POMOC!!

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Arkij
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 12 zář 2007 23:01

POMOC!!

Příspěvekod Arkij » 28 zář 2007 17:16

Jsem zoufalý:( Nedávno jsem si koupil notebook ACER 7520 a dnes poté co jsem istaloval Alcohol 120% se restartoval a nejde ho znovu nahodit. Vždy zkončím u modré obrazovky a hned restart:( Píše to něco o tom, že se počítač vypne aby nedošlo k jeho poškození... teď jsem se dočetl, že jsem si měl vytvořit nějaké dvd se zálohou a to jsem neudělal a k NB jsem ani žádné cd/dvd nedotal. Proběhl nějaký program, který hlásil že najde chyby a oprví je. Ani to nepomohlo!

PROSÍM ! Co s tím?

Arkij
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 12 zář 2007 23:01

Příspěvekod Arkij » 28 zář 2007 17:29

Vyfotil jsem si tu modrou obrazovku. Todle to píše.

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage your computer.

If this is the first time you¨ve seen this stop error screen, If this screen appears again, follow this steps:

Check to be sure you have adequate disk space. If driver is identified in the stop message, disable the driver or check with the manufactor for driver updates. Try changing video adapters.

Chceck with your harware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use safe mode to remove or disable compoments, restart your computer, press F8
to select Advanced Startup Options, and then select Safe Mode.

Technical information:

*** STOP: 0x0000007c (0xc0000005, 0x81c90762, 0x97695A
68, 0x97695764)


Collecting data for crash dump...
Initializing disk for crash dump...
Beginning dump of physical memeory.
Dumping physical memory to disk: 45

misoo9005
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 25 srp 2007 22:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod misoo9005 » 28 zář 2007 17:39

Ahoj,skus zapnut system v nudzovom rezime.Pri zapinani notebooku stlac F8 a daj spustit system v nudzovom rezime zo sietou.Potom odinstaluj kompletne alcohol.

Arkij
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 12 zář 2007 23:01

Příspěvekod Arkij » 28 zář 2007 17:49

misoo9005 - nepomohlo, zase se modrá obrazovka -> restart:(

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

Příspěvekod Atanono » 28 zář 2007 21:35

to mi dělal stolní PC tak jsem ho zformátoval, pokud tam máš data tak si je zálohuj a to přes Linux (vzít si třeba 2GB Flashky a pomocí Live Linuxu distribuce zálohovat data). Doporučuji třeba i od kámošů si vzít více flash disků. A u stolního PC to můžeš vyřešit tak že hodíš svůj disk k někomu přetáhneš data a máš to, ale u NTB to vidím přes ty Linuxi (zkus to :) snad to vyjde -> takhle vždy řeším problém s XP)

snad mě tu teď nesežerete že jsem poradil pitomost ale takhle jsem zachránil 4GB důležitých dat a na nějaké programy jsem prděl :)


když je nouze používám Slax Linux http://www.slax.cz/ (není moc náročné na HW tak to běží rychle)

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

Příspěvekod Atanono » 28 zář 2007 21:40

a ještě maličkost, transport dat na Flash (pokud to budeš dělat) ti bude trvat dlouho tak pro příště si rozděl harddisk na 2díly. Na 1. díl si dávej systém, hry programy a na druhej díl si dávej nějaké data (seminárky, dokumenty do práce, prostě to co je důležité, ...). Když se ti pak zvoře systém po nějaké době tak zformátuješ jen 1. část a druhá část bude v pohodě :) (to je několika letá praxe :-D vždy když se mi zvořou XP :) a takhle radím i kámošům a jsou spokojení)

David Havel
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 30 lis 2007 13:24
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod David Havel » 09 led 2008 07:26

Ahoj, stalo se mi něco podobného... nevěděl jsem jak to dát dohormady (Linux jsem nikdy ani neviděl :oops: ) a tak pc putoval do servisu, neznačkového, kde jsem přišel o vše co bylo na c:\, ale d:\ mi zustalo a xp jsem měl jako nové... a ty záložní dvd co jsi si měl udělat sám (taky jsem se o tom dočetl až tady a k noťasu jsem nic nedostal), mi tam rovnou vytvořili i oni... celá ta sranda mě vyšla na necelé 5ti kg... (500,--) ... Příště před isntalací čehokoli můžeš zkusit vytvořit si bod obnovení (ačkoli nevím, jestli si ho systém nevytváří vlastně sám?!) a pak se zkusit vrátit pomocí toho třeba v tom nouzovém režimu... zlom vaz!
Acer Aspire 5101 AWLMi, ATI X1300, 2 GB Ram, 120 GB HDD, 15,4" Brilliant LCD, TV - Lifeview Fly DVB-T Duo PCMCIA, WinXP MCE... PC Wizard 2008 1934,41 bodu www.davidhavel.pise.cz

David Barborka
píše často
Příspěvky: 184
Registrován: 14 říj 2007 23:51

Příspěvekod David Barborka » 09 led 2008 13:29

Také se mě to stalo, ale po 10 restartu a střídání nouzového režimu s běžným se to rozjelo. Některé typy alcoholu jsou pro visty smrt. Jinak při startu zmáčkni alt+F10 a měla by se ti spustit instalace ze skrytého oddílu. podotýkám že ta zkratka nefunguje u všech aceru.

lomikar
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2007 19:47

Příspěvekod lomikar » 09 led 2008 18:07

Atanono píše:to mi dělal stolní PC tak jsem ho zformátoval, pokud tam máš data tak si je zálohuj a to přes Linux (vzít si třeba 2GB Flashky a pomocí Live Linuxu distribuce zálohovat data). Doporučuji třeba i od kámošů si vzít více flash disků. A u stolního PC to můžeš vyřešit tak že hodíš svůj disk k někomu přetáhneš data a máš to, ale u NTB to vidím přes ty Linuxi (zkus to :) snad to vyjde -> takhle vždy řeším problém s XP)

snad mě tu teď nesežerete že jsem poradil pitomost ale takhle jsem zachránil 4GB důležitých dat a na nějaké programy jsem prděl :)


když je nouze používám Slax Linux http://www.slax.cz/ (není moc náročné na HW tak to běží rychle)

A proč by jako z nouťasu nešel vyndat hadr a zazálohovat to přes IDE to USB kabel???


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů