ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Pekáček

Samopřeladění ePower Managementu

Příspěvekod Pekáček » 26 lis 2008 22:14

Thorus píše:Jaký hry máš na mysli? Máš "Vysoký výkon" nastavený v ePower management správně? Nepřeladil sis ho náhodou?

No mě se už 2x stalo, že se hry sekaly, tak se podívám na nastavení a v režimu "vysoký výkon" jsem měl CPU i GPU na minimum. A nikdo včetně mě se do toho nehrabal. Vím jistě, že jednou jsem předtím vypínal firewall, ale tím by to být nemělo :lol:

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 26 lis 2008 22:31

třeba GRID...jenže já mám fakt všechno na max...

tyler_durden

Příspěvekod tyler_durden » 27 lis 2008 10:31

neviete mi pomoct ako nadstavit grafiku v novom nfs?? lebo ked som dal vsetko na high tak mi to pri rozbiehani sekalo a auto sa leskne ako slak.ovladace mam najnovsie s laptopvideo ale aj tak to nejde ako ma a aj ked nabieha logo windows pri starte tak seka..robil som 3dmark test najprv som ostal prekvapeny ked cpu test sekal na 1 fps ale konecny vysledok bol 5900 bodov

Tomekkk
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 28 lis 2008 15:30

Příspěvekod Tomekkk » 28 lis 2008 15:33

Zdravim,prosim Vas,mam takovy problem,a sice mi nejdou palit DVD+R DL!Zkousel jsem Nero 9 i 7,ale v zdy pri zahajeni vypalovani to napise hlasku,ze nemuze zacit disk najednou(DAO) a ze vypalovani se nezdarilo,prosim nevite co s tim?Je to vadna mechanika?Da se prehrat jeji FW?

silent64sk
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 zář 2008 13:04
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod silent64sk » 29 lis 2008 15:42

Ahoj,
na mojom disku som si všimol 2 skryté primárne partície navyše. Chcel by som nainštalovať linux, a problém je taký, že tie oblasti sú primárne, teda mám už 4 primárne oblasti. neviete mi povedať, na čo tie 2 oblasti slúžia? Sú to nejaké oblasti EISA - nejaké info som zistil tu: http://www.mydigitallife.info/2008/02/2 ... -in-vista/
neviem ale, k čomu to presne je, či je tam kópia OS, alebo len nejaká záloha, a načo sú tie oblasti dve - jedna má 9.77GB a druhá 3GB. Čo sa stane, ak ich vymažem?
Acer Aspire 5930G - 844G32MN

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 29 lis 2008 17:53

Zdravím, majitelé techoto notebooků, mám tento typ notebooku cca 3 dny, nemam k nemu toho co moc vytknout, ale jeden maly problem by zde preci jen byl... Také se Vám u hraní nekterych her, ve kterych mate vysoky pocet FPS oziva takovy vrcici zvuk od graficke karty ? Nejvice je to slysitelne napr. u hry Heroes V, a pak u 3D Marku 05 kdyz se rozina a pohasina obrazovka mezi jednotlivymi useky. Sice to neni piskani, ale neco podobneho jsem kdysi mel u sve stare graficke karty ve stolnim PC (X800 GTO), grafika jede do dnes, takze se jen ptam, jestli Vam to take dela. Ovladace jsem zkousel puvodni co jsou na CD, pak na internetu no a nakonec i z noveho modelu 6935. Vzdy je to stejne... Jen mala poznamka, pokud se prepnu do windows, nebo pozastavim hru tak je vse v poradku a krasne ticho... Ale ten zvuk pri hrani je dosti neprijemny. Predem diky za odpovedi. Pripadne dalsi otazky doplnim :-)

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 29 lis 2008 19:30

nějaký zvuk taky slyšim...nevím teda zrovna jestli to je od grafiky...při hraní her sem to mockrát neslyšel..spíš třeba u prohlížení stránek, třeba tady na fóru když sjíždím dolů kolečkem na myši tak je slyšet takový zvláštní šramocení..docela by mě taky zajímalo co to, nebo čím to je

M4jky
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 08 zář 2008 20:10

Příspěvekod M4jky » 29 lis 2008 20:48

mne to tiez robi, najskor som si myslel ze je to disk ale neni lebo to robi aj ked nepracuje, zaujmave je ze to spravi aj ked oznacim ikony na ploche teda prejdem zo stlacenym tlacitkom na mysi cez obrazovku nie tak nahlas ale predsa, ale nevadi mi to, aspon zatial nie :)

Pekáček

Zvuky

Příspěvekod Pekáček » 29 lis 2008 21:43

No čtu tady něco o šramotech, není to třeba z CPU? Intely prý vydávají nějaké zvuky a já už nějaké pískání nebo spíš bzučení taky slyšel.

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 29 lis 2008 22:22

Ne, ne od CPU to opravdu není a je to chrceni, ne piskani, piskani jsem uvedl ve spojeni se stolnim pocitacem a grafikou, ale tady je to opravdu chrceni... Sundal jsem kryt a jde to od grafiky... Ale co to presne za soucastku dela, tezko rici :-) No, ale tak jak tak ctu tak je to asi normalni vlastnost... I kdyz teda ve viste muzu mit notebook az u ucha a neslysim nic jen toceni disku... Hmm no tak snad se za pul roku nedozvime, ze serie 9600 jsou vadne ;-) Pokud by nekoho jeste neco napadlo, rad privitam jakykoliv podnet :-)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 30 lis 2008 04:19

Kluci,procesor ani grafika určitě nevrčí ani nevydává zvuky/pokud se tedy nevaří/,spíš se ten zvuk odněkud přenáší,může to být od ventilátoru přes pipeline resp.od nějaké jiné součástky,ale core nebo paměti na grafice zvuky nevydávají
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 30 lis 2008 20:09

To GOGO: Ja taky nerikal, ze vrci CORE nebo pameti, ale ze to vychazi z grafiky (jako komplet deska)... Ale otazka, jestli to je reklamovatelne, nebo jestli to je v neporadku... Proto jsem se ptal, jestli to dela i ostatnim majtelum 5930, protoze vim, ze nektere vykonnejsi desktopovky taky piskaji nebo vrci. Ale v notebooku je to pro me novinka, predchozi model mam 5920 a tam se nic takoveho nedeje. Takze otazka stale zustava, vrci pri vysocich snimcich ?

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 30 lis 2008 20:14

Já si myslím, že to co popisuješ ne reklamaci není. Některým ATI grafikám na desktopech pískalo chlazení a jedna nejmenovaná značka byla navrcholu, proto když se koupila grafika od tohoto výrobce, tak se rovnou kupovalo nové chlazení. Tak to vidím já. Něco co se hýbe vydává zvuk, ale můžou to dělat i cívky na zdrojích nebo deskách. Poku je to jen v zátěži, tak bych to neřešil, pokud je to pořád, hledal bych radu v servisu.
HP Notebook
HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 01 pro 2008 04:42

Krugere na desktopové grafice může pískat a vrčet asi padesát věcí,ale viděls někdy dedikovanou gtafiku? Tam nemá co pískat ani vrčet,může to ale dělat cokoliv vedle nebo pod ní...jakou máš v tom předchozím grafiku?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 01 pro 2008 09:01

Mily Gogo, psal jsem do tohoto tematu vice poznatku a flexibilne reagoval i na jine prispevky. Do vyctu toho, co jsem s notebooky delal, jsem nezahrnul notebooky od jinych lidi, jelikoz by se to neveslo do 255 znaku. A ano, vim jak vypada Graficka karta na noteboocich i jake pouziva porty (krom Intel X3100 a HD4500 - ty jsou napevno na deskach). A jak vim, ze se jedna o grafiku? Docela jednoduse, vzal jsem z 5920 8600GT a dal ji do 5930 tam mam 9600GT bohuzel naopak to dat neslo, jelikoz tomu trosku prekazel chadic, no ale bylo po vrceni. Pokud by si mel zajem, tak ti vyfotim, jak vypada graficka karta a kde ma portik na zasunuti, co ty na to ? Jinak vsem ostatnim majitelum tohoto typu dekuji za poznatky ;-)
Nbs:
Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany
Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ
Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů