Acer sasi - Gemstone

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
loRd_sTyLez

Acer sasi - Gemstone

Příspěvekod loRd_sTyLez » 29 lis 2007 22:17

Ahojte,
viem, ze som tu novy a prisiel som tu s cielom nieco sa docitat, pretoze zvazujem kupu notebooku(5920G)... Precital som tu nespocetne vela threadov, ale v ziadnom nebolo tak definitivnejsie spomenute aka ta nova Gemstone sasi je, ak som to niekde prehliadol tak sa vopred ospravedlnujem...
Tak keby ste mohli ti co ju mate napisat nejake info bol by som velmi vdacny
S pozdravom
L$

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 30 lis 2007 02:04

Urcite je lepsi jak stary Acery, ale porad je to jen plastak... okolo touchpadu se to nijak vyrazne neprohyba, viko uz ale ano.... Jestli o notebook mas zajem, tak bude stejne nejlepsi kdyz si ho sam pred koupi nekde prohlidnes, jinak kupovat notebook naslepo neni moc dobry. Nemel sem moznost ho nejak prostudovat bliz, ale hned pri prvnim osahani mi do oka padl(resp. nepadl) zaviraci mechanismus... normalne u notebooku je to reseno tak ze hejbatko na posuv zobacku je zepredu na viku, a diry na zahaknuti zobacku jsou v zakladne, takze pri zavreni notesu dopadnou zobacky do direk a notebook je zavreny. Acer to ma vyreseno tak, ze hejbatko je na zakladne a hejbe se s dirami, kdyz se chce notebook otevrit, posune se hejbatkem, diry uvolni zobacky a viko se nadzvedne a muze se notebook otevrit., pri zavirani se proste jen viko zaklapne... ale to co mi pri prvnim setkani hned nesedelo byly ty zobacky na viku, jsou tam napevno, plastovy a netvari se nejak pevne... a dokazu si predstavit jak je pri trose stesti nahodou ulomim. Tim te ale nechci strasit, ostatne mezi plastakama je Gemstone lehky nadprumer... ale i tak, necekej nejakou skalopevnost, plast plast plast vsude kam se podivas. Pokud chces pevnost koukni se k jine znacce

count.draco

Příspěvekod count.draco » 30 lis 2007 08:22

no ked som prvy krat videl to uzatvaranie tiez som sa naplasil ale cuduj sa svetu ani po 2 rokoch a par mesiacoch mu nic neni, tam by som problem nevidel, skor tie panty, nemal som moznost si tento novy Gemstone prehliadnut poriadne ale pokial nie je minimalne ten pant z ocele tak to za vela nestoji, predsa len ocel je ocel, a este trosku k tomu plastu, videl som spoluziakov ASUS a jemu sa ten plast po stranach touchpadu, kde si bezne davas ruky, normalne po case preliacil resp. vydul smerom do vnutra booku, cize tam ma "male jamy", ked si kupujes book viac do terenu a budes ho prenasat tak rozhodne nie plastove sasi podla mna

loRd_sTyLez

Příspěvekod loRd_sTyLez » 30 lis 2007 14:43

Ahojte,
diky za odpovede, tesim sa, ze ste ma neukamenovali ze mam lepsie hladat a tak... Notebook moc prenasat nebudem, vacsinou bude doma, ale parkrat ho urcite zoberem do skoly (asi v batohu predpokladam) takze to asi nie je moc do terenu.
Ak este ma niekto nejaku skusenost tak sup sup ju napiste...
Moc moc dik... caute :)

falcon9

Příspěvekod falcon9 » 30 lis 2007 19:26

tak Gamestone je biely,ako si urcite zbadal :))) a problem je v tom,ze sa dost spini,ale da sa to utriet :) no jee pravda,ze tato rada nie je do terenu,ale ako pises,tak ti urcite bude vyhovovat. Ja mam Extensu a za tie prachy niet co riesit :)) ale ako tu pisali,chod si ho radsej kuknut do neakej predajne a posud sam ;)

loRd_sTyLez

Příspěvekod loRd_sTyLez » 30 lis 2007 19:31

Len sa obavam, ze predajca notebook v takejto cenovej hladine nevystavi, ale napada ma ze su aj lacnejsie verzie (5220, ...) takze tie by mohli byt vystavene... Sasi bude ta ista, ci sa mylim?
L$

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 30 lis 2007 19:53

Je uplne jedno jaky model vystavi prodejce... vsechny 15,4" gemstone jsou identicke, jen se odlisuji vnitrnostma a ty na osahani netreba znat... mozna tak jediny rozdil ktery bude mezi temi modely bude vaha, kvuli dedikovane grafice...

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 30 lis 2007 23:39

Aspire má šasi Gemstone a Extensa ProFile. Myslím, že ProFile je pevnější než Gemstone....
Naposledy upravil(a) peterer dne 03 pro 2007 13:44, celkem upraveno 2 x.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 01 pro 2007 15:19

Predpokladam ze u Extensy ten Profile bude pouze plastovy, musel bys sahnout po Travelmatu aby byl vystuzeny nejakym kovovym ramem nebo tak...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 01 pro 2007 16:09

Extensa je jen plasťák.
tento účet již není aktivní.

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 01 pro 2007 21:56

Solitary píše:... musel bys sahnout po Travelmatu aby byl vystuzeny nejakym kovovym ramem nebo tak...

Pozor, ne všechny Travelmaty - magneziový rám mají snad jen TM5720 a TM6xxx. Ostatní jsou taky jenom plast.
Fujitsu Lifebook S751

misoo9005
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 25 srp 2007 22:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod misoo9005 » 01 pro 2007 21:59

To peterer....s tym porovnanim Extensa A Gemstone si totalne mimo.Vidim ze tu kopa ludi dava rozne rady ale NTB(Gemstone|Extensa) nevlastni ,ci ho dokonca vobec nevidelo. :(

loRd_sTyLez

Příspěvekod loRd_sTyLez » 02 pro 2007 10:39

No tak ako vidim, tak ty mas 5920G, tak napis nejaky comment ;-)

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 02 pro 2007 12:41

misoo9005:
Nemyslel jsem to zle...
Měl jsem oba v ruce (a ne chvíli) a Aspire se podle mne trochu víc prohýbá na klávesnici vpravo v horní třetině a nejen tam. ProFile je stejné jak u Extensy tak u TravelMate, jen některé TM mají magnéziový rám.
Aspire je zaměřeno na multimédia, domácnost, zábavu. Extensa spíš na kancelář v chudší firmě, TM už snese větší záhul.
Aspire má vždy kvalitnější zvuk z integ. repro, ale rozmístění portů mi přijde lepší na Extense ( Aspire má USB napravo v prostoru co je myš), na Extense jsou bídné vypínače na Wifi a BT, a pod.
Ten rozdíl v pevnosti je minimální, ale podle mne je, ale vždy ve srovnatelné řadě. Extensa 5220=Aspire 5315, E5620=A5720...
Aspire má svěží desing, Extensa je zase decentní.
Nemám zkušenost s A5920, neútoč hned, nějaký ten Notebook jsem snad již viděl, nechtěl jsem tvůj model urazit, jestli máš zkušenosti s více modely sem s nimy, rádi si to přečteme a závěr si člověk musí udělat sám. On je vždy každý trochu zaujatý .............

falcon9

Příspěvekod falcon9 » 02 pro 2007 13:58

ja mam ten Acer Extensa 5220 ProFile a mozem povedat,ze to bola dobra volba,spracovanie a vybava je za tu cenu viac ako dostatocna. A kedze ho nehodlam vyuzivat na Hry,Grafiku a pod. tak mozem povedat,ze je to idealna volba pre studenta VS,ktory nema pravidelny mesacny prijem 20 000Sk


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů