Vlastni navrh notebooku

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.

Meli byste vy nejaky zajimavy napad pro vyrobce?

Ano
14
61%
Ne
9
39%
 
Celkem hlasů: 23

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 10:26

To je jiste pravda. Vsak ja tady prece nedupu nozickama na zem s tim ze to chci chci chci... (chci ale mam smulu) Co clovek to nazor, to je pochopitelne. Nemuzete mi brat muj. S tou mechanikou jsem to bral z meho pohledu a pohledu moji rodiny. mame doma dohromady 4 pocitace a notebooky a uz dlouho jsem u nikoho nevidel v pazurach nejake divko. mozna to bude tim, ze kazdy mame trosku vetsi usb pamet. To stejne aji u kamaradu. Stejne tak PCMCIA. V notasu mam dva a nikdy me nenapadlo dovnitr neco strcit.
Jen jsem se rychle koukl na net co vsecko se da do slotu strcit. Vsecko minimalne o 2 cm presahovalo notas, casteji o 3 a vice. takze taky to neni zcela idealni. To s tou rychlosti.... je pravda. 30MB/s nekdy staci a casto ne. Ty tvrdis ze notebook bez bez slotu neni notebook a ja zase tvrdim ze cokoliv vetsi jak 13,3" neni notas.. Vzdycky se najde nekdo, co najde na necem neco o cem prohlasi ze "je k hovnu"
btw mozna se pletu ale i nejaky thinkpad by mel byt bez mechaniky a prodava se.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 srp 2008 11:09

U mechaniky to ale chápou i výrobci. Skoro všechny business notesy (i ty levný) maj mechaniku ve výměnné šachtě a můžeš si tam strčit místo toho záslepku, disk, baterii,... To už je dnes možné i na notesech za 15 tisíc. U multimediálních notesů jsou mechaniky napevno a je to logický vzhledem k zaměření. Já sám třeba mechaniku taky nepoužívám vůbec.

Ad velikost notebooku - to je tím, že ještě nemáš takový přehled a zkušenosti. Každý dobře ví, že 14,1" bylo odjakživa ideální velikostí pro pracovní notebook jako kompromis mezi co nejvyšší ergonomií a snadnou přenositelností.

Jo a platí jedna věc - kdyby lidi měli zájem o notebook, jako sis vysnil, tak už by existoval. Dělají se rozsáhlé studie a sleduje se, co lidi chtěj. Existuje tam tedy zpětná vazba a výrobci do notebooků přidávají to, co si trh žádá.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 12:01

zpetna vazba? na webech vyrobcu teda neni zadna. o zadne studii jsem taky nikdy neslysel. chvilku jsem hledal a na nekolik pokusu o nich neslysel ani strycek google. rad se necham poucit. obavam se, ze ani na sekundu neprodavaji to, co si trh zada, ale pouze to, co je aktualne in a na cem se da nejvice vydelat.
k te velikosti. pouzivam taky klasicky 14 palcovy notas a myslim si, ze vetsi je zbytecne. no a co ma na sirku klasicky 14", to ma na sirku sirokouhly 13,3". myslim ze zkusenosti uz trochu mam. tedy pokud se osahani a pouzivani 12", 14,1", 14" a 15,4" da povazovat za zkusenost.
Vymena sachta je alternativa. Ale stale si myslim, ze klasicka desktopova mechanika toho precte vic nez na notebookovska. Solitary by pravdepodobne prohlasil neco ve smyslu: paneboze prvne chces abych mel vedle notasu velky 3,5" hdd a ted i dalsi 5,25" dvd mechaniku?? Ano. Kdyz clovek prijde nekam a tam ma pripraveny dock station, nikomu to divne neprijde, ale kdyz prijde domu a tam ma dve tyhle veci, hned je to hruza a des.

pokud bys snad ten "nesmyslny vyplod meho chodreho mozku" chtel videt posli mi SZ s kontaktem.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 srp 2008 13:22

Já se na ten výplod rád podívám (kontakt je pod každým příspěvkem).

Definuj mi, co znamená, že "je to IN" - neni to náhodou to, co si trh žádá? Dobře, řečnická - je. Výrobce by neměl šanci uspět, kdyby dělal to, co lidi nechtěj. Těch výrobců je tady totiž hodně a jsou mezi nimi takové boje, že každý by hned využil neschopnosti toho druhého. Tohle je prostě nezpochybnitelný fakt.

Ad zpětná vazba - ano, výrobci opravdu sledujou, co se jak lidem líbí. A ne, opravdu to nadnárodní korporace neřeší v české republice :). Nic méně sledují třeba, co o nich píší recenzenti, na co si lidi stěžují atd, a sem tam dělají i sami různé experimenty, co se jak chytne (širokopúhlé displeje, vyhození VGA při ponechání HDMI, LED,...). Zpětnou vazbou jsou částečně přece i blogy těch výrobců (třeba ten na lenovu).

Myslim si, že do této problematiky trochu vidim a své zkušenosti zakládám nespočtu notebooků, co mi prošly pod rukama, a asi 60 noteboocích, které jsem měl možnost týden používat za účelem napsání recenze. Notebooky jsem měl všech typů a kategorií od 4,5" až po 18,4" s rozlišením od 800x480 až po 1920x1200.

//EDIT:
Nedávno mě docela pobavilo, jak řešil zpětnou vazbu na nové čepičky k trackpointu ten člověk z Lenova:
There is no doubt that I have a very interesting job. What is visible to most people is the “playtime” with computer hardware and the extensive customer interaction. But sometimes I get to do things that completely blow my mind and make for some interesting stories. I’d like to share one of them that I got to do some months ago.

Our marketing officer had an idea that we should try out an experiment to see if it had potential to grow our brand. He called it the ThinkPad TrackPoint Ambassador Program. The idea was simple – find ThinkPad users and give them new TrackPoint caps. Hopefully this would be a positive reinforcement of their decision to buy Lenovo. The execution was almost as simple. I was told to book flights to nearby business hubs (Boston, New York, and Washington) and wander the airports in search of ThinkPad users. When I found these users I was to give them a new set of TrackPoint caps and start a conversation about our products.

After I finished that day, I wrote a report, of which I’ll share with you below.

Method

I wore a ThinkPad branded shirt and wandered the concourses searching for open ThinkPad notebooks. Upon seeing one, I approached the customer and opened up with a line similar to “Hello, my name is Matthew and I’m from Lenovo, the company that makes ThinkPads.” I then pulled out my bag of TrackPoint caps and said “I notice you cap is a bit dirty. Would you like to have a new one?” I then gave them all three of our cap types and explained the differences between them. Depending on their mood and knowledge, I engaged them in some conversation about their notebooks and their experiences with them. Some were talkative and others just took the caps and indicated that was as much as they wanted to say. Finding notebook users was more difficult than I figured. Even in airports with Wi-Fi, most people waiting were using their smart phones and not actively working. Their laptops were left in their bags.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Libraeon
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 14 črc 2008 20:47
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvekod Libraeon » 20 srp 2008 15:29

docela chudak...mel jsem tu cest delat jednu dobu pruzkumy verejnyho mineni a lidi dokazou byt neprijemni :))
Acer Aspire 6920G-6A4G25MN, 2GHz Intel Dual Core,4096MB RAM, NVIDIA GeForce 9500M GS.
OS: MS Windows Vista Home Premium,
Backtrack 3 mod final Linux
TV karta AverTV Hybrid Express A577, myš Razer Diamondback

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 20 srp 2008 16:23

čudne to tie tvoje požiadavky :?
každopadne roky nohy by som odtrhoval za audio konektory vpredu a každy slušny nb by mohol mať digitalny video vystup /najlepšie asi hdmi /male, jednoducha redukcia na DVI, má to kopec TV/ a esata

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 srp 2008 17:00

Audio konektory na předku jsou vážně hnus. Radši bych je klidně bral uklizený vzadu, než jak to mám teď pod touchpadem.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 20 srp 2008 17:17

Solitary by pravdepodobne prohlasil neco ve smyslu: paneboze prvne chces abych mel vedle notasu velky 3,5" hdd a ted i dalsi 5,25" dvd mechaniku?? Ano. Kdyz clovek prijde nekam a tam ma pripraveny dock station, nikomu to divne neprijde, ale kdyz prijde domu a tam ma dve tyhle veci, hned je to hruza a des.

Nedavej mi do ust neco, co jsem nikdy nerekl a ani nereknu. A neodvolavej se na docking station, ten prave slouzi k temto vecem. Treba ty tve SATA radice na disk, absolutne nepouzitelne v pohybu. 5.1 zvukovka v terenu taky nevyuzitelna, pochybuju ze bys sebou vlacel 5.1 repraky ci 5.1 sluchatka se zesilovacem, samozrejem pouzijes pouze stereofoni sluchatka, nebo integrovane repraky, pokud chces 5.1, vyresis to prave externi zvukovkou doma, nevidim duvod proc ji davat do notebooku, jen zabira misto a v terenu je naprosto k nicemu. Rozsirujici sloty... presahuji 3cm? Porad lepsi nez vlacet sebou USB periferie nebo disk (SSD disky do ExpressCard se treba delaji). Jinak ostatni tu uz bylo receno.

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 20:55

swarm: Vazne se omlouvam za svou slepotu, ale proste nikde jsem tu tvoji emailovou adresu ci icq nenasel. takze ted je to stejne jedno a kdo chce tedy tu moji blbost zkomentovat, muze (jedno identicke pdfko):

http://www.2shared.com/file/3795469/154 ... ebook.html
http://www.megaupload.com/?d=T1K523PY

dale: netvrdil jsem, ze jsem prolezl ceske weby vyrobcu. muzes si o me myslet, ze su blbec a naivka, ale az tak hrozny to se mnou neni. jiste ze jsem koukal na jejich "velke" anlicke weby. Cinsky bohuzel neumim.
Pokud lenovo ma nejaky svuj blog, klanim se jim. Obavam se ale, ze dalsi vyrobci toto nemaji. Ani na sekundu nezpochybnuju tve zkusenosti.

Solitary: pokud te to urazilo, omlouvam se. Ale vychazel jsem z tveho "zdeseni" na predstavu 3,5" hdd volne leziciho na stole.
Dobre, kdyz se chces bavit o terenu: souhlasim ze 5.1 zvukovka je zbytecna. Obycejna (ta kde jsou jenom 2 jacky) ale neni? 2.0 repraky s sebou tahat budu? moje predstava "prace v terenu" je takova, ze vytahnu notas a nic jineho a pracuju. Zadne bonusove karty do slotu ani do usb.

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 20 srp 2008 21:24

Jé, můžu si taky navrhnout notebook?

Velikost: 13.3" (překousl bych i 14.1")
Rozlišení: 1280x800 (1440x900 u 14.1" verze)
CPU: Jakékoliv dvoujádro Montevina
RAM: 8GB (4GB systém + 4GB RAMDisk)
HDD: 128GB SSD
GPU: GMA 4500M HD
-USB 3x
-HDMI
-WiFi n-draft, BT, wwan
-BlueRay
-LAN
-eSATA

+ možnost připojit libovolnou grafickou kartu (externí). Něco jako promakanější Asus XG Station pro jakoukoliv PCI-E desktopovou grafiku. A ještě by neškodila možnost SLI/Crossfire zapojení. To, že by to šlo do externího výstupu a ne zpět do notebooku by zas tak nevadilo. Kdyby to šlo i zpátky do notebooku byl by to jen malý plus.

Myslím, že takové notebooky nejsou v horizontu roku či dvou nereálné.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 20 srp 2008 21:25

swarm píše:Audio konektory na předku jsou vážně hnus. Radši bych je klidně bral uklizený vzadu, než jak to mám teď pod touchpadem.

to je subjektivna vec imho. ja by som zas za hnus povazoval ich umiestnenie vzadu. :) na pripojenie sluchatkok mi vyhovuju viac porty vpredu (nepletie sa mi pod ruky kabel od nich). pokial chces pripojit repro tak na to je aj tak lepsi port replikator alebo dock.

mike.kup: http://www.lenovoblogs.com, v casti tusim design matters nedavno robili prieskum ake porty by uzivatelia privitali na novych notebookoch a ktore uz nie alebo ake rozlozenie klavesnice povazuju ludia za najlepsie (umiestnenie home, end, pgup, pgdn). mohol sa zapojit ktokolvek...

a napr. aspon co ja viem tak vyrobcovia ako lenovo, dell, toshiba alebo asus maju svoje support fora. cinsky vediet nemusis, staci anglictina. :)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 20 srp 2008 21:44

pokud te to urazilo, omlouvam se. Ale vychazel jsem z tveho "zdeseni" na predstavu 3,5" hdd volne leziciho na stole.

Volne lezici? To ano, to me opravdu docela desi, to nedelam ani u desktopu, jedine ze ho zkousim, a hned zas vyndavam... jinak takovy disk je neustale v behu, nechraneny pred okolnimi vlivy. Ja sam mam externi box s 3,5" diskem pripojeny pres USB 2.0 a na ukladani dat to staci. Mobilita je horsi, ale nemel jsem moc penez a zkratka jsem mel disk navic, tak jsem koupil levny box. To ze tobe by to treba nevadilo, ze by ti takhle lezel disk na stole jeste neznamena ze je to v poradku. Uz vidim jak takovy notebook opravdu prodavaji... pripojte si disk a sup s nim na stul.

Dobre, kdyz se chces bavit o terenu: souhlasim ze 5.1 zvukovka je zbytecna. Obycejna (ta kde jsou jenom 2 jacky) ale neni? 2.0 repraky s sebou tahat budu

Proc bys tahal repraky? Repraky uz mas integrovane, ale stereofoni sluchatka bych rozhodne videl jako pouztitelne v terenu. Jako nevim jak vychovany jsi :) ale ja treba v autobuse nebo nekde na prednasce rozhodne rusit ostatni zvukama z repraku nechci a vezmu si sluchatka.

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 22:04

volne lezici: samozrejme ze v nejakem hezcim ramecku, ktery by ho umel vypinat. aji ten bych klidne navrhl. :) V autobuse mit zapnuty komp? MHD asi tezko. pokud by ten autobus jel z ostravy do brna, pochopim. tak opet jen muj nazor, ale nejak ja uz hudbu moc neposloucham a kdyz jo, tak z mp3 prehravace v kapse. ale stejne zrovna tohle je snad to posledni, o cem bysme meli diskutovat. neznam zadnou hudbu, ktera kdyz se strci jen do jacku na predni bedny bude hrat uplne jinak, nez kdyz to posloucham u 5.1 repraku. a navic, u ktereho audio chipu nelze nastavit aby nepracoval jako 5.1 ale jen obyc stereo a dalsi jacky byly treba line in a 2x mikrofon?
btw klidne nemusi rikat kupte si disk a sup s nim na stul. jen se mi nelibi ze rikaji: klidne si kup 3,5" hdd, nam je to jedno, stejne ho nepripojis. tedy hned a bez redukci a bez dalsiho zdroje.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 srp 2008 22:16

mike.kup: Když ten SATA disk bude v rámečku, tak ten rámeček bude mít eSATA připojení, takže celý problém eSATA vs SATA je irelevantní. Navíc lze koupit i taková zařízení, že na jeden eSATA port připojíš klidně 4 SATA disky najednou. eSATA už mají některé notebooky integrované a do těch ostatních ho lze přidat pomocí té tebou zatracované ExpressCard karty.

No a napájení 3,5" disku z notebooku? To bys musel mít mnohem větší zdroj k notebooku, takže už by to bylo jako tahat dva zdroje. Jestlipak víš, proč by ten zdroj musel být větší (nejde teď jen o vyšší výkon).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 22:40

tak to potom mam asi neuveritelne zvlastni ramecek na hdd v pocitaci. tam strcim sata disk, z ramecku leze zase sata konektor a to pripojim do MB do sata slotu. proc pouzivat nejaky prevodnik sata - esata (pokud je vubec nejaky potreba) kdyz to jde i bez nej? Ja ji nezatracuju. jen ji ze sveho hlediska povazuji za zbytecnou a zbytecne zabirajici misto. k tomu sata/esata rikam jedinne: klidne at ma notebook esata konektor to mi ani na sekundu nevadi, ale at mi zaroven k tomu notebooku da vyrobce adapter, ktery muzu pouzit k pripojeni klasickeho sata disku s klasickym sata konektorem.

ad napajeni: mozna proto, ze sata napajeni vyzaduje 3,3V, 5V a 12V? ale asi ne, protoze kdyz jsou v notasu obvody, ktere dokazi z napajeni ze site udelat 1,25V pro procesor, urcite by se tam naslo misto pro nejake tri dalsi, ktere by delaly tyhle napeti. Proto se necham poucit. a spotreba.. pokud ma hdd spickove 20W spotrebu tak kdyz ma notas za velkeho zatizeni 45W spotrebu a ma 90W zdroj, tak by tam teoreticky melo byt dalsich 45 W na eventualni nabijeni baterky. Takze by se jednoduse strcil k sata konektoru sledovac, ktery by okamzite po zaznamenani proudu do konektoru snizil nabijeci proud na tretinu.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů