Problém s ntb Toshiba tecra A10-12L

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Problém s ntb Toshiba tecra A10-12L

Příspěvekod Razlik » 03 říj 2009 12:40

Při jízdě autobusem jsem si chtěla pustit film, ale otřesy mi vůbec nedovolily na film koukat. Všechno se zasekávalo-obraz i zvuk. Tento typ jsem si koupila, protože jsem četla, že je odolný a že je dobrý na převážený. Myslela jsem si taky, že když je v popisu údaj, že jeho speciální funkce chrání pevný disk před otřesy a vyvažuje ho ve třech osách, tak trivialita, jako pustit si film v autobuse, nebude problém.
Další můj problém je, že jsem si nešetrným zacházením odpravila jeden USB port. Ten černý plíšek, do kterého se jakoby vsune externí zařízení, je zlomený a zaseknutý v tom portu. Nemůže to nějak narušit celou základovou desku? A dá se to nějak opravit nebo vyměnit?

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 03 říj 2009 12:59

Právě to, že se ten film zastaví je ochrana toho disku (hlavičky se zaparkují).
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

polo

Příspěvekod polo » 03 říj 2009 13:06

Vies ono by sa notebook v podobnom prostredi ako je autobus nemal pouzivat znicis si panty/disk otrasmi nehovoriac, ze sa lachsie moze stat daka nehoda booku (padne ti a podobne)

Seka sa ti to preto ,ze ti zastavuje disk aby ho chranilo pred znicenim ktore mu hrozi timi otrasmi...(a samozrejme riziko sa netika len tochto booku ale vsetkych s klasickym HDD )

Da sa to vypnut v liste ti bezi ochrana HDD TOSHIBA... Ked nato kliknes vyskoci ti okno kde si mozes ubrat citlivost ochrany alebo ju uplne vypnut...(su tam jednoduche posuvniky 1 do 3 (vyssie cislo vyssia citlivost)

Co sa tyka toho USB tak daj fotku nech vieme o com hovoris...

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 03 říj 2009 13:42

http://leteckaposta.cz/802740242
Tady jsou ty fotky. Při převozu jsem v portu nechala USB od bezdrátový myši (na druhým obrazku je vidět) a asi se to tam příliš zasunulo a prasklo to...

polo

Příspěvekod polo » 03 říj 2009 15:17

To je vskutku krasne mozes to bud nechat tak alebo si dat vymenit dosku(velmi drahe) pripadne daky kutil by ti to mohol spravit (odletovat ten port a dat tam druhy nieje to nic takze ale ked uz treba davat pozor aby to na tom nebolo vidno rozhodne to nedavat ziadnej lame)

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 03 říj 2009 15:59

OK díky za rady. Asi to zatím nechám tak, bez jednoho USB se obejdu:-)


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů