Aspire 8930-nabehne úvodná bootovacia obrazovka a ďalej nič

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Strejdo
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2009 10:21
Bydliště: Poprad

Aspire 8930-nabehne úvodná bootovacia obrazovka a ďalej nič

Příspěvekod Strejdo » 27 led 2010 20:12

Ahojte. Z ničoho nič mi začal notebook robiť takú vec, že keď ho zapnem, nabehne bootovacie logo a ďalej žiadna aktivita. Nemôžem sa dostať ani do BIOSu, keď stlažím F2 iba napíše PLEASE WAIT a tiež nič, BIOS nenabehne. To robí za každým zapnutím notebooku.
Uvažoval som aj nad možnosťou, vybrať batériu z matičnej dosky na chvíľu, aby sa reštartol BIOS, ale neviem ani kde je v tomto modeli baterka, tak som sa nechcel do toho púšťať.

Poznáte nejaké riešenie na tento problém, alebo musím poslať notebook do Acer servisu? Vďaka za každú radu.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aspire 8930-nabehne úvodná bootovacia obrazovka a ďalej

Příspěvekod stavač » 27 led 2010 20:51

Strejdo píše:Ahojte. Z ničoho nič mi začal notebook robiť takú vec, že keď ho zapnem, nabehne bootovacie logo a ďalej žiadna aktivita. Nemôžem sa dostať ani do BIOSu, keď stlažím F2 iba napíše PLEASE WAIT a tiež nič, BIOS nenabehne. To robí za každým zapnutím notebooku.
Uvažoval som aj nad možnosťou, vybrať batériu z matičnej dosky na chvíľu, aby sa reštartol BIOS, ale neviem ani kde je v tomto modeli baterka, tak som sa nechcel do toho púšťať.

Poznáte nejaké riešenie na tento problém, alebo musím poslať notebook do Acer servisu? Vďaka za každú radu.

F2 sa vtedy stlača ked sa ti zjavi na spodu displeja taki pasik a v nom je znazornene F2 a može byt aj tam F12 ked je v biose aktine F12, na spodu notbuku su krity, jeden je mali a dva su väčšie, a ten z mrieškov ked ho daš dolu zbadaš ramky a tu baterku, obnovit system by si mal bud zo skritej particii alebo RecoveryDVD vista čo si mal mat zhotovene po nainštalovani systemu windows na notbuku
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Strejdo
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2009 10:21
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Strejdo » 27 led 2010 21:13

Jasné, tie dva riadky na úvodnej obrazovke mám. Ale zbytočne tu riešime recovery, keď po stlačení F2, alebo F12, čo slúži na zmenu bootovacieho zariedenia, stále ostáva základná obrazovka a notebook, ako keby zamrzol. Akurat CTRL+ALT+DEL mi funguje :D.

A s tými krytmi si si asi nejaký iný notebook pomýlil, lebo na Aspire 8930 je iba jeden veľký kryt, hmm, ale baterku som pod ním nenašiel.

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 27 led 2010 22:29

no a co to skusit dát do tovarního nastavení alt+f10 .... To proběhne obnova sistému. :)

Strejdo
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2009 10:21
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Strejdo » 28 led 2010 09:25

Ale ja nemám problém s windowsom, ale notebook mi zamrzne UŽ pri bootovaní notebooku a nedostanem sa ani do BIOSu. To nemá nič spoločné s obnovovaním systému cez ALT F10. Chápeme sa?

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 led 2010 09:47

jj už chápu

Strejdo
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2009 10:21
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Strejdo » 28 led 2010 09:52

No nič, musel som zavolať do ACERu nech sa na to pozrú, sám si s tým neporadím.

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 led 2010 10:26

No to jo já to taky skoro vždy řeším přes ně mám to ještě v záruce tak není co řešit ten týden až 14dnů se to dá vydržet bez notebooku.
¨Já ho tam budu posílat ted znova protože my nejdou hry přes celí obraz jen nějaké předtím to šlo a ted jak sem dal na win 7 tak hry maj černý pruh na každé straně obrazovky a nevím co stím. Na jinejch aspire to jde přes celé taky s win 7. Kdyby někdo věděl co stím tak bych byl rát za radu. :)

Strejdo
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2009 10:21
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Strejdo » 28 led 2010 13:12

To bude skor sofwarova chyba. Asi zly ovladac grafiky, alebo nejake nastavenie do win7. Na tomto notasi mam win7, ale hry idu normalne, bez pruhu.

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 led 2010 13:17

No já se nato díval a právě sem nic neshledal. HRY: Dirt 2,NFS Shift, NFS Pro streer,GTA IV,FIFA 10,Cal of duty,crisis ty jdou přes celé ,ale NHL 09,RYCHARD Burnst, Colin Mcrae 4,batefild 2142 a hry přímo od aceru jdou s pruhama na krajích obrazu každý pruh má asi 5cm volal sem do aceru a tam my řekly že tam asi něco chybí a je tam nahrané vše co maj uvedeno na stránkách aceru pro můj model na win7 tak to tam asi pošlu.

Strejdo
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2009 10:21
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Strejdo » 28 led 2010 13:26

By som na tvojom mieste najprv vyskúšal nainštalovať XP, či to iste bude robiť.

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 led 2010 13:47

mo tak do XP se my moc nechce na vistáh my to nedělalo.

Strejdo
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2009 10:21
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Strejdo » 28 led 2010 14:24

No kamarade, ale oni ti vyreklamuju bezplatne len ked je hardwarova chyba. Toto je softwarova chyba a tam sa mi vidi uctuju poplatok 1500Kc, alebo tak nejak. Mne sa skor vidi, ze mas zle nastavene rozlisenie vo win7.

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 led 2010 15:03

No ono jde oto že ja ten notebook koupil v červenci a dostal sem k němu upgrade na windows 7. Když sem to přehrával sám tak my to dělalo více chyb. Tak sem to poslal do aceru do brna a tam my to přehrály vše funguje. Ale když sem nainstaloval ty hra tak právě ty pruhy takže sem tam volal a prý teda asi na něco technik zapoměl tak to tam mám kdyžtak poslat znova. Jinak cena je 800Kč 25eur . Ale já to mám v záruce takže my to berou na záruku. Vži proto přijede PPL doveze to knim tam to spravěj a pak my to zas přiveze PPL nic neplatím. Takže to tam asi v unoru pošlu znova kvůli těch her.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů