Recovery

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
666dia
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2008 16:32

Příspěvekod 666dia » 08 led 2009 13:41

hardkon:
přímo nad tebou je to napsaný...

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 14 led 2009 12:04

Tak jsem si večer dal takový cvičný reinstal,v biosu jsem nechal nastaveno bootování z mechaniky jako první /jen tak jsem chtěl vyzkoušet/,po restartu kombinace ALT-F10,zvoleno obnovení továrního nastavení a všechno šlapalo jako po másle z HDD-PQ service. Nepotřeboval jsem žádně DVDčka žádné "šachy" s programy a složkami. Může mě někdo vysvětlit proč to nikomu tak nefunguje? :shock:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 14 led 2009 13:02

gogo, protoze preinstalovavaji cistymi cedly a ty pak upravi MBR... Nic vic v tom neni...

Jinak bohate by Vam na ty obnovy mela stacit aplikace Cute paratiton manager... Kde zvolite jen bootovt z PQ disku, ulozite, nasledne restartujete, pote by se vam melo spustit recovery menu, ale to max. nahodi chybu, takze potvrdite ukonci se obnova nasledne by se teoreticky mela spustit znovu a se stejnou chybou... v podstate je to v poradku.
Nyni opet sepnete CPM ci jak se tomu nadava, zvolte poradi bootovani na disk, kde jste meli puvodne OS, pote ulozte a znova restartujte... melo by se spustit OS. Nyni kdyz restartujete, melo by vam ALT+F10 fungovat.... Jen pripomenu zkontrolujte si nastaveni D2D jestli mate enabled... no a na nekterych noteboocich muselo byt aktivni zobrazovani loga, ne jak nekteri maji nastaveno na vypis inormaci... Takze to taky zkontrolujte Bye Bye
Nbs:
Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany
Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ
Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 14 led 2009 13:32

není pak jednodušší dvěma příkazy "upravit" MBR,jako maturovat s kdečím?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 14 led 2009 13:52

Gogo píše:není pak jednodušší dvěma příkazy "upravit" MBR,jako maturovat s kdečím?


Gogo, hmm jen ja ti nevim, jestli v MBR zmenis i parametry jednotlivych oddilu... Ale znas me, a vis, ze pisu veci tak aby to pochopil kazdy :-) ;-) Navic vetsina lidicek tady nema rada textove ale graficke rezimy... Ja osobne pokud to jen trochu jde tak taky. I kdyz textovemu radku se take nekdy nevyhnu :-D
Nbs:

Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany

Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )

Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ

Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

Deadman23
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 26 led 2009 01:18

Příspěvekod Deadman23 » 05 úno 2009 03:21

Omlouvám se za zkopčení postu, ale nechce se mě to vypisovat. Platí pro win XP home/profi. Nevím zda to někdo ví nebo ne, ale každopádně nám trvalo docela dlouho než jsme na to přišli, jelikož jsem něco podobného viděl zcela poprvé. Po 3 hodinách prolejzání různých zahraničních for a hledání rad, jsem se rozhodl to prostě nějak zkusit a touhle cestou to vyšlo. Doufám, že to někomu pomůže. Zkoušeno na notebooku Acer Aspire 3690. Pokud to je jasné, tak to klidně smažte :)

s nainstalovaným systémem:

1)Restartujte (zapněte) notebook, vlezte do Biosu a v Main je D2D Recovery, nastave na DISABLE!!Uložte a restartujte.(z vlastní zkušenosti DISABLED být nemusí)

2) Třeba přes Acronis True Image si zazálohujte celý PQSERVICE , nejlépe na externí disk!!Jen pro jistotu.Nezapomeňte ani na ostatní data!

3)Stáhněte si ftp://ftp.symantec.com/public/english_u ... EDIT32.zip
Spusťte a najděte PQSERVICE, (bude nejspíš v prvním řádku - náš případ byl ve druhém) označen pod položkou TYPE číslem "12" , přepište na "07" a dejte Save Changes.Tím se přepsal partition na viditelný a spustitelný NTFS.

4)Restartujte,(možná nebude potřeba) v systému se objeví další disk s názvem PQSERVICE.Zapamatujte pod jakým je písmenem.

5) Spusťte si přík. řádku a napište následující příkaz:
(?):\mbrwrwin.exe install (?):\rtmbr.bin // Slozka rytools tam vůbec nebyla,takže se to muselo "brát" přímo z koř. adresáře PQSERVICE

Pozor!! místo "(?)" dejte písmeno jednotky s PQSERVICE!!
Instalace musí být potvrzena úspěšně!!

Tím se přepsal MBR na "Acer MBR" , zavřete příkazový řádek.

7) Rozlučte se se systémem Smile a restartujte
8)Vlezte do Biosu do Main a D2D Recovery nastavte na ENABLED, uložte a ukončete Bios - Restartuje se

A už jen mačkejte Alt-F10! a spustí se instalace pův. systému XP Prof/Home. Případně ještě jednou restartujte.


Bez nainstalovaného systému:

Podle mě byl celý tenhle krok zbytečný. Nainstaloval jsem si jiný systém (v našem případě Win XP Prof) a dále jsem postupoval podle postupu uvedeného dle systému.

wishbone
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 úno 2009 15:11

Příspěvekod wishbone » 20 úno 2009 15:14

onlines píše:Tááákže.....Povedlo!!!!

PŘED JAKÝMIKOLIV EXPERIMENTY SI ZAZÁLOHUJTE SVÁ DATA Z HDD, Ikdyž jsem to vyzkoušel, vše děláte na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!

Je to středně těžké a pokud nemáte nainstalovaný systém, musí se...... [/b]
:mrgreen: :mrgreen:

Brej den.Chci se zeptat.zkouším to přepsat podle návodu ale už mám chybu při otevírání aplikace na přepsání těch čísel.Kliknu na to a napíše mě to : Error #5 starting the Power Quest Engine. Nevíte někdo čím by to mohlo být?Už na tom dělám 2 dny a nemůžu to furt zpravit.Dík moc za odpověď

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 21 úno 2009 08:06

jaký máš vlastně notes,jaký je problém,nešlo to jiným způsobem,cos měl za OS,co tam chceš dát teď?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

wishbone
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 úno 2009 15:11

Příspěvekod wishbone » 21 úno 2009 17:24

Gogo píše:jaký máš vlastně notes,jaký je problém,nešlo to jiným způsobem,cos měl za OS,co tam chceš dát teď?

Mám ntb Acer extensa 5620G.Měl sem tam winVista.o recovery oddílu sem vůbec nevěděl,protože je to můj první ntb.Chtěl sem si tam dát XP,což sem taky udělal.Po týdnu všelijakýho štelování apod XP stále nejeli správně a tak sem se rozhodl tam vrátit WVista.Nainstaloval sem si je tam a první problém byl,že nešel zadat product key.Po 30 dnech mě vypršela zkušební verze a já zkoušel všechny možná PK aji co sem hledal na netu jestli nějákej nepojede a nic.Prostě key žádnej nefungoval,tak sem zašel do obchodu kde sem ntb koupil a tam mi řekli že to je všechno na tom recovery a že je skrytej,tudíž sem si ho nevšiml a nevěděl sem o něm.Doma sem zjistil že mě nejede ani zkratka alt+f10 při restartu.Tak sem začal hledat na netu a zjistil sem,že se na recovery oddíl nedostanu.Podle stručného návodu co je na traně 3 sem postupoval až sem narazil na krok,při nímž bych měl oddíl přepsat z 27 na 07 a měl by se stát viditělným.Viditelný je,ale ty soubory mbrwrwin.exe a rtmbr.bin nemám v rytools,ale hned když otevřu ten oddíl a když do příkazového řádku napíšu podle návodu F:\mbrwrwin.exe ,tak mě to napíše : Error loading file: RTMBR.bin a když dám F:\rtmbr.bin ,tak se mě ukáže tabulka abych vybral program,přes kterej to mám pustit ten soubor.Dál jsem se zatím nedostal.Jestli někdo víte jak na to,prosím o radu.Nemám dostatečný peníze,abych si ntb dal do servisu,takže internet je pro mě jedinou nadějí jak to zpravit.Děkuju za odpověď

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 21 úno 2009 17:36

máš v biosu nastaveno d2d recovery na enable?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 21 úno 2009 17:55

wishbone s tímhle problém jsem setkla taky a jeho vyřešení mi trvalo 15 hodin čistého času,než jsem konečně našel použitelné řešení... stáhni si program Cute partion manager,v něm si vypal bootovací cd nebo dvd ,musíš to vypálit v tom svojem noutu, no,po vypálení provedeš reset systému,skočíš do biosu,nastavíš bootovaní z mechaniky a spustí se ti program z toho bootovacího cd/dvd ,nastavíš prioritu bootovací z PQ service ,uložíš a spustí se instalace vist ,ale bacha,jsou tam dvě možnosti,jak systém obnovit,už nevím kterou jsem vybíral,ale až ti to tam naběhne,tak bys to měl poznat,když jsem to poznal i já...no a pak už jen klikáš ,mě to pomohlo na 100%
ACER Aspire 6920G-582G32MN

wishbone
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 úno 2009 15:11

Příspěvekod wishbone » 21 úno 2009 18:57

kvakunek píše:wishbone s tímhle problém jsem setkla taky a jeho vyřešení mi trvalo 15 hodin čistého času....

čau.K tomu předchozímu příspěvku:Měl sem D2D na disable podle návodu,ale tak sem to přepl na enable a při mačkáchí alt+f10 nastala chyba při spuštění a nepomohla ani obnova systému,takže sis si cvičně naistaloval visty znova.No já se to snažím zpravit asi 24 hodin čistýho času a zatím bez úspěšně,takže zkusím tvůj návod a nsad to pojede.

wishbone
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 úno 2009 15:11

Příspěvekod wishbone » 21 úno 2009 19:36

kvakunek píše:wishbone s tímhle problém jsem setkla taky....

No tak sem si stáhl ten cute partition manager.Spustil sem ho a dal sem"Create CPM Bootable CD/DVD" vložil sem DVD a pustil...Asi po 5ti minutách co to pod obrázkem psalo Burning CPM Boot disc.. se napsala hláška "Error burning CPM boot disc" :(
Je možný že to blbne,protože mám nainstalovaný čistý visty bez jakýchkoliv ovladačů apod?

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 21 úno 2009 19:57

hej,to nevím,já jsem to vypaloval v xpčkách v noutu,a ten erorr jsem měl taky,když jsem se pokoušel vytvořit to dvd na desktopu...jinak na ty čisté visty zkus nainstalovat aspon chipset a pak to zkus vypálit
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Hugobosss
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 17 bře 2009 17:57

Příspěvekod Hugobosss » 17 bře 2009 18:06

Zdravim. Ja som mal podobny problem vyriesil som to tak, ze v particion magic som nastavil PQI particiu na ativnu a hned po restarte sa windows spusta, ako ked by ste prvykrat zapli notebook. Takze to je celkom pohodlne riesenie, aj pre tych co naju problem, s inymi softvermi.

Hugo


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů