Instalace Windows na Aceru 3103

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
szkepek
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2007 19:04

Instalace Windows na Aceru 3103

Příspěvekod szkepek » 30 led 2007 19:30

Zdravím všechny,

předem se omlouvám, pokud to tady někde už je, ale doopravdy jsem dost slouho hledal...

Trápí mě tohle : Koupil jsem si notebook acer 3103 NWLMi bez os, protože mám doma legální Xpčka. Tyhle tam ale nemůžu nainstalovat. Je to XP pro. Když nabootuju, a stisknu libovolnou klávesu, je černo, rpostě černo :-(.

Zkoušel jsem i Win2K, ale tam to je podobné. Nejdřív něco dělá a pak vypíše něco o nekompatibilitě s ACPI. to se dá obejít stisknutím F7 při instalaci, každopádně moc daleko se nedostanu, protože když dám instalovat, skočí že to dál nejde, že nenašel disk.

Díky za každou pomoc, jsem už vážně docela v koncích...

szkepek
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2007 19:04

Příspěvekod szkepek » 31 led 2007 07:05

ok, probděná noc to vyřešila...

teď jsou tyhle stoje myslím docela na odbyt, tak napíšu jak jsem to provedl :

1) instalace win 2k
hned jak tam skočí modrá obrazovka z ovladači a s výzvou, že jestli chtcete, zmáčkněte F6, tak tam musíte zmáčknout F5 :D a hned po něm F6 a mačkat je do oblbnuti.

Až si to všecko načte, vyskoči nabidka, kde musíte zvolit Normální PC Standartní PC nebo něco tak (nenapsal jsem si to :-( ) ale je to položka úplně nahoře (jsou tam 4). Pak ám vyskočí ještě jedna tabulka s SCSI nebo RAID zařízeními ... stačí odpálit enterem.

Pak už intalace pokračuje jak má

Win XP jsem nainstaloval přímo z nainstalovaných 2Kček. při bootu se musel udělat podobný fígl :

když dole nabíhal ten bílý pruh, byla pod ním asi na 2 sec úplně stejná hláška (ta o těch SCSI a RAID zařízeních. takže zase F5 F6 F5 F6 (důležity je asi zmáčknout první F5).

pak tam vyskoči tabuulka, podobna jak v 2K, ale ma jen dva radky (!!!), coz je ale zdani, protoze kdyz popojedete nahoru, najdete tam dalsi polozky :-). musite zvolit zase tu stejnou.

Pak už se nainstalujou i XPa.

EDIT : mozna sem objevil podruhy ameriku, ale verte, ze to trvalo stejne dlouho jak tomu prvimu ;-)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů