ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 12 úno 2010 23:41

no ja sa chystam kupit vacsi disk wd 640 gb,tak potom tam nahodim asi w7 na skusku,tak je dobre vediet take postrehy o tom nastaveni procaku....hdd sa tu zahrieva asi kazdemu ....
inac a aky bios pouzivate ,a ked ten novy co myslite je lepsi horsi ,neznizil nejak vykon alebo vydrz ?

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 13 úno 2010 11:34

M4jky píše:4Housac: Ja ti neporadim s aplikaciou na win 7 ale celkom ani nechapem naco ju zhanas ked win 7 ma vlastnu spravu procesoru v rozsirenych nastaveniach rezimu napajania kde si priamo percentualne nastavujes takt procesoru pre jednotlivy rezim.
Tie teploty sa mi nezdaju mas cisty vetrak ? Ja mam tu grafiku pretaktovanu a viac ako 80 stupnov som nevidel aj ked som este nepouzival podlozku. A ten disk nevyriesis jak dlhsiu dobu hras na pocitaci alebo staci ked nieco kopirujes tak sa disk bez podlozky zahreje vzdy tak okolo 55 stupnov co bol vlastne dovod preco som si kupil podlozku. Proste je to tam moc namackane na sebe respektive ten disk dali na uplne blbe miesto lebo je hned vedla grafiky.


díky za radu...na techto windows jedu chvíli tak ej ještě pořádně neznám ale mohl bys mi ještě napsat kde najdu tu správu procesoru? zatím díky
ACER 5930g > Asus K53sv

M4jky
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 08 zář 2008 20:10

Příspěvekod M4jky » 15 úno 2010 10:21

No staci kliknut vedla hodin na ikonku baterky a vybrat dalsie moznosti napajania, potom kliknut vedla nejakeho rezimu zmenit nastavenia a potom druhe odspodu modrym pismom - zmenit rozsirene nastavenia. Tam uz len zvolis plan napajania a upravis spravu napajania pre procesor. Myslim si ze to je dobre urobene ajked by nebolo odveci dat priamo do system tray vedla hodin, aspon teda tie zaklady ako vykon procaku a jas displeja.

Prave som zistil neprijemnu vec o mojom harddisku a to ze su na nom tri vadne sektory takze notas pojde do opravy. Dufam ze sa s nimi bude dat dohodnut nech mi tam za priplatok daju vecsi disk. Zdalo sa mi nejake divne ze mi sem tam zamrzne pocitac. Asi mu tie vysoke teploty pred tym nez som si kupil podlozku neprospely alebo je ten disk taky odpad :(

Obrázek

4Dzulio: Ja pouzivam najnovsi a nejake problemy som nepostrehol ani vydrz na baterke sa nezmenila. Updatoval som koli sedmickam ale nakonec som zistil ze moje problemy suvisia s diskom. Jak ti mozem poradit tak kup seagate a nie WD tu mas jeden z mnoha prikladov preco.

svetlo
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2008 20:11
Bydliště: Valmez

Příspěvekod svetlo » 16 úno 2010 14:47

M4jky: Projel jsem si tím samým testem svůj hardisk na noťasu a žádnou chybu mi to nenašlo. Přitom mám stejný problém se zamrznutím systému po startu (a to jen když jedu na baterku), takže si myslím že tím to asik nebude.

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 16 úno 2010 16:40

M4jky píše:4Dzulio: Ja pouzivam najnovsi a nejake problemy som nepostrehol ani vydrz na baterke sa nezmenila. Updatoval som koli sedmickam ale nakonec som zistil ze moje problemy suvisia s diskom. Jak ti mozem poradit tak kup seagate a nie WD tu mas jeden z mnoha prikladov preco.


len neviem ci si ho mam nahodit lebo pri nahravani sa moze pokazit,a acer dava od toho ruky prec ,aspon tak to maju uvedene,ze si ho nahravam na vlastne riziko....pisal som im email ,uvidime co na to povedia....
ono to je asi v podstate jedno aky hdd, mozes natrafit na nejaky chybny vsade,ale ze vraj tie nove seagate 500gb su nejake kazove tak neviem ...
a tu teplotu 39 stupnov mas isto s podlozkou ze?
Naposledy upravil(a) dzulio dne 16 úno 2010 23:47, celkem upraveno 1 x.

M4jky
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 08 zář 2008 20:10

Příspěvekod M4jky » 16 úno 2010 21:14

No pokial nemas s nicim problemy tak si tam ten bios nedavaj ziadny rozdiel som nepostrehol. Tu teplotu mam samozrejme s podlozkou, inac ja som si kupil uz davnesie ZALMAN NC1000 ci ako sa to presne vola. Notas sa na nu sice len tesne vojde ale aspon ju uplne v pohode vopcham do batohu spolu z notasom.

K tomu zamrzaniu, mne to nezamrzne pri starte ale lubovolne kedy sa tomu zachce. Napr. trebars mesiac nic a potom zrazu zamrzne, inokedy to urobi par krat do tyzdna. Ono to zalezi od toho ako dlho nechas windows srotit ked na nom nic nerobis. Sak vies o com hovorim, proste nic na pocitaci nerobis a on nieco furt chrusta na disku, neviem co robi ale zamrzne to hlavne vtedy a to preto lebo to trafi na ten chybny sektor.

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 16 úno 2010 23:46

asi mas pravdu ,ked to ide tak to ide ....len taka otazocka ,ze ci si si nevsimol nejaku zmenu v spinani vetraku,viem ze ked klesne pod 39 stupnov ,tak ho skoro vobec nie je pocut ,od 39 do 53 je to u zkusok pocut ale nie je to nic hrozne a nad 53 je ho uz pocut viac a potom sa este zrychluje niekde pri vyssich teplotach ale to neviem presne kde

hej hej to som si vsimol ,ze nic nerobim a hdd zacne srotit,jak keby sa defragmentoval alebo bohvie co robi....dnes som si skusal ten test na hdd co aj ty a zatial je v pohode ,mam hdd hitachi 250 gb

M4jky
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 08 zář 2008 20:10

Příspěvekod M4jky » 17 úno 2010 09:50

Ja som asi mal len stastie na blby kus. V tom spinani vetraku som nepostrehol ziadny rozdiel. Inac sak vies ako to robia na notasoch oni skor dbaju na komfort takze ten vetrak sa zapina naplny vykon az pri dost vysokej teplote. Tiez neviem kedy. Inak extrem co som nameral na disku ked som stahoval po lanke data a mal som notas na drevennom stole tak bolo 60 stupnov tak som kupil tu podlozku.

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 28 říj 2010 12:48

neviete niekto ci by sa namiesto dvd mechaniky nedal dat hdd ?

geo1024
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 06 dub 2008 10:56

Příspěvekod geo1024 » 17 lis 2010 12:05

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jaké použít drivery, když chci upgradnout ty stávající, co jsou v ntb původní. Zkoušel jsem tam hodit 260.99 (přímo na 9600M GT) ze stránek nvidia.com, ale instalace se nezdařila. Vím o stránce laptops2go.com, ale jaké drivery mohu použít? Mám verzi Forceware 175.61 - musí se upgradovat postupně nebo který ovladač na to můžu přímo hodit?

Moc díky!
Acer Aspire 5930G-733G25MN
Intel Core 2 Duo P7350 2GHz, 3056 RAM, NVIDIA GeForce 9600M GT DDR3
Windows Vista Home Premium 32bit

M4jky
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 08 zář 2008 20:10

Příspěvekod M4jky » 23 lis 2010 14:28

Neviem preco ti nesli nainstalovat tie nove drivery ja som si ich vcera stiahol a nahodil a nebol s tym ziadny problem. Skus tie stare najskor odinstalovat pripadne pouzit nejaky driver cleaner napr. z tejto stranky http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Dr ... -1655.html Si si isty ze si skusal instalovat tento driver ? -> http://www.nvidia.co.uk/object/notebook ... er-uk.html

geo1024
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 06 dub 2008 10:56

Příspěvekod geo1024 » 03 pro 2010 12:14

M4jky píše:Neviem preco ti nesli nainstalovat tie nove drivery ja som si ich vcera stiahol a nahodil a nebol s tym ziadny problem. Skus tie stare najskor odinstalovat pripadne pouzit nejaky driver cleaner napr. z tejto stranky http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Dr ... -1655.html Si si isty ze si skusal instalovat tento driver ? -> http://www.nvidia.co.uk/object/notebook ... er-uk.html


Díky moc! Pomohlo, konečně jsem prvně od koupě ntb (2 a půl roku) ugradnul drivery!
Acer Aspire 5930G-733G25MN

Intel Core 2 Duo P7350 2GHz, 3056 RAM, NVIDIA GeForce 9600M GT DDR3

Windows Vista Home Premium 32bit

M4jky
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 08 zář 2008 20:10

Příspěvekod M4jky » 03 pro 2010 22:17

Nemas zac. Ludia aj ja sa vas nieco spytam. Nestava sa vam niekomu ze vam notebook niekedy pri necinnosti zamrzne ? Stava sa mi to vo win 7. Nachvilu odidem alebo chvilku nic nerobim a zrazu uplne vytuhne a pomoze len natvrdo vypnut. Na nete je o tom probleme kopa tem, uz som aj par veci skusil ale hladat pripadny softver ktory by to mohol sposobovat sa mi veru nechce. Preto sa obraciam na vas ci ste sa nahodou z niecim podobnym nestretli. Zaujmave na tom je hlavne to ze staci ked mam pustenu hudbu a tento problem sa nevyskytne.

maatees89
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2011 13:41

Příspěvekod maatees89 » 03 led 2011 14:50

Nebyl by tu někdo tak hodný a neuploadnul recovery disky na Acer Aspire 5930G - 844G32MN třeba na ulozto.cz nebo podobně. Já své ztratil při stěhování a systém mi spadl úplně, že nešlo ani použít možnost přímé obnovy bez recovery disků (LftAlt + F10). Zkoušel jsem si nahrát recovery disky z jiného Aceru (Aspire 4930). Sice mi to obnovilo systém, ale místo 5930G-844G32MN mám jen Aspire 5930 bez G a dělá mi to problém při instalaci některých driverů a softwaru. Tak bych si chtěl systém obnovit správně a přesně jak má být. Kdyby jste to někdo uploadnu na ulozto.cz tak to stáhnu VIP stahováním, takže Vám to přihodí nějaký Mb do vašeho VIP stahování. Jinak klidně upload jinam, ale to nejspíš stáhnu jen free. Děkuji Moc

petulo11
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 25 led 2011 14:07

Příspěvekod petulo11 » 27 led 2011 23:19

chcem sa vas chalani opytat presiel som teraz na win 7 a ked skusim pripojit moj externy disk cez port e-sata tak mi ho vobec nechce nacitat, je na to treba nejaky driver? pretoze vo wiste mi to islo bez problemov


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů