Recovery

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 02 říj 2008 14:15

Mě 12 Hex taky nic neříká ,ale tak se mi PQ hlásí. Vím , že NTFS je 07Hex.

Další návrh na program...v tuto chvíli mě napadá jen Acronis true image, ale nejsem si jist, jestli je v něm vidět skrytá partition

Pak mě jěště napadá cute partition manager,

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/cute-partition-manager/

ten se spustí, vypálí na cd , dá do CD mech. a restartuje /musí být boot z CD/ , objeví se modrá tabulka a tam by mě zajímalo, co je za filesystem.

!!! Pokud to zkusíš - Nic si v něm neměň a nic se nestane!!
Ukončí se Ctrl-Alt-Del

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 říj 2008 14:27

hex 12 je nějaký Compaq,se mě to nezdá...Acronis mám,ukazuje mě na PQ NTFS souborový systém,ale zkusím to s tím Cute a dám ti vědět
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 02 říj 2008 14:42

OK , díky

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 říj 2008 14:50

příteli,možná jsem vůl,ale dvě CDčka v koši-error create cpmboot,takže nevím,jestli ti bude stačit ce výrok Acronisu? Nemyslím,že by se program pletl...vyhrabal jsem někde cdrw takže to ještě zkouším
tak se mě to podařilo,ale asi tě zklamu,napsalo to tam systém souború - 27h
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 02 říj 2008 16:43

Děkuji moc Gogo , asi je to opravdu v pr.....
Buď budu muset dát Aceru dalších 1500,- za Recovery cd , nebo, ačkoliv mám zaplacenej operační systém, budu muset používat cra*knutou verzi :? a to se mi vůbec nechce. :cry:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 říj 2008 17:14

co myslíš že tomu je? Nějaké řešení se musí najít...stáhl jsem i plnou verzi Acronisu a taky píše PQservice NTFS,takže nevím,jestli ti to pomůže...co ti přesně hlásí za chybu?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 02 říj 2008 17:36

Prohnal jsem to přes Partition Magic a změnil jsem partition na NTFS, zformátuju a znova vytvořím disky a uvidíme.

Když jsem to donutil k D2D recovery, tak mi to po kliknutí na restore system(na tovární nastavení) napsalo nejákou chybu 00xO.....něco. Kdybych já vůl měl vytvořené recover CD, byl bych v pohodě.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 říj 2008 17:42

kua,mě vyskakuje to upozornění asi desetkrát za den a to zálohu vytvořenou mám...je to lehkoyslnost...když máš zálohu na disku,tak se ti nic nepos...zákon schválnosti
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 02 říj 2008 18:03

U HP mám zálohu vytvořenou v Acronisu a to mám i dodané CD, tady, u Aceru jsem si říkal:....."noco, obnovím to za pár desítek minut, vždyť je na HDD celá instalace".....a ono HOV.., tejdě jsem v koncích.
A to je v příručce psáno: "Chci obnovit ...blabla...bez CD disků pro obnovení" !!! HAHA!!A ono prd. Kdyby tam Ti blbci radši napsali: "Vypalte si ihned po instalaci zálohu na CD nebo DVD!! a po těcho zkušenostech bych dodal: a dvakrát si to zkopírujte!
V Acer servisu jsou machři, co prodávají obnovovecí CD a já jsem za vola
Aspire 7520G
HP Compaq nc6120

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 říj 2008 18:35

nešlo by nabootovat z CDčka s nějakým linuxem a zkopírovat ty data na DVDčka?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 02 říj 2008 18:59

o data nejde ,jde o obnovení továrního nastavení Vist. Jinak to už stejně nepůjde, disk prochází formátem :(

Pak ještě něco zkusím a jinak budu muset na servis :cry: Kdyby to šlo alespoň nainstalovat z jiný OEM Visty , ale Acer má speciální product key :?
Aspire 7520G

HP Compaq nc6120

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 říj 2008 19:07

PQ ti nezformátuje,stačilo by kdejaká XPčka tam nahodit a pak spekulovat,jak vytvořit bootdisk s těmi daty z PQčka,třeba s Power Iso,nebo s Acronisem
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 02 říj 2008 19:39

mno... nechci se radovat předčasně, ale zatím to vypadá , že má Acer servis po srandě. Právě se mi povedlo rozjet instalaci :lol: . Jestli se to povede, dám sem kompletní návod, jak obnovit Acer book přes Alt-F10 , ikdyž to "nejde" :idea:
Naposledy upravil(a) onlines dne 03 říj 2008 00:50, celkem upraveno 1 x.
Aspire 7520G

HP Compaq nc6120

onlines
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 zář 2008 15:49

Příspěvekod onlines » 03 říj 2008 00:45

Tááákže.....Povedlo!!!!

PŘED JAKÝMIKOLIV EXPERIMENTY SI ZAZÁLOHUJTE SVÁ DATA Z HDD, Ikdyž jsem to vyzkoušel, vše děláte na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!

Je to středně těžké a pokud nemáte nainstalovaný systém, musí se vyndat HDD(nebo nainstalovat WinXP), ale jde to!!

Pokud jste si přeinstalovaly jiným operačním systémem, tak se přemazal MBR.Jestli chcete zpět Visty z PQSERVICE, musíte MBR opravit.

s nainstalovaným systémem:

1)Restartujte (zapněte) notebook, vlezte do Biosu a v Main je D2D Recovery, nastave na DISABLE!!Uložte a restartujte.

2) Třeba přes Acronis True Image si zazálohujte celý PQSERVICE , nejlépe na externí disk!!Jen pro jistotu.Nezapomeňte ani na ostatní data!

3)Stáhněte si ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/tools/pq/utilities/PTEDIT32.zip
Spusťte a najděte PQSERVICE, (bude nejspíš v prvním řádku) označen pod položkou TYPE číslem "27" , přepište na "07" a dejte Save Changes.Tím se přepsal partition na viditelný a spustitelný NTFS.

(Já na to použil Partition Magic, odstranil jsem oddíl PQSERVICE a pak ho dal obnovit, je to zdlouhavější, ale výše uvedený soft jsem neměl k dispozici a vím o něm pár minut)

4)Restartujte,(možná nebude potřeba) v systému se objeví další disk s názvem PQSERVICE.Zapamatujte pod jakým je písmenem.Otevřete ho a otevřete adresár RYTOOLS, zkontrolujte , jestli tam jsou soubory "mbrwrwin.exe" a "rtmbr2.bin" , kdo je nemá, má smůlu.

5) Zmáčkněte Win-R , zadejte cmd, zmáčkněte enter , spustí se příkazový řádek.

6) zadejte do něho: (?):\rytools\mbrwrwin.exe install (?):\rytools\rtmbr2.bin

Pozor!! místo "(?)" dejte písmeno jednotky s PQSERVICE!!
Instalace musí být potvrzena úspěšně!!

Tím se přepsal MBR na "Acer MBR" , zavřete příkazový řádek.

7) Rozlučte se se systémem :) a restartujte
8)Vlezte do Biosu do Main a D2D Recovery nastavte na ENABLED, uložte a ukončete Bios - Restartuje se

A už jen mačkejte Alt-F10! a spustí se instalace Vist. Případně ještě jednou restartujte.

:D Tomu říkám dobře ušetřených 1500,- :D


Bez nainstalovaného systému:

Pokud nemáte zkušenosti, nerozebírejte notebook a přenechte to odborníkovi


1) Vyndejte HDD z notebooku a připojte k PC přes SATA(IDE) adaptér

2) Třeba přes Acronis True Image si zazálohujte celý PQSERVICE!!
Jen pro jistotu.Nezapomeňte ani na ostatní data!

3)Stáhněte si ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/tools/pq/utilities/PTEDIT32.zip
Spusťte a najděte disk s PQSERVICE (disk 2...3..), bude označen pod položkou TYPE číslem "27" , přepište na "07" a dejte Save Changes.Tím se přepsal partition na viditelný a spustitelný NTFS. POZOR na ostatní disky!!

4)Možná není nutné, ale já udělal - Třeba v Partition Magic si vytvořte další dva stejně velké oddíly(primární - zkušený člověk bude vědět), nebo tak jak to bylo původně při první instalaci.

5) vraťte disk do noteboku a připravte si nějákou instalačku, nebo něco, čím se v notebooku dostanete do příkazového řádku.Lze použít instalačku Win Vista - jakoukoliv.

6) V Biosu nastavte boot z CD, dejte Visty do mechaniky, uložte a restartněte.Spustí se instalace Vist.Pokračujte až do chvíle, kdy se objeví velká ikona "Instalovat" v levo dole jsou dva řádky(už nevím co tam bylo, ale použijte ten spodní :wink: ) prohlídne to disk a případně něco nabídne, to odmítněte a dejte další(to tlačítko vpravo).Dostanete se do dalšího menu, kde je příkazový řádek, ten spusťte.

7) Zadejte přesně toto:

C:\rytools\mbrwrwin.exe install C:\rytools\rtmbr2.bin

Instalace musí být potvrzena úspěšně!!
Tím se přepsal MBR na "Acer MBR"


8) zavřete, ukončete.

9)Restartuje se, v Biosu nastavte Bootování z HDD a v Main D2D Recovery na Enabled. Uložte, restartuje se a už jen mačkejte Alt-F10. Mě se to povedlo až na druhý restart.

..pak už jen instalujte a zálohujte!! :D

Pokud nenajede systém po instalaci, nemáte nastavený aktivní oddíl, použijte program Cute partition Manager, nebo připojte k PC a použijte na to Partition manager(ten ovšem vyžaduje restart)

Uuuuffff, a je to!!

Jestli si nevíte rady, přijeďte, máme poloviční ceny než Acer servis
:mrgreen: :mrgreen:
Aspire 7520G

HP Compaq nc6120

hardkon
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 08 led 2009 09:39

Příspěvekod hardkon » 08 led 2009 09:43

nevite nekdo jak je to ve "vista" skryte partition? slozka rytools ani soubory jmena mbrwrwin.exe a jine se zde nevyskytuji?
dekuji za info


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů