Servis a nápověda Acer

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem

Jste spokojeni s Vaším Acer NB ?

ANO velmi
37
35%
Tak normálně
42
40%
NE!
26
25%
 
Celkem hlasů: 105

Faramir
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 20 led 2007 09:54

Příspěvekod Faramir » 17 úno 2007 16:14

Jo takhle, tak to potom ano... Já to pochopil tak, že prostě Acer Vistu nepodporuje, tudíž nebude software ani ovladače...
BTW ten prográmek na zálohování, bude?
Core i5 750@3600 MHz, Gigabyte GA-P55-UD3R, 8 GB DDR3 1600 MHz, Sapphire Radeon HD 5770 Vapor-X, Kingston SSDNow V 64 GB, 2x320 GB RAID0 + 1 TB, 24"+22", Win 7 HP x64
Acer Aspire One 110-Bw
HTC HD2

montymero
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 20 led 2007 21:12

Příspěvekod montymero » 20 úno 2007 23:12

Dotaz na ACERtechnika:
Po návratu NB ze servisu (výměna LCD) se mi výdrž baterky snížila na necelé 2,5hod. Čím to může být?? Mám TM 4102WLMi (výdrž baterky by měla být-a původně byla skoro 4hod). Díky moc.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 21 úno 2007 00:18

Asi nejaka prasarna v servisu :x Zkontroluj si vyrobni cislo baterky.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

montymero
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 20 led 2007 21:12

Příspěvekod montymero » 21 úno 2007 22:59

Michal27 píše:Asi nejaka prasarna v servisu :x Zkontroluj si vyrobni cislo baterky.

Mno jo, ale s čím si ho mám srovnat :oops: , nevím, že bych si ho někde psal, ani že by bylo někde napsané :lol: ..

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 21 úno 2007 23:31

V zarucnim listu by to melo byt. Pokud to tam nenjades, tak uz to asi nedohledas. Ani bych se nedivil, kdyby tu baterku vymenili. Tyhle prasarny se delaji i ve "znackovych" autoservisech ( konkretne V-Group Kladno :x )
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

montymero
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 20 led 2007 21:12

Příspěvekod montymero » 22 úno 2007 00:37

Michal27 píše:V zarucnim listu by to melo byt. Pokud to tam nenjades, tak uz to asi nedohledas...

Tak tam nic bohužel nemám, jen seriové číslo NB :cry: ...

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 22 úno 2007 09:45

Tak to uz asi nezjistis. Jen prolezt veskerou dokumentaci. Ale asi to tam nebude.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

marian_m
občas něco napíše
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2007 14:34

Příspěvekod marian_m » 25 úno 2007 16:50

Mám otázku na AcerTechnika: pred necelým mesiacom som si kúpil Acer TravelMate 6413 WLMi, a od začiatku fungovania mám však s ním problémy, občas mi trhne zvuk (je to len také desatinku sekundy trvajúce seknutie). Po podrobnejšom skúmaní som si všimol, že zvuk trhne pri spustení a vypnutí ventilátora notebooku, pri zvyšovaní a znižovaní jasu LCD displeja pomocou kombinácie [Fn]+[Left] alebo [Fn]+[Right]. Ďaľšou "zaujímavosťou" je ventilátor idúci stále na plné otáčky po nabehnutí systému z režimu spánku. Ventilátor sa umúdri až po reštarte notebooku (možno to je len vedľajší efekt chyby nejakého hardwaru, možno tieto chyby nejak spolu súvisia, netuším ako). Už mi skúšali poradiť ľudia na rôznych fórach vrátane tohto, ale bez výsledku. Skúšali rady od vypnutia indexácie súborov, až po kontrolu PIO módu u IDE radičov.

Je to záležitosť hodná reklamácie? Ako asi prehodnotia reklamáciu v Brne?

Ďakujem za odpoveď.
Acer TravelMate 7730G / 17" WXGA+ / Core 2 Duo P8700 2.53GHz / NVidia GeForce CUDA 9600M-GT 512MB / 2x2048MB DDR2 / 500GB 5400rpm 2,5'' SATA + 160GB 7200rpm 2,5'' SATA / DVD Super Multi / 802.11a/b/g / 0.3DV CrystalEye / BT / Vista Business sp2

UnderWorld
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 26 úno 2007 21:25

Příspěvekod UnderWorld » 26 úno 2007 21:48

Dotaz na ACERtechnika:
Před rokem jsem si koupil acer tm 2410. Zhruba před měsícem se mi objevila malá prasklina u levého pantu a začíná se postupně zvětšovat. Teď už má skoro 2 cm!!!!!
Musí mi to prodejce uznat na reklamaci? Podotýkám, že jsem se k notebooku choval slušně, žádný pád ani nárazy. Kromě tý praskliny je naprosto v poho
Acer TM 2413 NLC

berros
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 25 pro 2006 13:08

Re: Acer 5101

Příspěvekod berros » 02 bře 2007 01:31

Ahoj, připojuji se k dotazům na ACERtech:
Mam 5150 AWXMi a jsem s nim celkem spokojen. Ma slabe repro a startuje pomalu ale jinak ok a vyrovnam se s tim - za tu cenu. Ale:
1. nemuzu ho probrat z rezimu spanku - vzdy se mi pri startu nahlasi chyba a not startuje uplne nanovo. kde se stava chyba?

2. sestre v Londyne se rozsypal Ferrary3000 - ze servisu ma zpravu - nutno opravit : Keyboard.UK.85key, MAIN BD.128MB VIDEO, CPU.ATH-64.2800PLUS a to v cenach 18+610+587liber. Coz je maso takze si koupila jiny. Ale kolik by stala oprava u nas a nebo jestli jsou kompatibilni soucasti z me 5151 - jestli si muzu z F3000 vzit alespon pamet ci BT... a nebo sve dat do jejiho misto zniceneho?
Dekuji.
Aspire 5051,Turion 64 2GHz,512 DDR2,120G PATA,ATI 1100 128, 14,1", XP H

mo.ni
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 02 bře 2007 12:02

Acer TM 2410

Příspěvekod mo.ni » 02 bře 2007 12:32

Pěkné odpoledne, měla bych dotaz, zda má někdo podobnou zkušenost jako já s ntb acer 2410 a dokázal by mi případně poradit.
V prosinci 2005 jsem si koupila zmíněný ntb. Až do července 2006 bylo vše absolutně ok. Pak ze dne na den nastaly problémy se zvukem. Zvuk jako by rezonoval a "ráčkoval". Druhý den se připojila nemožnost zapnutí. Volala jsem do servisu a tam mi řekli ať jim ho pošlu. Po deseti dnech mi ho poslali zpět a v protokolu o opravě bylo napsáno: "Zjištěna závada: Problém s operačním systémem. Popis opravy: Přeinstalovány řadiče IDE." Tudíž jsem zapla ntb a NIC. Systém se nespustil, ntb na nic nereagoval, ihned jsem volala zpět a doporučili mi alt+F10 a pak "000000" na tovární nastavení. Vše proběhlo, jak mělo a byl klid.
Hm, ale pouze do počátku února 2007. Ntb se najednou při zapnutí sekl. Opět nešlo nic. Pak se mi ale nějakým způsobem podařilo ho zapnout přes poslední známou konfiguraci. Jenže .... zvuk? "červenec hadr"!!!! Najednou se začal restartovat sám od sebe neustále do kola. Mezitím se jen vyjímečně objevila chyba disku. Vypnout nešel nijak. Pouze "drastickým" vyjmutím baterky. Jelikož nejsem žádný odborník, tak jsem zavolala opět do aceru. Servisní technik byl velmi milý a opět mi navrhl "šest nul". Domluvili jsme a začala jsem. Jenže přišel zádrhel a seklo se to s tím, že to ohlásilo chybu, že nelze pokračovat. Volala jsem tedy zpět přečetla mu ono hlášení a on, že musí do servisu.
Včera mi ho přivezli. Otevřela jsem krabici a hledala protokol o opravě. Nikde. Zapla jsem tedy ntb a koukala jsem jako blázen. Nic se nezměnilo. Nic, byl ve stejném stavu jako, když jsem ho tam posílala. Nenaběhl systém, nešel vypnout, restartoval se.
Dnes ráno jsem volala opět do aceru. Jiný servisní technik se mi omluvil, že tam sice ntb fungoval, ale "můj servisní technik" mi ho i tak odeslal omylem. Prý nebylo vše vyřešeno. Nechápala jsem, ale říkala jsem si "holka, jsi asi blondýna, neřeš to:-)" Opět chtěl vše popsat, dal mi nové číslo servisního případu a v pondělí ntb "jede opět na výlet", už po třetí. Slíbil mi, že ho nechá opravit senior technikem a nastaví nejvyšší prioritu. Také mi řekl, že se na 99% jedna o sw chybu, ale uvidí se.
A můj dotaz? Stalo se někdy něco takového vám? Proč mi to oznamuje chybu disku, když je to údajně na 99% chyba sw? Jak já jako totální laik poznám, že se jednalo skutečně o sw chybu? Oni řeknou sw chyba, já zaplatím 1500,- a za půl roku to bude znova, ne?

Možná je můj případ hloupý a dotazy taky, ale já jsem vážně jen běžný uživatel, který na ntb píše, chodí na net, využívá ntb ke studiu a maximálně si pustí film nebo hudbu.

Jinak díky moc, Monika

P.S. OS mám XP home.

Yen

Příspěvekod Yen » 02 bře 2007 14:12

Modely 2410 a 3610 (jsou skoro stejny) maji nachylnost k 'prceni' systemu.
A to tim, ze se dvd mechanika v systemu vadne hlasi na PIO rezim prenosu.
Standartne ma byt na DMA. Mel by pry pomoct flash firmwaru te mechaniky - ale nemam to odzkouseny. Zato jsem zkousel preinstalovavat jako vy a zavada se vzdy do par dnu vratila.

Ale nemusi to byt jen SW zavada, muze byt vadny HDD - nebo DVD mechanika.
Tak zpatky do servisu!

ricopito

zkusenost se servisem

Příspěvekod ricopito » 06 bře 2007 11:41

Mac píše:tak mi prisel muj notasek ze servisu, a hned tam letel znova. nejenze neuznaly ze rozklad odstínů barev je zavada ale vrátil se mi škrábnutý a opatlaný.Profesinalita se ale teprve potvrdila kdyz jsem notas otocil a zjistil sem že zadní výko je sice zasroubovany ale neni napasovany spravne takze sli plasty pres sebe misto toho aby byly zaroven.Notas sem odnes do ksftu kde sem ho koupil , tam se zdelsili co s tim provedly a napsaly docela obsahlej dopis kterej poputuje s mim notasem do servisu.jinak ten pan dotičný technik se menuje Gajdos. tot vse, pristup acer servisu se mi zda absolutne neprofesionalni a dal nemam duveru.


Mam stejne spatnou zkusenost. Kdyz mi odesla CDvypalovacka, meli tam ntb nekolik tydnu, ze nemaji nahradu tohoto typu. Rozhodla jsem se koupit externi DVDvypal.,usetrila jsem nekolik tisic a pc byl hned doma. Ale skrabnuty, bez jednoho sroubku na displayi a napraskly kloub( coz neuznali!).
Ted mam opet problem s displyem, najednou ztmavne a nic nereguje. Vypnout se da jen vyjmuti baterky!
Muze to pry delat vadny invertor a mozna zakladni deska. Pc je 2,5 roku stary.Aspire 1355.
Mel nekdo podobny problem?
Nevim jestli poslat do servisu, nebo rovnou koupit novy. Mam to jen na net, psani a fotky.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 06 bře 2007 13:59

Jestlize je stary 2,5 roku, tak bych se poohledl po necem novem. Kazdopadne ne Acer. Zkus vybirat u renomovanejsich znacek. HP,Dell, IBM, Sony. Pokud nebudou finance, tak jeste Asus,Fujitsu-Siemens, Toshiba. Maji alespon o dost kvalitnejsi servis. A Inspirion 6400 se da uz kolem 20 000Kc koupit.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Agila77.com
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 23 led 2007 20:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Agila77.com » 08 bře 2007 17:57

číslo sériové notebooku odpovídá číslu baterii pokud né máš jinou baterku
Acer TravelMate 2303LCi + NOVĚ MSI EX600X-233CZ
řešil jsem tu problém s zálohováním a PQSERVICE
http://xchat-plzen.wz.cz/gif/acer-20.jpg popis problému


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů