Acer Aspire 5510 5512WLMi opet v prodeji

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
nbpm
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 14 čer 2006 10:52
Bydliště: Brno

Acer Aspire 5510 5512WLMi opet v prodeji

Příspěvekod nbpm » 30 čer 2006 16:07

Ahoj lidi, ACER Aspire 5512WLMi s grafikou ATI X700 a hybridnim tunerem je opet v prodeji a za tak suprovou cenu, ze clovek jen tezko odolava. Pry ACER vyprodava sve zasoby skladu a proto cena tohoto notebooku tak prudce ponizila.
Mate nekdo tento notebook doma? Jak jste spokojeni?

leon

Příspěvekod leon » 30 čer 2006 16:13

jo to je pravada ... vyprodavaj sklady starych modelu

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 30 čer 2006 16:49

docela dobra cena ... :roll:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

t-rotl
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2006 10:15

Příspěvekod t-rotl » 01 črc 2006 10:20

Objednal jsem si ho a v utery snad prijde, tak napisu jak vypada... Ale nevim jestli bude muj nazor dostatecne kvalifikovany, pac zatim mam zkusenost jen s Aususem A6 :)-

Cetl jsem nazory na kvalitu Aceru tady na foru, tak jsem zvedav. Myslim ze za tu cenu ale stejne nic lepsiho, alespon dle parametru, neni. Dilenske zpracovani je jina vec.

Mel bych ale jeden dotaz: jak je to s klavesou "Fn" vlevo dole? Je uplne vlevo (jako u Asusu - idiotsky) nebo je vlevo Ctrl a vedle vpravo Fn?

Jestli bude mit nekdo nejaky dotaz, tak piste. Muzu ho klidne vyfotit apod.

droopy
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 12 kvě 2006 19:56

Příspěvekod droopy » 01 črc 2006 10:29

Uplne vlavo je Ctrl a Fn je az za nim. Je to teda opacne ako na Asusoch.

cmellys
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 03 črc 2006 17:52

Příspěvekod cmellys » 03 črc 2006 17:54

uz ho nekdo ma? zajimal by me neci nazor...

Prcik
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 črc 2006 17:00

Zkušenosti? Postřehy?

Příspěvekod Prcik » 08 črc 2006 17:20

Taky by mě zajímaly zkušenosti a postřehy s tímto modelem - určitě ho už někdo mate ne??? Nebo aspoň nějakej odkaz na recenzi........ Thank you

nbpm
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 14 čer 2006 10:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod nbpm » 11 črc 2006 11:19

Urcite ho uz maji, akorat jsou do neho tak zakoukani ze nemaji cas psat neco na forum :P :P :P

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 12 črc 2006 20:30

takže, taky jsem sem marně koukal a nic se nedozvěděl, tak jsem to riskl a objednal....

mám ho tady a teď, ale zatím jen zkouším...

první věc, vzal jsem k němu batoh na NTB trust - byl psaný pro 15", risknul jsem to a bohužel je malý, zkusím vrátit.....takže brašny raději otestit naživo

z čehož vyplývá NTB je fakt macek (na 15")

další bod, působí skutečně křehce - plastově, měl jsem předtím na test starší IBM T30 a ten vypadá jako nezmar, už měl něco odžito a stejně byl v perfektní kondici - pokud chcete něco do terénu, pak IBM, druhým v testu byl DELL D600, starší a belmi opotřebovaný, ale fungoval jak měl a působil bytelněji a pokud pátrám v paměti byl i menší

zpátky k aceru - displey krása, lesklý, co ě ale zarazilo nestejná šíře rámečku, vlevo je o nějaký ten milimetřík širší, než napravo....a napravo je zobrazovací okraj o tak 3 pixely vzdálenější od rámečku...podivné

po spuštění trvalo asi 30-35 minut nabootování...počítač nabídne výběr systému z recovery (XP - CZ/EN) a pak instaluje všechny fičurky co jich jen má...

zatím jsem jen otestoval TV, na teleskopickou anténu jsem chytil prd ;)
po připojení na anténu umístěnou na střeše jsem ulovil všechny české digitální TV (bydlím asi 25km severozápadněně od OV), musím ještě otestovat možnost "lovu" analogové TV a případně polských stanic

k teleskopické anténě - její držák byl prasklý - nevím, zda to nemá vliv na funkci, ale dle mě je to způsobeno tím, že v místě praskliny je zalisován kovový prvek se závitem pro anténu - prasklina mohla vzniknout při výrobě, kdy dva různé materiály tepelně opracované chladly po vylisování

teď jsem rozlej BT - spárování a přenosy s SE D750i proběhly v pohodě

zkouším IRDa, zatím bez úspěchu

wifi mi našla dvě privátní sítě v okolí, bohužel do jedné budu mít přístup až v pondělí

k TV jsou mimo antény dodávány - redukce jack (tím je řešen vstup z TV signálu) - koaxiál a dále redukce z šroubovacího DVBT konektoru na koax
v, také kabel pro vstup / výstup videa (ntb má dva konektory - jeden IN, druhý out), kabel má cinch a pod. fičurky
dál pak 2x dálkové ovládání - velké - na teletext, multimédia, umožňuje i NTB vypnout/zapnout a malé - základní funkce - ovládání se dá pro přenášení zastrčit do PCMCIA slotu

co dál - touchpad...rozměr standartní, levé+pravé tlačítko, mezi nima 4směrné tlačítko pro posun

jo, baterie po zasunutí nesedí úplně přesně, drží, ale viděl jsem lepší zpracování, tvoří zadní část ntb, ale tohle je mašinka na stůl, né na práci v lese, takže asi OK

teď jsem v pokoji, kde je ± 25°C a ventilátor pravidelně zapíná/vypíná asi v minutových intervalech (jedu ze sítě, centrino teda podává full výkon) - stejně je prostor v pravo nahoře v oblasti rychlách kláves pěkně horký

DVD jsem zatím jen četl - jelo, pálit budu až záložní disk, který to po mě chce po spuštění , nemám teď volné médium, mechanika je škvírová

grafika - bohužel nemám zatím s ATI zkušenosti, atk nevím, jak ovladače a tak, nenašel jsem žádnou záložku s profilama atd. jako u Nvidie na mám desktopu

tak zatím asi všechny mé poznatky...pokud bude zájem, časem přidám další

ještě dodatek: HDD je rozdělený na 2 disky C (35gb) a D: (35gb)

někde je zřejmě ještě nacapaná záloha systému, k ntb je balíček od MS, ale z několika obálek s CD usuzuju, že se jedná o recovery systému, né instalační disk...nevím, nerozbaloval jsem

Prcik
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 črc 2006 17:00

Příspěvekod Prcik » 13 črc 2006 18:08

Díky - až pokročíš ve výzkumu dále tak se prosím opět poděl.....

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 13 črc 2006 18:47

pokračování, vypálení záložního DVD - příprava souboru dobrých 30 minut a pálení dalších 35, první odhad systému byl 12minut, nakonec se 2x posunul, až těch 35 pak sedělo (vyhrabal jsem doma IMATION DVD+R 16x médium)

zkoušel jsem znovu DVBT na teleskopickou anténu, u okna v místech, kde jsem zachytil signál hrály všechny české stanice výborně i na ten malý proutek.

stále jsem nerozjel IRDA, přitom funkční je, protože se skrze něj ovládá dálkově TV

kontrolky pro BT/WIFI jsou současně i tlačítka pro zapnutí vypnutí těchto zařízení

čtečka karet spolehlivě našla SD kartu

také nebyl problém pomocí předinstalovaného BT prokgramu procházet data v telefonu a to jak v paměti telefonu, tak na paměťové kartě

při provozu na baterie je možnost použít některý z asi 6 profilů (multimedia,world,hybernation, atd.), případně vytvořit vlastní profil

CD pálí v pohodě a to i neznačkové z kaufu (zase jsem nenašel nic lepšího doma v šuplíku)

teď provoz na baterii - profil word, dělal jsem nějaké přenosy pomocí CD - kopírování a následná instalace, počítač hlásil asi 4h výdrž baterie, po přibližně hodině a čtvrt zahlásil ± odpovídajícich 2,5h zbývajícího provozu

tak, dál mě nic nového nenapadá....raději se ptejte co by jste chtěli vědět

jo, další subjektivní pocit - 1280x800 není zlé rozlišení, ale například ten dell d600 má nějakých 1400x1050 a to je třeba pro grafiku/CAD výhodnější.....k CAD jsem se ještě nedostal, určitě budu testovat blender a pravděpodobně solidworks....z 2D gimp

Prcik
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 črc 2006 17:00

Příspěvekod Prcik » 14 črc 2006 18:59

2HaniSS: dik za info....jeste by mě zajímalo jak je to s tím systémem ..... našel si nakonec to instalační CD? Nebo jak ty windowsi tam třeba po formatu zase nacpat...???Díky

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 15 črc 2006 13:23

jedem dál...

instalační CD není, jen asi 3 recovery disky, pak 3 s utilitama a norton AV...

včera jsem to plně nakonfiguroval (open office, avast, sygate firewall, spustil jsem aktualizace od mrkvošoustů a dodal jsem firefox a thunderbird + mirandu) - počítač se brutálně zpomalil....od zapnutí do spuštění WXP to trvá 4 minuty (na adaptéru, nechci to vidět na baterii, kdy je výkon snížen na 1/3), když potom spustím aplikaci, z počátku se kouše, IL2 šturmovik stále drží graficky na výši, ale díky swapování z disku se co 3 sekundy zakousne...


zkouším obnovení systému z recovery a začnu znovu...

jo, IRDA je zřejmě pouze pro dálkové od TV, ve specifikacích není nic o IRDA, ale v BIOSu (který je velmi jednotudchý - 5 záložek po max 10 položkách) je možnost nakonfigurování irda na do 3 módů : ON, OFF, AUTO - auto je předdefinované a funkce mu přidělují programy, proto možná nejdou přenosy

jdu to obnovit...pak se zase ozvu

jinak po včerejšku zklamání..jestli se mi to nepodaří rozumně nakonfigurovat, jde v pondělí do krabice a zpátky prodejci

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 20 črc 2006 12:35

tak...recovery zabralo, pak jsem se pomocí msconfig koukl na procesy a trošku je promázl, taky jsem nakonfiguroval služby podle článku na PCtuningu a nakonec projel spybootem a v jeho nastavení pozakazoval nějaké vlezlé prográmky přímo od aceru - mašina zase šlape slušně, po spuštění (oklo 1 munuty do fullready stavu) mám asi 36 běžících procesů....

takže zatím zůstává u mě...teď jen sehnat vhopdný batoh...nemáte někdo tip na batoh pro NTB 365x285x40? ale žádné plátno, něco festovního bych chtěl

patsy

Příspěvekod patsy » 20 črc 2006 15:29

Tak jsem take zakoupil tento stroj.. a zatim to jede vpohode. Pripojim jen par postrehu:

Uvodni instalace na muj vkus celkem dlouha.. ale je to jen jednou takze neni problem.
Zalohovani na DVD trvalo take asi 1.5 hodiny. Ale take se da pretrpet.
Zkousel jsem jako dale Bluetooth, bonding probehl v poradku.
Dale jsem zkousel na mem telefonu SE p900 zapnout infra, a cekal jsem nejakou odezvu od notebooku. V nastaveni infra na notebooku je zaskrtla autodetekce, tak nevim, nic se zatim nedelo. Jeste se k tomu casem vratim. Pokud nekdo vite jak aktivovat infra na nb, dejte vedet.
Zkousel jsem dale televizi, a zde prislo prvni zklamani, vlastne dve.
Prvni, ze na pribalenou antenku nechytim ani analog ani digital, pouze na verejnou antenu. Necekal jsem u me doma tak slaby signal.
Druha a podstatna vec je ta, ze nejde nastavit velikost TV okna, to znamena ze nejmensi velikost je nejakych 10 cm na sirku a to mi dost vadi, na PC (ati 9800pro all in wonder) mam velikost okna nastavenou na naky 4 cm, umistnene vpravo nahore v rohu, a muzu vklidu pri praci sledovat tv. Take jsem nikde nenasel volbu "Always on the top" coz je dost podstatny protoze pak nemam smysl mit tv pri praci vubec pustenou.
Zkousel jsem nainstalovat ATV2000, ale bez uspechu.. Pokud nekdo vite o nejakem alternativnim softu na tento notebook, abych nemusel pouzivat Acer Arcade, dejte prosim vedet. Jinak cela TV pro mne nema smysl. Toto me dost zklamalo. Jeste zkusim pohledat v Arcade konfiguracnich souborech, mozna ze se tam da leccos upravit. Taky nevim v cem je problem ale po vypnuti notebooku jsem druhy den prisel o ulozene analogove programy. Digitalni zustali.

Toto jsou zatim prvni postrehy, kdyztak dalsi pripojim.

p.s. Na PC pouzivam pro zalohovani cele partition norton ghost.. coz mi udela komplet zrcadlo cele partitions.. a kdyz nejaky problem, behem 5 minut mam komplet obnoveni zalohy.
Nemam zatim moc zkusenosti s notebooky, pokud dam recovery na notebooku, znamena to take obnoveni cele partitions ? Nebo co se pri recovery vlastne vse obnovi?


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů