Acer Aspire 4810T (Timeline)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 17 črc 2009 22:30

Jo u FS jsem to videl a je to hnus, je to pak strasne preplacane a kdyz pak clovek hleda nejaky znak, tak je to o nervy :-)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Recovery disk/partition

Příspěvekod supakov » 20 črc 2009 20:27

Zdravim,

pri neumyslnem vypnuti notebooku pri prvnim spusteni a nasledne instalaci z recovery diskoveho oddilu [model 4810T] se nam podarilo dostat recovery do stavu ze ktereho nechce instalovat a hlasi chybu zdrojovych dat.

Mam tedy stejny problem jako tu jiz na foru nekdo psal. Bohuel licenencni cislo Vist ze stitku notebooku na krabicovou verzi nefunguje.

Byl by nekdo ochotny vypalit ci nahrat na rapidsh*** za rozumnou financni odmenu recovery cd (alespon predpokladam ze stejne jako u meho starsiho modelu je k dispozici software ktery z windows tento recovery disk umi vypalit, je to tak?) nebo obraz servisni partition?

Predem diky az jakoukoliv pomoc.

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 20 črc 2009 20:41

ono to myslím jde s tou krabicovou verzé nějak přechytračit,kruger tady myslím kdysi dával i návod
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 21 črc 2009 08:44

supakov, možná by to chtělo popsat co to přesně vyhodí jakou hlášku. Ten "PQ" oddíl se nemá jak poškodit, je způsob jak ho rozběhnout, pokud máš zájem, napiš na ICQ, anebo ti to popíšu tady, ale lepší je to "online"
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 21 črc 2009 12:38

Gogo píše:možná by to chtělo popsat co to přesně vyhodí jakou hlášku.

Nechal jsem ti nechal offilne zpravu na icq, aby to tu nezustalo nedoresene, popisu to i sem. Pokud by to tu vadilo tak prosim nejakeho moderatora aby to oddelil do vlastniho vlakna.

Pokud necham system bootovat z teto PQSERVICE partition (druhou s nazvem ACER jsem pro jistotu jeste preformatoval), nabiha Vistovsky progressbar dole a "Wait a moment please...".

Pak vyskoci okenko "Fail to get images DAT file".

Zajimave je ze kdyz jsem potom z nouze zkousel instalaci WinXP, tak to po casti instalace ktera nahrava ovladace zkoncilo v BSOD.. s hlaskou "System windows zastavil beh aby nedoslo k poskozeni pocitace, zkontrolujte pocitac na viry, proverte programem chkdsk /f".

Kdyz jsem zkusil instalaci Vist z dvd, tak probehla, ale taky nestandarne... po nakopirovani souboru zahlasila ze nemuze "aktualizovat konfiguraci spusteni pocitace". Soubory uz ale byly nakopirovane a kdyz jsem rucne prehodil boot flagy a nabootoval z ciloveho disku tak instalace v poradku dobehla.

Co si myslet o tomto chovani take moc nevim...

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 21 črc 2009 12:41

kvakunek píše:ono to myslím jde s tou krabicovou verzé nějak přechytračit,kruger tady myslím kdysi dával i návod

Vyborne, nasel jsem onen navod a pokud nerozbehnu ten servisni oddil dle rad gogoa tak vyzkousim. Diky

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 21 črc 2009 12:58

omlouvám se,měl jse ICQ off, XP tam nedáš, pokud nepřepneš v biosu Sata mode z ahci na ide, pokud začneš instalaci XP,přepíše MBR,pak to dělá "psí kusy", takže jak,potřebuješ to zprovoznit,nebo už to jede?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 21 črc 2009 13:52

pokud tam dá XP a bude chtít dát zpět Visty ze svých dvd ( né recovery),tak by to snad problémy nemělo dělat
ACER Aspire 6920G-582G32MN

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 23 črc 2009 23:33

už jsem tady dlouho nebyl, tak zas po dlouhé době. :)

tak s tím jedním jádrem nemám vůbec žádný potíže už, sladil to, jen delší spouštění ve Vistách, a proto jen zaklapnu display a zas otevřu, nevypínám noťas.

hd video na youtube mi chodí bez problémů - nevím, čím to je, že předtím se trhalo aniž by byla 100% zátěž. se zaplým režimem vysokého výkonu je zátěž cpu 60-70% na youtube.

photoshop při startu a různé programy bez problému - na 100% se nedostanu. samozřejmě multitasking u dvou jader je o něčem jiném. ale dostačující za ty peníze. superPI 1MB dá za 37 s. myslím, že tuhle platformu by měli dávat do netbooků místo těch Atomů.

takže spokojenost :)

Hikoki
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 čer 2009 06:58

Příspěvekod Hikoki » 27 črc 2009 16:32

Zdravím. Tak to by mě fakt zajímalo, jak´s to vytunil. HDvideo na YouTube katastrofa-seká se-CPU pořád na 100%- ale jsou i vyjímky, což je zvláštní. A multitasking je katastrofa-při stahování souborů, či přesouvání, nebo jakékoliv náročnější činnosti se streamované rádio zakuckává a seká. Na mém 5let starém notebooku s Intel Celeronem sem nic takového nezažil. Zkoušel jsem Visty, Xpéčka a taky W7. OS na to vliv nemá. Ovladače mám všechny aktuální. Zkus poradit. Díky

P.S. Ono taky není HD jako HD.
Zkus tohle: http://www.youtube.com/watch?v=VjihaK7HfGs . Dívat se na to dá, ale trhá se to, a občas i načítá.

Palinkas
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 31 kvě 2009 12:36

Příspěvekod Palinkas » 27 črc 2009 17:19

hikoki: máš solo nebo duo?

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 27 črc 2009 21:30

Hikoki,

máš pravdu s tím youtube - není HD jako HD. jsem koukal na pár videí, které mi šly a ne uplnej full screen. ale je to nejake divne celkově, pač se mi to trha youtube i na normalní pc ve full screen, třebaže cpu vytizeni je jen 60%. u toho linku, jak si sem dal, na notasu 95-100%. a to vysoky vykon, full screen, stažený flash z Adobe a Opera.
jinak trha se to i ve wmp hd video, ikdyž není 100% vytížení. moc na HD nekoukam, ale když jo, používým jen KM Player, kde i 5500 Kbps jede na 80-90% a hlavně se na to dá koukat, narozdíl od WMP. více neporadím. vše jedu na vysoký výkon. ve Vistách nemám problémy, když používám vysoký výkon, ale nepoužívám mnoho aplikací a vlastně u práce ani muziku nepoužívám - nemám sluchátka :D a repráky jsou nic moc... přesto doporučuji jádra dvě, kdo si rád připlatí, jak psal už více. samozřejmě v porovnání s netbookem to má své kouzlo - dá se na tom slušně pracovat. :)

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 27 črc 2009 21:42

bude se prodavát i s SU9600 1.6GHz a stále 10W TDP, ale těžko říci, jestli u nás také.

já kdybych měl býval více financí, tak bych šel do macbook pro (13.3"). ten má výdrž cca 7 hodin, cpu 25W řady P, grafika 9400M je taky dobrá, ale hlavně se mi líbí jeho display, ten je fakt pěknej a ten design - jenže skoro 2x dražší než ten můj Timeline s jedním jádrem :(

Hikoki
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 čer 2009 06:58

Příspěvekod Hikoki » 28 črc 2009 05:45

Díky za odpovědi. Mám Sólo, takže s tím koukáním na HD filmy se musím rozloučit. Ne, že by to byla moje priorita, ale spíš mě to zarazilo z principu. Dokonce někdy i při streamování clipů na idnes.cz, v tzv. vyšší kvalitě, dochází při fulscreenu k zadrhávání. A to už mě docela vadí. A TV programy ve vyšším rozlišení a fullscreenu např. na Nova.cz jsou nekoukatelné. No co se dá dělat, je fakt, že 5 tisíc za Duo bych taky nedal. :(

eSpirit

Příspěvekod eSpirit » 04 srp 2009 18:52

Je tedy pravda, že sólo procesor nezvládne filmy a seriály v 720p?


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů