Aspire V Nitro

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 12 srp 2015 21:37

Aeronet je fakt úplně mimo. Já tyhle neostalinistický weby moc nečtu, ale z toho, co jsem zkoumal, bych to jako hodnověrný zdroj nepovažoval.

Ad GTA V - to vypadá, že ti to běží na integrovanou grafiku.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

alenka1234
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 črc 2015 15:35

Příspěvekod alenka1234 » 12 srp 2015 21:39

swarm píše:Ad GTA V - to vypadá, že ti to běží na integrovanou grafiku.


A je nějaký způsob jak to zjistit/nastavit? :)

vuLva
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2014 03:49

Příspěvekod vuLva » 12 srp 2015 21:49

alenka1234: klikni pravým na hru - spustit s grafickým procesorem - procesor NVIDIA popř. změnit výchozí grafický procesor a tam si nastavíš přímo na hru NVIDII

já mám skoro vše na very high a hra jede v pohodě plynule

swarm: ok díky jen mě zajímalo jestli to jsou zase nějaký žvásty, kterejch je na netu mraky

helps
občas něco napíše
Příspěvky: 87
Registrován: 28 srp 2008 12:27

Příspěvekod helps » 12 srp 2015 23:33

vuLva píše:helps: moje pravidlo zní: pokud něco funguje, je lepší se v tom nešťourat a nechat to bejt tak jak to je jinak zbytečně ztratíš nervy a několik dní života jako třeba já :D


jo přesně tak :) myslím, že nemám náladu se s něčím nervovat a stresovat, takže alespoň zatím u Win 8 zůstanu

vlakix
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 03 bře 2014 15:57

Koupě v15 nitro black

Příspěvekod vlakix » 18 srp 2015 22:01

Ahoj, vybírám si NTB co si koupím. A ze všech co jsem našel jako finalista je tento v15 nitro https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nit ... .htm#popis

Je to verze s i5 5200U 2,2 ghz a s Nvidia 850gtx s nejspíše ddr3 pamětí. Volil jsem tuhle verzi s lepší grafikou a horší CPU, je taky možnost vzít haswell 2,9ghz a omnoho horší nvidii 840m.

Stačí tento procesor na hry, editací videí, rendering.. pro běžný provoz.?
Dále jsem nikde nenašel zda-li umí touchpad multi-touch gesta.

Je tu mnoho stránek na toto téma, prosím jestli je tu někdo hodný a mohl by mi shrnout, jestli je obecně můj výběr ntb vhodný a jaké časté problémy tento ntb postihuje. Viděl sem tu nějaké negativní příspěvky a mám smíšené pocity

Díky za feedback
:? :?

helps
občas něco napíše
Příspěvky: 87
Registrován: 28 srp 2008 12:27

Příspěvekod helps » 20 srp 2015 16:56

Tak to záleží na náročnosti uživatele, co si představuješ. Co to znamená běžný provoz. Já mám ten účkovej procesor 2,2ghz, mám i tu slabší grafiku a zatím mě to v ničem neomezuje. V pohodě šlapou takové ty věci jako streaming HD videa, photoshop, hry typu NFS prostreet, Life is Strange nebo Civilization a Sims testováno... bez problému. Multi-touch gesta umí pokud vím. Verzi s Haswell 2,9ghz jsem neviděla, ale radši bych asi brala lepší grafiku, protože rozdíl mezi 2,2 broadwell a 2,9 haswell procesory asi nebude moc prospastný. Takže pokud nemůžeš připlatit za i7 tak bych to asi nehrotila.

Za mě :
+ displej, design, váha, nízká hlučnost, podsv. klávesnice
- snad jen někteří si stěžují na wifi - mě občas taky pozlobí, ale jsem dost daleko od routeru a občas straší i mobil, takže to nepřičítám noťasu
Někdo tu taky kritizoval touchpad, který mě přijde o mnoho lepší než u V7, ale určitě je to o zvyku. Další často omílaný problém v tomhle tématu byly vysoké teploty. Za mě vše ok, jo trochu hřeje u pravé strany, ale já jakožto věčně zmrzlej člověk to neřeším. Je krásně potichu, ne jak ta stíhačka od HP, co jsem si kdysi pořídila, takže to je pro mě priorita.

Aillas
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2015 20:06

Vrčící repro

Příspěvekod Aillas » 21 srp 2015 12:08

Ahoj,
mám s Nitrem jeden problém. Když noťas vypnu a nechám v něm připojené zapnuté repráky, tak začnou dost hlasitě "vrčet". Dělá to v podstatě jen, když je připojený adaptér. Když jej odpojím, tak je klid. Další věc je, že při vypnutí ntb začne i samotný adaptér vrčet, tak nevím, jestli to nemůže být tím. Na podpoře Aceru mi řekli, že to je normální, ale žádný jiný ntb toto nedělá. Co si o tom myslíte vy? Děje se to ještě někomu?
15,6" Acer Aspire V15 Nitro BE (i5-4210H, GTX 860M, 8 GB RAM)

Bortas
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 24 srp 2015 09:04

Příspěvekod Bortas » 24 srp 2015 09:40

Zdravíčko, prosím o radu. Vyhlédl jsem si tento model:
https://www.mall.cz/notebooky-herni/ace ... 1?v=716467

Původně jsem se sice poohlížel po něčem s GTX 860, ale z finančního hlediska mě aktuálně zaujala tahle varianta. Tudíž bych se rád optal na 2 věci. Co jsem si tak všiml, modely s grafikou horší, než výše zmíněnou 860 se už neoznačují jako Black Edition. Je mezi takovými modely i jiný rozdíl, než právě v grafice? A druhá věc, u starších modelů se hodně píše o potížích s Wifi, lze z něčeho zjistit, jestli se to bude týkat i mnou vybraného stroje? Ve specifikacích k tomu píšou pouze Wi-Fi 802.11 a/g/n, konkrétní typ asi nezjistím, co?

Dovahkiin
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 09 bře 2015 12:35

Příspěvekod Dovahkiin » 28 srp 2015 00:51

mám nitro V15 a mám občas problémem s touchpadem, vetšinou když ho otevřu z uspání, tak funguje s hrozně omezenou pohyblivostí plus když chci dejme tomu otevřít složku tudíž dvakrát poklikám tak se to chova jako kdyby dvakrát poklikal a držel tedy se složka hýbe sem a tam, je to dost laicky vysvětleno, jinak to neumím, každopádně většinou to vyřeší zavření notebooku a znovu zapnutí, ale i tak by mě zajímalo proč se to děje, těžko bych to chodil takto reklamovat, protože nelze odhadnout kdy se to zrovna stane, tak kdyby to šlo vyřešit jiným způsobem, tak by mi to přišlo vhod, díky za odpovědi

helps
občas něco napíše
Příspěvky: 87
Registrován: 28 srp 2008 12:27

Příspěvekod helps » 31 srp 2015 12:30

@Bortas pokud vím, tak Black Edition má krom grafiky taky Dust Defender funkci a taky snad nemají DVD mechaniku a tím pádem namísto jednodo větráku dva. Jinak tu wi-fi nevím ,jak zjistíš ale můj kupovaný nedávno má wifi ac a je v pořádku. Trochu wi-fi blbla, když se používal noťas na druhém konci bytu, nicméně po instalaci driveru z Acer webu už se neodpojí ani na chviličku. Nějak jsem to neřešila, protože mobil mi taky občas nechytá signál v oné místnosti. Každopádně teď wifi běhá úplně v pohodě. Mám tu verzi s 840 grafikou, tu nejslabší konfiguraci, btw.

@Dovahkiin tak s tím touchpadem ti asi nikdo moc nepomůže. Určitě to není standardní. Ten můj reaguje úplně plynule bez nejmenších obtíží. Jedině zkusit přeinstalovat nějaký ovladač, ale pokud to bude trvat, tak asi stejně jiná možnost než reklamace není.

mario21
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 11 kvě 2008 22:52

Příspěvekod mario21 » 31 srp 2015 14:04

@Dovahkiin já na tenhle nb teprve čekám, takže nemůžu ověřit, ale tady se o tom touchpadu píše, co by to mohlo způsobovat http://acer-in.custhelp.com/app/answers ... rmance,-or

Prý Intel Technology Access a mělo by stačit ho odinstalovat...

Dovahkiin
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 09 bře 2015 12:35

Příspěvekod Dovahkiin » 31 srp 2015 18:07

díky z pomoc, zkusil jsem to odinstalovat, tak snad už to nebude dělat problémy, škoda jen že nemám jak potvrdit že to fungovalo, ale doufám v to

mario21
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 11 kvě 2008 22:52

Příspěvekod mario21 » 07 zář 2015 15:22

Ahoj,

cca týden jsem vlastníkem tohoto nb (konkrétně typ VN7-571G-59ZQ). Zatím jsem neměl moc času si s ním pohrát, přesto už mám 2 dotazy:

1. Nb se mi extrémě upatlává od ruk a to hlavně kolem touchpadu, kde mám ruce při psaní položené (a opravdu si ruce umývám…:D). Čistíte to něčím? Ten povrch je takovej zvláštní, zdrsněnej, že mám strach, že ho hned poškrábu…

2. Barvy se mi zdají dost do studena, než jsem zvyklej. Je nějaký způsob jak změnit teplotu barev? Zkoušel jsem trochu hýbat s nastavením Intel grafiky, ale nějak se mi nepodařilo dosáhnout uspokojivých výsledků…

Díky!

alenka1234
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 črc 2015 15:35

Příspěvekod alenka1234 » 20 zář 2015 17:11

Ahoj, nevíte jestli jde nějak defaultně vypnout podsvícení kláves a zapnout numerickou klávesnici? :)

Díky.

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 21 zář 2015 08:38

Obojí by mělo jít vypnout/zapnout přes Fn + NumLk, příp. Fn + F? (kde je podsvícení klávesnice).


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů