PQSERVICE záloha k Acer Aspire 8930G-584G32BN

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Jakr

PQSERVICE záloha k Acer Aspire 8930G-584G32BN

Příspěvekod Jakr » 26 lis 2008 19:45

Zdravím! :D Nedávno jsem pořídil Acer Aspire 8930G-584G32BN - předesílám, že jsem pouze PC uživatel :wink: Rád bych měl v tomto NB OS Windows XP a tak jsem dal pryč všechno co šlo a co nešlo, jsem dal taky pryč :wink: nyní je HDD po fomátu naprosto čistý... jenže... pak jsem se dobral k informaci, že pro tento typ bude nepatrně složitější dohledat pro OS Win XP všechny ovladače a co dalšího je dál potřeba :shock: Chci požádat o pomoc kohokoli ochotného a zejména majitele Acer Aspire 8930G-584G32BN, jestli by nemohli poskytnout prvotní instalaci - pokud si ji vypálili, když jej prográmek eRecovery po základní instalaci – zprovoznění NB vyzval k vypálení DVD – asi 3ks, případně jestli někdo nemá uloženou původní instalaci z Acer HDD PQSERVICE, která tam je na cca 13,55 Gb ve složce PQSERVICE, která není vidět jinak, než při správě disků... předem moc děkuji :!: Jakr

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 lis 2008 01:05

mám ti položit několik otázek,anebo si ten notes zabalíš sám a necháš odeslat do servisu?
proč si myslíš,že Acer a i jiní výrobci skryl tu partition PQ před "jenom uživateli"? Recovery záloha z jiného notesu ti nepomůže.Sežeň si od někoho instalačku OEM Vist a během instalace zadej svůj klíč co máš zespodu na notesu,anebo pokud jsi ještě neinstaloval nový systém,obnov si nějakým programem tu skrytou partition co tam byla
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Jakr

Příspěvekod Jakr » 27 lis 2008 09:20

Příteli s přezdívkou Gogo... požádal jsem o určitou věc lidi vstřícné a ochotné, zejména pak majitele předmětného přístroje. Evidentně nepatříš ani do jedné kategorie a tak ti ze srdce doporučuji svůj volný čas využívat třeba sportem, nebo jinou zájmovou činností. Pěkný den tobě i ostatním. Jakr

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 lis 2008 09:45

proč chceš za každou cenu dělat chytrého,když se ti to vůbec nedaří?.Napsal jsem ti co se dá a co ne a nemá to nic společného s tím,jakou konfiguraci máš na stole. Pokud nechápeš,je to tvůj problém,pak ale nebuď překvapený něčí nereakcí
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 27 lis 2008 11:22

Jakr: mě se stalo to samé. Stáhl jsem si instalačku Vist z netu a při instalaci zadal svůj klíč co je na spodu NB. Veškeré ovladače jsem sehnal na podpoře Aceru. Vyhledáš typ NB a mužeš sosnout jakékoliv ovladače pro Vista, nevím jestli tvůj NB zahrnuje i ovladače pro XP.

http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _8930.html
HP Notebook
HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

Dolnma
píše často
Příspěvky: 185
Registrován: 06 kvě 2008 21:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dolnma » 27 lis 2008 15:53

Jakr píše:Příteli s přezdívkou Gogo... požádal jsem o určitou věc lidi vstřícné a ochotné, zejména pak majitele předmětného přístroje. Evidentně nepatříš ani do jedné kategorie a tak ti ze srdce doporučuji svůj volný čas využívat třeba sportem, nebo jinou zájmovou činností. Pěkný den tobě i ostatním. Jakr

Ty woe,tak to je síla.

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 04 pro 2008 01:52

JackalJackal píše:Jakr: mě se stalo to samé. Stáhl jsem si instalačku Vist z netu a při instalaci zadal svůj klíč co je na spodu NB. Veškeré ovladače jsem sehnal na podpoře Aceru. Vyhledáš typ NB a mužeš sosnout jakékoliv ovladače pro Vista, nevím jestli tvůj NB zahrnuje i ovladače pro XP.

http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _8930.html


tak to by mě zajímalo, odkud jsi stáhl tu instalačku Vist. Já jich stáhnul několik a žádná mi s číslem z noťasu nešla a ani originálka, kterou jsem si půjčil. :roll: Acer servis mi sdělil, že jejich číslo nefunguje na jiné verze než jejich./Asi proto "Acer corporated"/

/ Podobný problém jako Jakr - jeden "odborník - uživatel" si tam nacpal XPéčka, neměl ovladače a přestal fungovat D2D recovery/

Porblém vyřešen zde http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=13831&start=43

Jakr: pokud jsi smazal i PQSERVICE bez toho, aby sis udělal zálohu, tak je to v .....***** :!: :!:

Zkus jestli ti JackalJackal prozradí, odkud to tahal, nebo jedině servis za cca 1200 ti pošlou instalačky.
Naposledy upravil(a) onlines dne 14 pro 2008 01:40, celkem upraveno 1 x.
Aspire 7520G
HP Compaq nc6120

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 04 pro 2008 07:47

To Onelines: Prosim Te, muzu se te na neco zeptat? Jak jsi proboha prisel na to, ze nejde licencni cislo z Aceru na original instalacku Vist? Asi vsechny ty notebooky, co jsem instaloval meli v tom pripade v sobe radny bug, kdyz mi to cislo normalne vzali... A pak nasledne sla i aktivace... Podotykam z originalni instalacky Visty.

Pro ty z Vas, kteri maji s instalaci potize udelejte nasledujici postup:

1. V kolonce kde se zadava instalacni cislo, nevyplnujte nic a klepnete na dalsi
2. po dotazu ohledne nutnosti zadejte NE
3. Zvolte Vami pozadovanou instalaci (Basic, Home, Buss, Ultimate (verzi s privlastkem N si nevsimejte))
4. Zaskrtnente "Byla vybrana zakoupena sada.... "
5. Rozdelte disky, nainstalujte
6. Po instalaci nainstalujte ovladace pro vsechna zarizeni (nyni Vam bezi 30 denni zkouseci doba)
7. Po provedeni a otestovani notebooku kliknete pravym tlacitkem na pocitac dejte vlastnosti.
8. Kliknete uplne dole na "zmenit kod product key"
9. opiste kod ze spodu pristroje
10. Aktivujte
11. Hotovo...

To Onelinese: Ted jsem si vzpomel, ze jednou mi to take neslo, ale to jsem mel instalacku Vist od jineho dodavatele ne origos microsoftu, kazdopadne s origos instalackou microsoftu ti ta cisla sezrat musi (Negarantuji u FS, Dell a jinych znacek, ale Acer ano!!!)
Nbs:
Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany
Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ
Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 04 pro 2008 07:51

onlines: sorry, ale jsi úplně mimo v tom co píšeš. Přečti si co napsal Gruger a respektuj to, má naprostou pravdu a dobře jí popsal. :wink:
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 04 pro 2008 10:17

Prostě-je to Gruger :D rychlý a přesný :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 05 pro 2008 02:37

hoši, nejsem mimo, ale tuším , kde by mohl být problém, já měl originálku vist a zkoušel jsem jak jsem psal výše, i nějáké další verze z netu.Všechny tyto verze jsou OEM!! I Acer servis mi potvrdil, že jejich čísla s OEM verzemi nefungují......(ikdyž Acer servis toho nakecá)

Hlavně,, že nám to šlape :D


Kruger: Můžeš mi prosím napsat, jestli máš instalačku OEM ?
Aspire 7520G

HP Compaq nc6120

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 05 pro 2008 04:43

každý alespoň trochu "normální" uživatel si vytvoří zálohu když ho systém k tomu vyzve a když ne,vždycky je možnost bootovat z PQ.To co sis stáhl z nějakých Warez stránek nejsou žádné OEM verze ale nějaké upravené.Potřebuješ originál krabicové verze a pak po instalaci zadat key.Úplně nejlepší je koupit si systém nový. Něco jsi nechtěl,taks to vyhodil,proč to teď hledáš?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 05 pro 2008 08:57

Pravdu ma Gogo, v tom, ze na netu sice typci napisi, ze je to OEM, ale o skutecnem puvodu se da hodne polemizovat, no a jako nekdo kdo do compu dela, ty instalacky samozrejme mam a mit je musim, jelikoz by nekdy bez toho nobylo mozne ani existovat... Ale jsou to originaly kdyz mluvim v mnoznem cisle tak mluvim o 32 a 64 bitovych verzich. S tema licencnima cislama je to ale stejne sranda :-D Jednou jsem omylem nainstaloval 32 bit system misto 64 bit, ke kteremu bylo i cislo, divne, ze to vzalo i aktivovalo. Takze predpokladam, ze by to fungovalo i naopak :-D (Jinak pokud tvuj dotaz mel znit, zda bych byl ochotny jej poslat, tak ne, nebyl, porusil bych tim licencni podminky a za pruser mi to nestoji...) On je rozdil pujcit si to od znameho, pak to vratit a na tvrdo to vypalit...
Nbs:

Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany

Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )

Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ

Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 05 pro 2008 22:23

NE můj dotaz nezněl jestli jsi ochotný mi to vypálit.Sám bych to taky NIKDY a NIKOMU NEVYPÁLIL.

Můj dotaz zněl jestli máš verzi OEM nebo PPL(předpokládám, že když v tom děláš, tak znáš rozdíl v licencích)
Aspire 7520G

HP Compaq nc6120

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 05 pro 2008 22:36

Řešíte tady skutečný původ verzí na netu. Snad vím co stahuji a pokud to nevím, tak se zeptám autora a pokud mi to neřekne, tak to nestahuji. Myslím, že verzí OEM je na netu dost. Já mám originální klíč a smáznul jsem si oddíl a teď koupil nový HDD, tak jsem vše instaloval bohužel znovu a to jen proto, že jsem při prvním spuštění nezazálohoval. Já stáhnul OEM verzi a použil svů legální klíč a Microsoft mě vždy při instalaci pěkně online aktivuje a mám klid. :wink:
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti