Problem s DVD vypalovackou - necte ani nevypaluje

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Problem s DVD vypalovackou - necte ani nevypaluje

Příspěvekod Vita » 17 črc 2006 15:53

Dobry den. Mam notebook Acer Aspire 1681 WLMi, zakoupeny v roce 2004 v USA a nyni bez zaruky. Mam v nem DVD mechaniku DVDRW SOSW-8525. Vcera jsem vypaloval DVD (vypaleno bez problemu). Pak jsem do mechaniky dal CD a uz ho mechanika nenacetla. Zkousel jsem nekolik DVD a CD (vsechny neposkrabane a na jinych pocitacich bez problemu citelne), ale moje mechanika zadne medium "nevidi". Zkousel jsem preinstalovat ovladace , ale problem porad pretrvava. Ve spravci zarizeni mi to zadnou chybu nehlasi. Mechaniku moc casto nepouzivam, takze opotrebovana by nemela byt. Po vlozeni CD (resp. DVD) mechanika zablika, zabzuci (presun cteci hlavy), ale dal nic. Driv se CD roztocilo a NTB z nej nacetl data. Ted je jenom slyset, jak tam popojizdi cteci hlava.Ma s tim nekdo nejake zkusenosti? Budu vdecny za kazdou radu. Jak poznam, ze je mechanika znicena? PS: Jeste me napadla jedna blbost, ktera by s tim nemela souviset. V patek jsem upgradoval RAM... pridal jsem 1GB.

leon

Příspěvekod leon » 17 črc 2006 17:07

zkus vycistit optiku ... opatrne treba vatickou do ucha namocenou v lihu ... dla bych zkusil mechaniku vyndat a zkusit v jinem notebooku a ve Tvem notebooku jinou mechaniku ... tim odhalis kde je chyba ... osobne odhaduji, ze je mechanioka proste kaput a budes si muset koupit novou, ale dnes uz to neni tak drahe

zullies
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 16 črc 2006 19:49

Příspěvekod zullies » 18 črc 2006 08:38

Ahoj, teď jsem se zbavil Travelmate 4500. Měl jsem podobné problémy (nečetla některé média, zasekávala se, vypalovala jenom Verbatim a to jenom někdy atd.).

Pomohl mi upgrade firmware vypalovačky. Když ti to nepomohlo, zkus mechanicky vyčistit optiku (ale asi bych nedoporučoval čistící cd).

A pokud ti to nepomůže, zkus přeinstalovat celý nb a provést upgrade znovu. To by mělo zabrat.

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 18 črc 2006 12:56

Kde by se dal najit upgrade firmware pro moji vypalovacku? Na strankach Aceru je plno ovladacu a driveru, ale nikde nevidim nic pro mechaniku. Diky.

leon

Příspěvekod leon » 18 črc 2006 15:27

zjisti si presny model mechaniky (viz správce zařízení) a pak zkus stránky výrobce mechaniky

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 18 črc 2006 18:20

Dekuju za vsechny podnety a rady. Bohuzel nic nepomohlo. Mechaniku jsem vycistil, preinstaloval ovladace i firmware, ale mechanika zadne CD ani DVD nevidi. Problem bude asi v opticke casti mechaniky... tipnul bych to na spaleny laser. Jeste pro jistotu zkusim mechaniku v jinem ntb. Bohuzel se mi nedari mechaniku vymontovat. Mohl by mi prosim nekdo popsat, jak se mechanika vydelava? Staci obecne (jestli je potreba nejake specialni naradi, kolika sroubkama jsou mechaniky u Aceru primontovany, atd.)
Jeste jedna poznamka:na ruznych diskusnich forech jsem zjistil, ze nahranim noveho firmware (ne ze stranek vyrobce) zvysi rychlost cteni, zapisu a dokonce bude fungovat i vypalovani dvouvrstvych medii.

leon

Příspěvekod leon » 18 črc 2006 18:29

pokud nemas vymenny slot kde staci jen zatahnout za pojistku tak vetsinou staci povolit jeden sroubek a mehaniku normalne vytahnout

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 18 črc 2006 19:09

zadnou pojistku jsem tam nenasel a povolil jsem vsechny sroubky, ktere by mechaniku mohly drzet a nic. Ve kterem miste by mela byt ta pojistka? Ta mechanika by mela jit vydelat lehce? Tahal jsem za ni dost velikou silou a ani se nepohla.Nechci tam neco urvat.

leon

Příspěvekod leon » 18 črc 2006 19:12

sroubky si jen povolil nebo je i vyndal? ... melo by to jit trochu z tuha, ale pokud mas pocit, ze to utrhnes tak to radeji nedelej a sver to nekomu kdo se v tom vyzna ... zkus nejaky servis ... treba www.ntk.cz

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 18 črc 2006 19:16

Vyndal jsem je :) . Spis uvazuju o tom, ze ten notebook rozdelam uplne cely.... stejne potrebuje vycistit . Ta mechanika neni poradne za co chytit. Tahat to za otevrene dvirka nebudu.... to bych je spis urval.

leon

Příspěvekod leon » 18 črc 2006 19:19

no ono o chce prave zatahnout za otevrena dvirka ... uznavam, ze to vypada drasticky, ale funguje to ... ja uz to tak jednou delal, ale je fakt, ze nevim presne jak je to u Tveho notebooku

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 22 črc 2006 02:11

uz jsem zkusil uplne vsechno. Tahal jsem za dvirka az to vypadalo, ze je ulomim. Zkousel jsem to i klestema, ale bez uspechu. Mechniku jsem vytahl o necely 1mm, ale dal ne... jsem presvedceny, ze ji tam jeste neco drzi. Nektere ntb maji mechaniku zajistenou sroubkem pristupnym po oddelani klavesnice (vetsinou Sony, u Aceru jsem nic podobneho nezjistil). Zkousel jsem ntb rozmontovat ale taky bez uspechu. Oddelal jsem vsechny sroubky a i presto spodni plast porad na necem drzel. Zavolam do servisu a zeptam se tam jak se vymenuje opticka mechanika. Pak to sem napisu. Diky za Vase rady.

leon

Příspěvekod leon » 22 črc 2006 13:45

to zni drasticky s tema klestema :shock:

potkanus
píše často
Příspěvky: 139
Registrován: 30 kvě 2006 01:41
Bydliště: Plzen!!! Sometimes Praaag

Příspěvekod potkanus » 23 črc 2006 18:02

mm, nekdy nepomuze upgrade, ale downgrade firmwaru, i takovou zkusenost sem udelal :-(

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 23 črc 2006 19:45

Ja jsem rad, ze se mi povedl upgrade. Nahrani noveho firmware se vetsinou provadi po nabootovani do DOSu a naslednym spustenim specialni aplikace. Jediny zpusoba jak nabootovat jinak nez z HDD je z nejakeho bootovaciho CD, ale jestlize mi nejede opticka mechanika, tak mam smulu. Na netu jsem nasel pouze jeden oficialni upgrade, ktery jede primo z windows. Starsi verzi firmware spustitelnou z win jsem nikde nenasel :(


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů