aspire 3103WLMi - nefunkční základovka

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

aspire 3103WLMi - nefunkční základovka

Příspěvekod Martasator » 16 bře 2009 20:32

přeji všem dobrý den, jsou to již dva roky, co jsem si koupil notebook Acer aspire 3103WLMi, koupil jsem si jej na firmu, tudíž záruční doba byla jeden rok, jenže já o tom nevěděl. Zhruba před rokem (měsíc po zkončení jednoleté záruky) mi začal notebook blbnout. Přestal bootovat z HDD, v BIOSu se mi někdy HDD ani nezobrazil, tak jsem si říkal, že notebook reklamuji, ovšem po nalezení záručního listu jsem zjistil, že notebook měl jen roční záruku, tak jsem si říkal, že problém vyřeším sám. Koupil jsem si nový HDD s tím, že se jsem doufal, že problém byl v HDD. Po týdnu používání jsem zjistil, že chyba je jinde. Někde na základovce musí být špatný dotek, protože když notas stojí delší dobu na místě a nehejbe se s ním, tak jede, jenže jak se s ním začne pohybovat, nebo se někam přenese, většinou už zase nenajde HDD a kolikrát ani DVD mechaniku. Napadlo mě bootovat windowsy z externího HDD, ale na ty to nešlo na instalovat (pokud máte někdo radu, jak to tam dostat, prosím o informace). Tak jsem nechal stát notas na místě, s tím, že ho budu používat jako stolní kancelářské PC, dokud moje sestra nepřišla a nepůjčila si ho. Jak ho vzala, od té doby jej nemůžu nastartovat, už to HDD nenašlo více než půl roku a notas se mi válí nečinně na stole, řekl jsem si, že musím situaci řešit, tak mě napadlo napsat na tohle forum, a doufat, že se najde někdo, kdo mi poradí co s tím :-) Předem děkuji za informace a za jakýkoliv rady :-) Nebo pakliže se najde nějaký potencionální kupující, co by si s tím pohrál, nebo na náhradní díly :-) Notas má funkční zdroj, monitor, procesor, dvd mechaniku, 2x PATA HDD (100GB + 160GB), 512MB RAM + přikoupené 1024 za 2500Kč,-.
PS: V aceru se mi nevyjádřili na otázku, zda-li je acer tak nekvalitní, protože u nás ve třídě sme byli 3 s ACERama a všem třem se něco pokazilo. Uživatelé jiných značek (HP, toshiba,...) jsou spokojení a bez problémů. Pouze se mi v ACERu vyjádřili na to, kolik by stála nová základní deska, a to 10 000. :lol: Něvěděl jsem, jestli to mám brát jako výsměch, ale to už je ted jedno. Ještě jednou děkuju za rady :) :)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 17 bře 2009 08:58

Acer má i pro firmy záruku 2 roky,ale nevím jak dlouho,že bys to nebyl stihl?
Za MB si započítají takovou cenu v každém pozáručním servisu,no a pokud jsi to kupoval na firmu,tak už musí být dávno odepsaný,tak proč takové nářky? Zřejmě si chtěl ušetřit na DPH a doběhl jsi sám sebe,to ale není chyba Aceru resp. servisu,že? Kupovat na firmu má mnohem víc nevýhod,takže při koupi dalšího potřeba nejprve domyslet následky :( pokud ti ta záruka už neplatí,tak jsi prostě prodělal,neuděláš s tím nic kromě rozebrání a složení,možná se nějaký kontakt "umoudří",a na kvalitu nadávat je taky směšné,klidně se ti mohlo pokazit cokoliv,stačí číst fórum,asi jsi věděl do čeho jdeš,nebo se mýlím?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 17 bře 2009 11:24

Neni pravda, na vsechny notasy na firmu je zaruka rok. Jenze ja to v te dobe nevedel. Dovedel sem se to, az jsem jej chtel reklamovat. O kvalite aceru vim svoje, na dotek nekvalitni plasty, sasi se ohyba, coz neni pro zakladovku nejlepsi a to vysvetluje muj problem, ze mam zakladovku rozbitou. Je mozny, ze novy modely jsou na tom lepe, ale pro me acer skoncil. K tomu, ze jsem vedel do ceho du. Vzhledem k tomu, ze pred dvema lety unas ve tride nikdo notas nemel ani moc znamych je nemelo, tak sem asi nemohl vedet do ceho du, protoze sem nemel moznost slyset nazory uzivatelu, na notasy se podivat za chodu a tak. To ze sem dobehl sam sebe to je vec jina, ja jen chtel vedet, jestli by se to nedalo nejak opravit, nebo jak zjistit na zakladovce spatnej kontakt, proste jakykoliv reseni, pokud zadny reseni neni, dobre, neda se nic delat, aspon mam novy zkusenosti pro pristi nakup notebooku, a muzu rict, ze acer to nebude. Acer je ten nejmene spolehlivy notebook co sem mel moznost poznat. Btw, sorryza preklepy, ale na iphone se blbe pise :-D

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 17 bře 2009 14:18

ok,jseš teď nasranej že máš Acer a že ti nejede,tak je tím nejméně spolehlivým,abys nebyl překvapenej když se ti pošahá jakákoliv jiná značka...
a s tou zárukou nemáš pravdu ty,acer má záruku 2 roky i pro firmy,klidně si to ověř a netřep nesmysly
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 17 bře 2009 16:37

Tak snad umim cist v tom zarucaku, kde je napsana zaruka 12 mesicu :-D pokud se nepletu, tak je to rok, ne? :-D a nasranej nejsu, jen sem se ptal, jestli nejde problem nejak vyresit ;-) a jestli je nahoda, ze ve tride byli 3 notasy acer, a kazdej s nim mel nejakej problem, o spokojenosti uzivatelu radsi ani nemluvim. Reknu to asi takhle, neznam osobne nekoho, kdo by byl s acerem spokojenej. Ale kvalitu nechcu rozebirat, ja chcu poradit, co s tim a pokud s tim nic nepude, tak jak se toho zbavit snejlepsim ziskem, jestli ho prodat po soucastkach, nebo najednou, nebo jestli je proste jinej zpusob :-). Predem dekuju za informace vztahujici se k mymu hlavnimu problemu a ne k problemu NEkvalitnosti, diky :-)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 17 bře 2009 16:52

chceš řešit hlavní problém a pořád rozebíráš ten vedlejší,zanes si to do servisu ať ti zjistí co tomu je a uvidíš jestli se to oplatí,nebo ne,za diagnostiku samozřejmě zaplatíš,a pak se to pokus prodat,určitě lepší rozebrat a hodit na Aukro,než to prodat celé za tisíc korun
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 17 bře 2009 17:24

no, já myslím, že by mi diagnostika neřekla nic víc, než co vím. Akorát to, že mi pomůže koupit novou základní desku za 10 000 :lol: A na to jim kašlu :lol: Taky si myslím, že bude asi nejlepší cesta ho prodat po dílech. Problém bude s DVD mechanikou, snad ju nějak dostanu ven. Při nejhorším to kladivo jistí :lol:
EDIT: Tak mě napadá, procesor taky nebude žádná sranda, jak sem viděl jak je tam řešený to chlazení. :lol: Uvidím :-)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 17 bře 2009 17:59

mechanika je jištěna nějakým šroubkem a procesor,když vyhodíš chlazení,tak půjde ven v pohodě,drží ho jedna pojistka
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 17 bře 2009 18:10

ted sem brouzdal po aukru, za kolik bych mohl prodat ty součástky, a našel sem základovku z acer aspire 9135. Napadlo mě, jestli se nedá sehnat někde použitá základovka na ten můj (3103WLMi) a nebo jestli by do něj nepasovali z jiných modelů. Protože kdybych ho prodal jako funkční, asi bych za to měl víc prachů :lol: A hlavně radost bych měl :lol:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 bře 2009 07:24

ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 18 bře 2009 19:21

ok díky, ale zkusím levnější variantu, a to opravit si to sám, jestli si tu základovku odpálím, tak už to moc vadit nebude :lol:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host