ACER? názory, kvalita, zkušenosti

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Đawson
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 16:20

Příspěvekod Đawson » 20 črc 2008 13:14

koukám každej jiný zkušenosti :D jentak dál :wink: zvláštní je že se to vaří i když máš slabší procesor a integrovanou grafiku...je vyčištěnej? podle mne dnes už jdou ntb dělaný dobře a maj většinou chlazení vyřešené kvalitně

tomsi
píše často
Příspěvky: 193
Registrován: 17 úno 2008 17:09
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tomsi » 20 črc 2008 14:32

Na mém notebooku (podpis) mi překvapilo spíše že je téměř vždy vpodstatě stejná teplota na CPU a GPU. Max par stupnu jina, jinak po zahřátí při běhu bez zátěže teď v létě CPU okolo 50 GPU totéž(teď 51) a disk 49-to je celkem hodně. Při max zátěži při hře se dostanu s CPU a GPU na cca 75 °C , ale jelikož grafiku taktuju, tak až na 80 °C zase oboji. Disk při dlouhodobém zatížení naplno dá nějakých 56°C ale to se stane jednou za pár měsíců, Jinak třeba při hře má tak 52°C. Neví někdo proč má grafika a procesor stejnou teplotu? je to jenom náhoda?
Acer Aspire TimelineX 3820tg. i5 460m, ATI HD 5650... ex. Travelmate 5520G Turion 1,9GHz, ATI 2400 xt

matyyy
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 07 lis 2006 19:06

Příspěvekod matyyy » 20 črc 2008 14:41

tomsi píše: Neví někdo proč má grafika a procesor stejnou teplotu? je to jenom náhoda?

ze by byli spojeny heatpipe, ktera vede teplo z teplejsi casti do chladnejsi. podobny pripad jevu co popisujes jsou zakladni desky s milionem heatpipes mezi north south-bride a napajenim bezne ttam north bridge odriva south bridge a napejeci kaskadu

u tebe ohriva cpu grafiku nebo naopak (zalezi jak je to uvnitr ntb rozmisteny jestli cpu->gpu->chladic nebo naopak)

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 20 črc 2008 17:29

pssss píše:Michalko58: a 5720 je asi skoro to samy jako muj 5715Z nebo 5315.. Acery maj 3 teplotni cidla core1,2 a u vetraku, muzou mezi nimi byt i 50°C rozdily, tak by me zajimalo jestli si meril tvych 30°C na procesoru. Ja sem se nikdy na 30°C nedostal, jen v zime...

Jinak mam XP a na zpravu CPU RMClock. Profily windows pouzivam jen na vypinani display a disků, nic víc. Visty to maji propracovanejsi, ale porad bezi na maximalni nasobic a napeti, takze teplotu a vykon budou regulovat pouze throtlingem, coz je podle me az ta nejzassi moznost...



No tak praveze 5720 a 5520 maju rovnaku konstrukciu - seria Nettiling, ktora je v nejakych veciach odlisna od ostatnych. 5715 je nejaka ina seria.
Take teploty, ake som uviedol, mi nameral HW Info (specialne vcera som sa kvoli tebe hral a dostal som sa na jednom jadre na 65°C a na druhom na 68°C), a podobne namera aj ten RMClock, ktory mam sice nainstalovany ale este som ho ani raz nepouzil... :oops: V podstate je mi jedno ake su tam teploty, pokial vsetko ide ako ma - nezaoberam sa tym. Divne je len to, ze ziaden program nemeria teplotu grafiky. Asi sudruhovia setrili a nenamontovali tam ziadny senzor :lol:

tomsi
píše často
Příspěvky: 193
Registrován: 17 úno 2008 17:09
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tomsi » 20 črc 2008 18:36

matyyy píše:
tomsi píše: Neví někdo proč má grafika a procesor stejnou teplotu? je to jenom náhoda?

ze by byli spojeny heatpipe, ktera vede teplo z teplejsi casti do chladnejsi. podobny pripad jevu co popisujes jsou zakladni desky s milionem heatpipes mezi north south-bride a napajenim bezne ttam north bridge odriva south bridge a napejeci kaskadu

u tebe ohriva cpu grafiku nebo naopak (zalezi jak je to uvnitr ntb rozmisteny jestli cpu->gpu->chladic nebo naopak)

Aha, tak dík za objasnění, nerozebíral jsem to. Myslel jsem si ale že to bude mít nějakou takovou spojitost.
Acer Aspire TimelineX 3820tg. i5 460m, ATI HD 5650... ex. Travelmate 5520G Turion 1,9GHz, ATI 2400 xt

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 20 črc 2008 23:51

tomsi píše:
matyyy píše:
tomsi píše: Neví někdo proč má grafika a procesor stejnou teplotu? je to jenom náhoda?

ze by byli spojeny heatpipe, ktera vede teplo z teplejsi casti do chladnejsi. podobny pripad jevu co popisujes jsou zakladni desky s milionem heatpipes mezi north south-bride a napajenim bezne ttam north bridge odriva south bridge a napejeci kaskadu

u tebe ohriva cpu grafiku nebo naopak (zalezi jak je to uvnitr ntb rozmisteny jestli cpu->gpu->chladic nebo naopak)

Aha, tak dík za objasnění, nerozebíral jsem to. Myslel jsem si ale že to bude mít nějakou takovou spojitost.


koukni na pameti a uvidis asi vse :-)

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 20 črc 2008 23:56

michalko58 píše:
pssss píše:Michalko58: a 5720 je asi skoro to samy jako muj 5715Z nebo 5315.. Acery maj 3 teplotni cidla core1,2 a u vetraku, muzou mezi nimi byt i 50°C rozdily, tak by me zajimalo jestli si meril tvych 30°C na procesoru. Ja sem se nikdy na 30°C nedostal, jen v zime...

Jinak mam XP a na zpravu CPU RMClock. Profily windows pouzivam jen na vypinani display a disků, nic víc. Visty to maji propracovanejsi, ale porad bezi na maximalni nasobic a napeti, takze teplotu a vykon budou regulovat pouze throtlingem, coz je podle me az ta nejzassi moznost...



No tak praveze 5720 a 5520 maju rovnaku konstrukciu - seria Nettiling, ktora je v nejakych veciach odlisna od ostatnych. 5715 je nejaka ina seria.
Take teploty, ake som uviedol, mi nameral HW Info (specialne vcera som sa kvoli tebe hral a dostal som sa na jednom jadre na 65°C a na druhom na 68°C), a podobne namera aj ten RMClock, ktory mam sice nainstalovany ale este som ho ani raz nepouzil... :oops: V podstate je mi jedno ake su tam teploty, pokial vsetko ide ako ma - nezaoberam sa tym. Divne je len to, ze ziaden program nemeria teplotu grafiky. Asi sudruhovia setrili a nenamontovali tam ziadny senzor :lol:


Hlavni je asi to ze to byl jeden z tech slabsich CPU,C2D1,5G, tak bude asi "trochu topit", kazdopadne o tvych 68°C se mi nuze zdat,tak na kancelar...

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 21 črc 2008 21:18

Praveze vsetky C2D maju rovnaku spotrebu 35W (okrem LV a ULV verzii). Tie s nizsou frekvenciou budu na tom s teplotou istotne lepsie ako tie s vyssou. Tvoj problem je najpravdepodobnejsie v biose - ventilator asi nespina vtedy, kedy ma. Skus ten najnovsi co je pre tvoj notebook. Pripadne tam mas kopu prachu... :roll:

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 22 črc 2008 05:24

michalko58: book je 3 mesice starej, vetrak je cistej i spravne pripojeny.. Vyssi teplota se da hlidat, ale nejvetsi kamen urazu je ze se ten vetrak vypina a necha cpu pekne roztopit. Je to dost nepravidelnej problem, vcera mi pomohlo jen zmenit profil v RMClock a vetrak se rozbehl (pred tim cpu 80°C), vazne nechapu proc se vypina.. Nemate s tim nekdo zkusenosti??? :(

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 22 črc 2008 12:24

Problem bude v BIOSe, ako sa ti to tu uz snazim nejaky ten cas vysvetlit. Skus si stiahnut najnovsi. Pozeral som na stranke Aceru pre tvoj model - pre Vistu bola posledna verzia 1.43 (pre XP som tam nenasiel a FTP im akosi neslo). V starsich verziach bolo v popise zmien aj nieco s Thermal Table. Za pokus ti to istotne stoji :idea:

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 23 črc 2008 05:27

No tak to testnu, pro XP tam fakt nic neni, ale nasel jsem image cd od aceru kterym se bios da flashnout. Mam totiz xp, tak sem zvedam jak to do nej nacpu...

carrot69
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 09 črc 2008 17:45

Příspěvekod carrot69 » 24 črc 2008 19:26

poslal me na toto forum zakaznik... prodavam sam pocitace, tak stovka notebooku mesicne mi projde rukama a nejsem fanda nikoho. V cele diskusi mi chybi podstatne, cas: Acer totiz asi od lonskeho cervna obmenil temer vsechny produkty a musim rici, ze kvalita je s predchozim (a dost casto konkurenci, specialne asus a levne hp) nesrovnatelna - tedy nesrovnatelne lepsi. Krome toho, nevim, co udelali v servisu, ale dival jsem se do statistiky: z 350 prodanych slo do servisu (pres mne, neco mohlo naprimo) sest, 4 se vratily do tri dnu (takze v servisu musely byt den) dalsi dva do 5 dnu...

Nazory na acer jsou vetsinou od lidi, kteri slyseli, cetli.. nebo jsou stare... najdete nekoho, kdo si koupil acer posledni rok a mel opravdu problem se servisem, ostatne i s kvalitou.

jo, a co pise Mironet o prednostnim servisu - uz nevim kdo to zminoval - je pry cista lez, overoval jsem si to a chtel to taky a rekli mi, ze to je nesmysl, ale ze jim nestoji za to se s Mironetem soudit... asi to zacnu taky tvrdit, protoze jestli se mi z aceru vrati opraveny vylesteny notebook do tri dnu i s cestami, tak nikdo nepozna, ze to neni prednostni servis...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 črc 2008 19:46

Moze byt s tym servisom, ked Acer zacal ponukat NBD tak to zacalo cosi znamenat...

Kazdopadne, ono to mas viacmenej jedno ci to ide do CR alebo Polska, to dodanie trva 1-2 dni tak ci onak v oboch pripadoch. Tak, ako ma Acer servisne stredisko pre krajiny V4 v Cechach, tak ma HP pre Paviliony z V4 servisne stredisko v Polsku a ASUS tiez v CR. Podstatna je sucinnost kuriera, servisnych technikov a logistiky nahradnych dielov.

C

Zax19
píše často
Příspěvky: 448
Registrován: 30 čer 2008 14:03

Příspěvekod Zax19 » 24 črc 2008 19:49

no, kamarád mě poprosil o výber booku a teď se mi tvrdí, že podle jeho otce lidí, kteří s ním pracují ve Feroxu a starají se booky, je Acer nejkvalitnější.. takže vidno, názory se prostě různí a on asi věří víc rodině, než mě -poslal mi jako návrh book od Aceru a MSI, já mu řekl, co je na nich špatného a poslal sem mi 15.4' Thinkpad R61 a mojí Toshibu a zase mu řekl, co je na na nich dobré a co ne.. přesto se obávám, že koupí Acer :)
u něj je celkem problém, že na pořádek nebo čistotu kolem PC si moc nepotrpí, proto sem mu doporučoval spíš pevnější booky..
ale on, že celé jeho okolí, promě mě má opačný názor.. :?
Naposledy upravil(a) Zax19 dne 24 črc 2008 19:53, celkem upraveno 2 x.
Lenovo Legion 5-17ACH6H; DELL Inspiron 7720 SE, Toshiba Satellite Pro A300-15V

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 24 črc 2008 19:50

S tím Mironetem je to k zamyšlení. Zkusim si to nějak ověřit u lidí z Aceru.

Ad kvalita: Mám teď doma (na recenzi) Monteviňácký Acer Aspire 5930G a je to solidní notebook. Rozhodně bych ho bral raději než nějaký ASUS. K servisu mám ale pořád despekt a ten opravdu vychází z toho, co se dělo dříve. Jak je to teď přesně nevím (uvidíme až bude hotové vyhodnocení naší velké ankety), ale já jsem hodně konzervativní zákazník a u mě si musí špatné jméno výrobci dlouho odčiňovat. Dobré je, že už je v nabídce NBD. Kdybych si kupoval Acer, tak bych si za ni připlatil (stejně jako jsem to udělal i u svého současného notebooku).

Je vtipné, že když jsem si kupoval notebook, tak jsem se rozhodoval mezi 14" ThinkPadem R61 (který jsem si koupil) a mimo jiné i 14" Acer TravelMate 6492. Nakonec jsem zvolil ThinkPad a jedním z hlavních důvodů byla paradoxně i výrazně nižší cena :)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů