že si koupí tohoto nového Aceru přilepším, ale opak je pravdou. Na VBI jsem hrál Crysis na střední detaily, některé na vysoké a na 1280x800. Na novém Aceru dám 1024x768 při jen středních detailech a hra nejede úplně plnule. Ostatní hry nebudu zmiňovat jen krátce, protože Crysis je hodně velká zaběračka na výkon. CoD 4 šlape na 1280x720 na střední detaily a něktré vysoké a Company of heros Oposing Fronts pracuje na naprosté maximum.

Napadlo mě, zdali by se výkon kapičku nezvedl tím, kdybych místo Win Vista použil Win XP pro SP2. Na předchozích boocích jsem používal právě Win XP a musím říci, že pro mě je stále uživatelsky přívětivější. Určitě je to jen síla zvyku. Samozřejmě Win Xp si mohu dát jen za předpokladu, že budou dostupné ovladače pro tento OS. Na stránkách výrobce ovladače pro Win Xp jsou, jen né pro grafikou kartu Geforce 9500 GS 512 MB. Na stránkách Nvidia taktéž ne. Proto vás prosím, zda-li byste nevěděli kde je sehnat. Pokud bych rozjel Win Xp, dal bych vědět, jak to šlape. Dále bych se chtěl zeptat, jestli je možné po zformátování celého HDD znovu nainstalovat originální Vista. Mám vytvořené dvě DVD skrze Acer eRevorery. Je ještě někde na disku uložen image Win Vista.

Trošičku rozsáhlejší článek, ale snad vám to pomůže při výběru ntb. Nejsem žádný recenzista, jsou to jen mé dojmy. Pokud vám nejde o vysoký výkon pod Win Vista, tak tento notebook můžu doporučit. Je opravdu špičkový. Jen doufám, že se Acer poučil ze svých chyb a notebooky nebou kazové. Já osobně mu dám ještě šanci, byť s prvním Acerem jsem byl spokojen.
Naposledy upravil(a) Gomelek dne 27 čer 2008 13:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 26 čer 2008 11:06

Gomelek: Psaní číslic s Fn bez přepínání NumLocku totiž Acery standardně nepodporují. Kdysi jsem nad tím koumal a vytvořil řešení pro všechny takové notebooky: http://myego.cz/item/soft-padlock-psani ... -notebooku
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Gomelek
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 26 čer 2008 10:13

Příspěvekod Gomelek » 26 čer 2008 14:57

Swarm: zdar. Díky za pomoc s tím "Fn". Je to sice drobnost, ale i tak děkuji. Podle toho co jsem četl jsi tady na to odborník a proto díky, že se věnuješ nám "laikům". Nevíš, zda-li je možné nějak sehnat ovladače na tu grafárnu GF 9500m gs na win xp? Volal jsem přímo do aceru a tam řekl, že tento ovladač dělat nikdy nebudou. Když jsem jim řekl, že mi tímto brání ve svobodné volbě OS, mlčeli. Nvidia se tvorbou tohoto ovladače zaobýrat nebude, protože výrobci notebooků si ty jádra nebo ovladače předělávají k obrazu svému. Existuje ještě nějaká možnost, jak ten ovladač sehnat? Díky za odpověď.

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 26 čer 2008 15:07

hele downgrade na XP si v ničem moc nepomůžeš, jestli je to teďka méně výkonné než FL90 co jsi měl předtim tak je problém jinde, protože 9500GS je výkonější než 8600GT.. zkus pohledat novější ovladače pod Vistu.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 26 čer 2008 15:30

Gomelek: Ovladače tu jsou na fóru popsány - stačí použít modifikované (resp. modifikovat sám) ovladače ze stránky laptopvideo2go.com - tam je i návod, jak na to.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Svestka
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2008 12:07

Pár otázek

Příspěvekod Svestka » 27 čer 2008 12:56

Právě jsem se pročetl od začátku ke konci a měl bych pár otázek tedy především na majitele tohoto notebooku.

(*1*) Nikde jsem se nedočetl z jakého materiálu je kompletně celé šaši, je jasné, že je tvořen plastem. Zajímal by mě ale především matereriál, kolem touchpadu a klávesnice. Předpokládám, že se bude jednat o komplet plast ale mohl by někdo připsat zda se jedná o stejný plast jako byl použit u klasických bílých gemstone ?

(*2*) Jak funguje Arcade tlačítko na CineDash tedy vím, že spustí jakýsi prohlížeč médií ale na jakém primcipu prohlížeč funguje? Vyberu si typ médií a poté najdu požadovaný soubor. Ale tento program spouští nějakou primární složku která slouží jako root, nebo soubory načítá z nějaké knihovny médií ? Nebo se přes tento explorer můžu přesunout do jakékoliv složky a příslušný soubor vybrat?

(*3*) Notebook by měl mít výstup na 5+1 což by znamenalo 3 out jacky pouze na bedýnky ať jsem se díval jak se díval našel jsem pouze 1 line in, 1 vstup na mikrofón a jeden výstup na bedýnky jak to tedy je s onou podporou 5+1 bez dokupování zvukové karty?

(*4*) Zkoušel někdo tento notebook podtaktovávat kvůli výdrže a teploty? (myslím podtaktovávání například pomocí Epower manager nebo podobných programů). Byly potřeba větráčky při maximálním podtaktování a jaká byla výsledná doba výdrže (aspoň předpokládaná podle ukazatele) s tímto podtaktováním?

(*5*) Display notebooku, jak je patrné z obrázků i videí by chtěl trošku dobarvit je mi jasné, že softwarově to už není ono a nedosáhne se tím stejných kvalit ale zkoušel si někdo takto display dobarvit nechtěl by někdo vyfotit nějaký obrázek s velkou barevnou hloubkou před a po dobarvení ? ale prosím přiložte i originál na stažení ať to můžu porovnat se svým CRT.

(*6*) Přišlo už na někoho zklamání z tohoto notebooku ?

Doufám, že se najdou takoví co se rádi podělí se svými zkušenostmi s používáním tohoto notebooku a odpoví na mé otázky. Převážně bych žádal u bodu 5 o přiložení originálního obrázku.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 27 čer 2008 13:03

svestka:
jen pozn.:
zadne LCD, ani stolni, nemuzes porovnavat s dobrym CRT. notebook obzvlast ne, veskere pouzivane dislpeje jsou TN a nedosahuji ani kvality beznych levnych stolnich TN displeju.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Svestka
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2008 12:07

Příspěvekod Svestka » 27 čer 2008 13:24

To ano a poznámka je jistě na místě. Ovšem já to myslel spíše takto:
Když vidíš galerii pořízených fotek displaye notebooku dochází ke zkreslení u samotného vyfocení a ještě k tomu nevím jak obrázek vypadá ve skutečnosti, tedy nemůžu posoudit na kolik je obraz horší, barvy vybledlejší a podobně. Jednoduše nevím, zda ony vybledlé barvy nejsou i na zobrazovaném obrázku. :wink:
Doufám, že si rozumíme.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů