Acer Travelmate 2413 - chlazení

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Jimmy_M
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2008 09:29
Bydliště: Prostějov

Acer Travelmate 2413 - chlazení

Příspěvekod Jimmy_M » 07 lis 2008 00:38

čau lidi, potřeboval bych poradit s chlazením u tohoto modelu..
kupil jsem jej za dobrou cenu z druhe ruky asi pred rokem a šlapal vyborně. ted se mi ale zdálo že moc často zapíná větrák a nakonec běžel vkuse, tak sem ho rozdělal, poradně vyčistil, vymenil teplovodivou pastu. Zapl sem ho a byl supr....větrák se zapl až po dlouhé době a to vždy jen na pár sekund...vydrželo to ale jen jedno odpoledne a větrák zas běží nepřetržítě, nainsataloval sem mobile meter a teplota hdd 42°C, a další dvě teploty (asi CPU) jsou 40°C a 42°C. Už fakt nevím čím by to mohlo být...a to sem měl celý odpolede radost, že vyčištění a nová pasta pomohly.
Acer Travelmate 2413 (upravenej na max co se tam vlezlo), MSi GX700PX-097CZ
Když něco nevím tak se zeptám. Radši být blbej a zeptat se než něco z***.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 07 lis 2008 05:41

zkus aktualizovat Bios,ale spíš to vypadá na poškozené teplotné čidlo...v záruce to asi už nebude?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Jimmy_M
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2008 09:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Jimmy_M » 07 lis 2008 13:33

no v zaruce to opravdu neni....z biosu mam trochu strach...sice by to nebyl prvni notebook na kterem bych flashoval bios ale clovek nikdy nevi...
dneska sem to pred chvili zapl a slape zas jak hodinky....nevim co to je za teploty ale asi CPU a grafika....CPU je 45-52°C a grafika kolem 40°C, HDD ma kolem 35°C. Jakmile CPU vyjede na 51°C tak zapne chlazeni dokud nespadne na 45°C coz je supr ale nevim jak to bude vypadat vecer....aby se neopakoval vcerejsek...vnci mi to chladilo bez přestavky a teploty byly 40°C a 42°C.
A myslím že pastou by to mít nemělo....jakože kvalitou...nekupoval sem zrovna tu nejlevnější.
myslis ze by teplotni cidlo mohlo delat takovou paseku a chvili fungovat a chvili ne? pak ale nechapu proc by zapinalo chlazeni u nizke teploty...spis by se to melo prehrivat ne?
Předem díky za každou radu....
Acer Travelmate 2413 (upravenej na max co se tam vlezlo), MSi GX700PX-097CZ

Když něco nevím tak se zeptám. Radši být blbej a zeptat se než něco z***.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 07 lis 2008 14:50

teploty celkem normální,zkusil bych ten bios,není to problém,flashuje se z Windows,utilitu stáhneš spolu s biosem...zapíná to dost skoro,mě zapne na větší obrátky až tak při 56-58°C
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Jimmy_M
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2008 09:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Jimmy_M » 07 lis 2008 18:21

Tak me jako bud nebezi vubec a nebo sepne jak jsem psal....dneska zatim zapina a vypina podle teplot ktery jsem uvadel.....ale mozna zkusim i ten bios
Acer Travelmate 2413 (upravenej na max co se tam vlezlo), MSi GX700PX-097CZ

Když něco nevím tak se zeptám. Radši být blbej a zeptat se než něco z***.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů