Aspire 1355LC BIOS/reinstalace systému

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
polakr
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2008 10:34

Aspire 1355LC BIOS/reinstalace systému

Příspěvekod polakr » 29 lis 2008 10:41

Zdravím.Zdůvodu změny "majitele" jsem se rozhodl reinstalovat systém. Problém je v tom, že v BIOSu nemohu nastavit bootování z CD, jelikož to píše, že "All items on this menu cannot be modified in user mode. If any items require changes, please consult your system Supervisor."
Pokud chci instalaci spustit ze stávajících Windows, napíše to samozřejmě hlášku, že instalovaná verze je starší, než auktuální. :-(
Už sem tento notebook nejméně dvakrát reinstalovat, ale je to tak dáávno, že už vůbec nevybavuji jak sem to provedl. Pomohlo by mi, kdyby někdo věděl, jak změnit nastavení bootování v BIOSu. Díky.

polakr
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2008 10:34

Příspěvekod polakr » 29 lis 2008 10:49

Uvažoval jsem tak, že pokud nebude mít systém na HDD, použije pro boot další zařízenív přadí. Bohužel tomu tak není... Pouze napíše "Operační systém nenalezen" a hotovo, ani se nesnaží bootovat odjinud...

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 30 lis 2008 23:41

Trosku divnej error, ale snad poradim, zkus smazat heslo do BIOSu. Jinak s tim asi moc nepohnes, pokud uz jsi smazal puvodni OS. Pokud ne, melo by pomoci prehrani noveho BIOSU z prostredi WINDOWS. Dej vedet, jak jsi pochodil...
Nbs:
Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany
Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ
Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

polakr
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2008 10:34

Příspěvekod polakr » 07 pro 2008 17:53

s tim biosem se mi nepodařilo pohnout, dostanu se tam bez problémů (přes F2 bez hesla), ale bootovací sekvenci nezměnim, protože nejsem Supervisor. Hledal jsem všude možně po webu, ale našel sem pouze dvě stejné otázky ve fórech a žádnou odpověď (pokud nepočítám celkem vtipnou odpověď typu "pořiď si nový notebook" :-))
Můj problém se ale přecijenom posunul:
usoudil jsem, že pokud nebude mít počítač systém na disku, bude zkoušet bootovat z dalších zařízení v pořadí. Takže jsem disk zformátoval, bohužel to nestačilo, po spuštění pouze naběhlo, že "Systém nelze najít". Vyndal sem tedy disk a v jiném počítači na něm odstranil partition. Potom už skutečně počítač nabootoval z externí mechaniky. Naneštěstí se ale ukázalo, že recovery CDčka dodaná s noťasem nepočítají s instalací z externí mechaniky - vypadlo to s chybou, že z disku Z nelze číst (za disk Z považuje interní mechaniku, tak je to nastaveno v autoexecu). S tím nic neudělám (na CDčku to nezměním).
Napadlo mě, žepokud použiju jiné instalační CD win xp home a zadám kód z noťasu, mělo by to být v pořádku. Nainstaloval jsem tedy xpéčka z jiného média a vše vypadlo ok, ale při aktivaci mi to napsalo, že zadaný kód není správný :-( Takže nic.
Ale alespoň jsou tam funkční xpéčka, řekl jsem si tedy, že teď se dostanu na externí mechaniku a zkusím použít recovery CDčka ručně. Našel jsem recovery program a spustil ho, všechno vypadalo v pohodě i když ten program pokaždé když chtěl nové CD vysouval interní mechaniku. Ale pak to najednou vypadlo s chybou, že media error :-(
No vidím jediné řešení: koupím novou interní mechaniku a pak už by to mělo být v pohodě. Ale nechápu proč je to nastavený takhle blbě, že to nejde z externí mechaniky...

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 08 pro 2008 07:41

Pokud uz jsi v OS, coz jsem pochopil, ze jsi, tak si aktualizuj BIOS (klidne i stejnou verzi), melo by se ti smazat to supervisor... ci jak se tomu nadava... :-) No a To ze ti nejde cislo, muze byt tim, ze jsi mozna, ale jen mozna instalovat instalackou SP3... To si bohuzel nenapsal, takze nemuzu rici, jestli je to ten duvod proc ti to nevzalo to cislo, pak mozna jeste instalace home na profi ci naopak, ale uznavam, ze toto je asi blbost, vidim z toho co jsi udelal, ze takovou drobnost by si asi nevynechal :-) Nicmene, cista instalacka SP3 nebere (pry) stara cisla... Nevim co je na tom pravdy, nezkousel jsem
Nbs:

Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany

Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )

Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ

Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

polakr
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2008 10:34

:-)

Příspěvekod polakr » 08 pro 2008 18:15

přesně tak, instaloval jsem novou instalačkou s SP3... tak to je ten problém :-) Tak jako tak tím pádem musím koupit novou mechaniku, protože ty originál disky z té externí chybujou...
Zkusím aktualizovat ten BIOS a uvidím jestli to vyřeší problém s heslem.
Díky, s tím SP3 a starými čísly jsem to nevěděl.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů