Acer Aspire 4810T (Timeline)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
dhlacik
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 22 kvě 2009 15:56

Příspěvekod dhlacik » 02 čer 2009 09:11

cikinek píše:Ahoj vsichni, tak uz je tady:http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2009/acer-aspire-5810t RECENZE, ted si ji jdu precist.... :shock:


Parada, tyhle recenze jsou vsechny k h***

1) Nikdo nespomenul ze kryt ackoliv je s hliniku, staci kontakt s jinym kovem (konektor usb mysi, polozene klice na notebooku) a eja je tam rejha jak krava
2) Skvele Acer PowerSmart nema zadne konfiguracni moznosti, defaultne je zapnute Intel Power Saving technology displeje, ktera znizuje takt, zobrazeni barev a podsviceni displeje. Po vytazeni ze zasuvky se kvalita obrazu zhorsi o 50 procent. V nastaveni grafiky je moznost Intel Power Saving pro LCD odstavit, nicmene hned jak vlozite do zasuvky a vytahnete, je to tam znovu! Takze asi tak ..
3) Jinak je to paradni notebook az na 1) a 2) vice popisu pozdejc dneska

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 02 čer 2009 12:29

tak recenze mě překvapila.
jinak diky za reakci, dhlacik, mně v obchodě totiž ten display přišel děsnej, slabý podsvícení, barvy... zřejmě to byla v tom Intel Power Savingu pro LCD. vrtalo mi to hlavou - od Aceru bych to nečekal - ale pokuď se to dá řešit, jak píšeš, tak super!

Koupím tu 14ku s ATI asi nakonec. dobrá koupě na časté přenášení. :)

dhlacik
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 22 kvě 2009 15:56

Příspěvekod dhlacik » 02 čer 2009 13:44

giorgino píše:tak recenze mě překvapila.
jinak diky za reakci, dhlacik


Slibil jsem tedy , ze poskytnu nejake informace. Jelikoz nemam cas moc psat, napisu klady a zapory

- kryt displeje s laminaroveho hliniku citlivy na skrabance (ryhy) pri kontaktu s jinem kovem. Vyresil jsem to objednanim nahradneho krytu v Servisu Acer Brno za 1700Kc a vlastni vymenou. Ted uz si davam sakra pozor . Chtel jsem se na to vysr a dat tam nalepku , jenomze samotny kryt je hezky na rozdil od jinych NB a neni treba ho skryvat.
- Acer Powersmart Manager, jednoducha aplikace napojena na tlacitko zelene baterie, zapina se automaticky pri napajeni z baterie. Pomoci API konfiguruje nastaveni ovladace Intel GMA4500HD. Zapina Intel Display Power Saving Technology, ktera 1) znizuje podsviceni 2) znizuje barevne podani , 3) kontrast. Osobne mi to vadi, to ze mam NB na baterce, neznamena ze obraz ma byt nekvalitni a pod. Odstavit se to da jedine pres utilitku nastaveni grafiky. Nicmene pri zmene napajeni (zapojeni kabelu sitoveho) se nastaveni vyresetuje. Utilitka Acer Powersmart to ovlada pres API. Ma to hardcoded a neda se to ovlyvnit, zkousel jsem registry , cokoliv. bez uspechu. Jako workaround se ale da Powersmart odstavit zmacknutim podsviceneho tlacitka baterie a je to OK. Nemam odzkouseno ale ten Powersmart prida tak 10% casu k baterii a pri 8h to je zanedbatelna castka odmenou za kvalitu podani displeje
- klavesnice, leskla, dejte si neco mastnyho, treba crackry, chipsy nebo rozinky a vsude sama smuha a prsty po klavesnici se smykaji jak na lede :)
A ted klady
+ Nadherny dizajn , podobny sony vaiu , nebo apple (kolegove vam budou zavidet co mate za stroj, pak se podivaj a rikaji, coze acer ma neco takoveho?) :)
+ Paradna vydrz na baterie, 8h fakt je to bomba,. Osobne pracuji v zahradce u hezkeho pocasi pod slunecnikem celou prac. dobu (8h) :)
+ LED podsviceni. Posledni dobou jsem mel hodne problemu s unavenyma ocima. Myslel jsem ze potrebuji bryle . Po nekolika navstevach ocniho lekare jsem zjistil ze je to unavou a ze potrebuji dovolenou. LED podsviceni oci "netahne" jako zarivkove , sedim a divam se 10 h denne do notebooku, bez jakekoliv unavy oci , velike plus
+ HW paramtery, mam core duo 1,4 (SU9400) verzi, provozuji na tom ve vmware virtualni masinky bez problemu, tady jedno -
- zablokovana Intel Virtualization Technology procesoru (Intel VT) v biosu , i kdyz ji procesor podporuje. Kontaktoval jsem acer, neplanuji to povolit, tak snad se casem nejaky tweak biosu na netu objevy
+ paradni webcam s paradnim rozlisenim s hezkym obrazem i za slabeho osvetleni)
+ paradni utility, hezky UI pri pridavani volume , enabling wifi a pod

Nevim, vic si nevzpomenu :). Stravil jsem hodne casu vyberem notebooku, svazoval jsem mezi Sony Vaio a Acer Timeline. Rozhodnul jsem se pro Acer (risknul jsem to) tyden pred tim nez byl naskladnen. Z toho duvodu ho mam jeden z prvnich (od 15 kvetna).

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 02 čer 2009 21:47

supeer, tak to jsem rad za zkusenosti, diky
hlavne me potesilo to s tim displejem, myslel jsem ze je nativne tak hrozny, ale je videt, ze to je orezanym nastavenim... coz je myslim otazka casu nez se tohle doresi (aktualizace te utility od Aceru nebo nekdo vymysli nejaky zpusob jak to obejit, je to ale otazka casu). Jen blby dotaz - pres moznosti napajeni jsi to zkousel odstrihnout? Popr. odinstalovat tu utilitku?
Taky bych bral kdyby vydrzel misto 8h treba 7h, ale s kvalitnejsim zobrazenim.
Sasi asi kaslat... uvazoval jsem o nejake nalepce, kterou bych tam vylepil (stoji to 300 Kč a vyresi to ten problem se skrabanci). Urcite tam pujde vylepit pripadne i cira folie (treba i na palmrest - kvuli poskrabani od hodinek... i kdyz mam titanove)
Kazdopadne vypada to fakt zajimave, cekal jsem prave na prvni uzivatelske zkusenosti.
Zajimala by me jeste ta hlucnost, jestli se to da nejak utisit pri surfovani v tichu noci :)

dhlacik
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 22 kvě 2009 15:56

Příspěvekod dhlacik » 02 čer 2009 22:21

airmt píše:supeer, tak to jsem rad za zkusenosti, diky
hlavne me potesilo to s tim displejem, myslel jsem ze je nativne tak hrozny, ale je videt, ze to je orezanym nastavenim... coz je myslim otazka casu nez se tohle doresi (aktualizace te utility od Aceru nebo nekdo vymysli nejaky zpusob jak to obejit, je to ale otazka casu). Jen blby dotaz - pres moznosti napajeni jsi to zkousel odstrihnout? Popr. odinstalovat tu utilitku?
Taky bych bral kdyby vydrzel misto 8h treba 7h, ale s kvalitnejsim zobrazenim.
Sasi asi kaslat... uvazoval jsem o nejake nalepce, kterou bych tam vylepil (stoji to 300 Kč a vyresi to ten problem se skrabanci). Urcite tam pujde vylepit pripadne i cira folie (treba i na palmrest - kvuli poskrabani od hodinek... i kdyz mam titanove)
Kazdopadne vypada to fakt zajimave, cekal jsem prave na prvni uzivatelske zkusenosti.
Zajimala by me jeste ta hlucnost, jestli se to da nejak utisit pri surfovani v tichu noci :)


Zdar,

utilitka - jasny , odinstalujes si Acer PowerSmart manager a je to. Pres moznosti napajeni to odstrihnout nejde, neni to tam. Jak jsem rikal utilitka Acer PowerSmart si to ovlada sama pres API ovladace. Taky doufam ze to nejaka aktualizace toho sw poresi, zatim ale zadna neni.

Tu folii si tam nalep, pokud ti na nb zalezi. Treba je to murphyho zakon u me. Choval jsem ho jak v bavlnce a stejne doslo k skrabanci, kdybych na to kaslal tak se treba nic nestane ;)

Tohle je muj 4 notebook (mel jsem pred tim Asus) , o zadne hlucnosti zde mluvit nelze. Notebook proste od vzdalenosti cca 1 metru jiz slyset vubec neni. Btw, chlazeni notebooku je extremne tiche. Jediny hlucny komponent je tam HD.

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 03 čer 2009 12:39

to je dobre meritko - pokud je HDD hlucnejsi nez vetrak, tak je to opravdu tichy notebook... ja mam prave ted Asus, u ktereho jsem si musel SW upravovat chlazeni, protoze vetrak tocil furt a zbytecne (CPU mel cca 40 stupnu) - typicky Asus no. Kdyz delam na tom cely den v tiche mistnosti, tak chci mit klid a nechci aby me pri praci rusil hluk ventilatoru. I proto mam rad notebooky, kdyz si ted obcas sednu k desktopu, tak po chvili prcham :-)

b3h
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 23 čer 2007 13:16

Příspěvekod b3h » 07 čer 2009 10:57

Zdravim vsechny priznivce znacky Acer,

jsem nekolik let spokojeny zakaznik teto znacky a behem 3 roku mi proslo rukama 3 NB teto znacky a nemuzu si na ni vubec stezovat. Nedavno jsem objevil clanek o novych modelech Aspire TimeLine, design fakt COOL, to se jim opravdu povedlo a vcera jsem necha zabrousil do datartu do kameneho obchodu a tam meli vystaveny model s 13.3" displayem. No to jsem nemel videt, jako nemohl jsem na nej prestat myslet. Jen me docela zajima jak je na to ve skutecnosti vykon procesoru (C2S 1.4 GHz). V zadnem pripade jak jsem zde cetl, jej nemuze nikdo srovnavat s Intel Atomem, je to jina architektrura a navic mam pozreni jestli to neni dokonce jednojadrovy Penryn. No v kazdem pripade to vykon nebude 2x vetsi nez Atom. Ale zajimalo by me kdo z Vas ho uz doma ma a ma i verzi s C2S jak je na tom s vykonem?

eidems
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2007 17:23

C2S

Příspěvekod eidems » 07 čer 2009 12:50

V časopise Computer ho recenzovali a psali, že C2S má výkon až 3x větší než Atom.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 07 čer 2009 12:56

záleží asi při čem,celkově asi 3x ne,možná 1 a půl
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 07 čer 2009 13:06

Reálně je to přibližně 2x. Víc ani náhodou.

Jinak jsem ale přesvědčen, že pro veškerou běžnou práci to s přehledem stačí.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 07 čer 2009 16:19

jak psal Gogo, zaleží při čem. ale celkově rozdíl mezi SU9400 a SU3500 není tak velký, když se podíváš na nějaké benchmarky. ale v porovnání s Atomem je přesto to C2S 1400Mhz přibližně 2x výkonější.

já osobně budu kupovat 4810T a taky s C2S

dhlacik
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 22 kvě 2009 15:56

servisni partisna

Příspěvekod dhlacik » 11 čer 2009 22:05

Ahoj,

pri instalaci Ubuntu 9.04 jsem poskodil servisny partici na mem Acer 5810T. Pokud z Vas nekdo ma ten notebook (muze byt i 4810T nebo 3810T) , muze mi prosim napsat do PM . Budu mu moc vdecnej. Potreboval bych ziskat obraz te partice.

Jeste jednou dikes.

Drahosius
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2009 17:23

Příspěvekod Drahosius » 14 čer 2009 19:15

Už jste někdo našel recenzi na 14" kousek s C2S?

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 16 čer 2009 21:42

Drahosisus,
já mám 4810T s C2S a X4500MHD, byť jsem původně chtěl koupit s ATI. Pokuď tě něco zajímá, odpovím rád.


Jinak mé první zkušenosti a poznatky:
- notebook je úplně tichý i při zátěži - je slyšet pouze HDD
- ušetřil jsem 5000,- Kč za jedno jádro a vůbec to není znát na zpomalení
- výdrž super - skoro deset hodin
- display - barevné podání na poměry notebooku je dobré, ale čekal bych lepší podsvícení na LED a vyšší kontrast. ale jsem spokojen. když jsem v elektru viděl 15.6 model, hned jsem šáhnul po 14" a s dpi 4810ky jsem naprosto spokojený. jinak jsem koukal, že mám display od LG, ale ten se dává asi do všech 4810T

celkově mohu doporučit pro toho, kdo chce lehký, tichý noťas a uvítá dlouhou výdrž :)

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 17 čer 2009 12:11

Chtěl bych se zeptat jak je na tom tento nout s mechanickou odolností? Hodí se na denní přenášení? A co ten hliník? Opravdu se tolik škrábe?
IBM/Lenovo ThinkPad R61 C2D T7100 1,8GHz, 4Gb RAM/667MHz, Hitachi 120GB/5400ot., Intel GMA X3100, 14,1 WXGA(matný), WIN 7, 3roky carry-in


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů