Rozdíl mezi MACBOOK White a MACBOOK PRO

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
johny80
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 srp 2009 12:26

Rozdíl mezi MACBOOK White a MACBOOK PRO

Příspěvekod johny80 » 21 zář 2009 14:28

Dobrý den, rád bych se zeptal na rozdíly mezi těmito notebooky.
white:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

macbook pro
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Změna v konstrukci je jasná. Jde mi o kvalitu podsvícení displeje, popř.klávesnice a šasi, hlučnost a případně další změny.
Ještě by mne zajímalo, jak je to s upgradem na češtinu v OS Leopard a v návaznosti na to další aktualizace tohoto systému. Kamarád mi tvrdil, že s češtinou v OS Leopard nelze stahovat aktualizace...

Velmi děkuji za Vaše reakce

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 zář 2009 16:12

minimalne co sa tyka kvality lcd tak je rozdiel znacny. pro ma nadpriemerne kvalitny displej podobny/rovnaky ako air ale bezny macbook ma rovnako (ne)kvalitny displej ako lacne 13,3" notebooky v cene okolo 15tisic.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 21 zář 2009 17:32

Ty MacBooky non-Pro mají tušim jen CCFL. Měl jsem jeden ten poslední na recenzi a displej nebyl nic moc. Tuplem pak při porovnání s vyššími řadami od Applu.

Klávesnice je na MB ta úplně původní chicklet. MB Pro má novější verzi, která je dle mého názoru daleko lepší. Na klávesnici MB se mi moc dobře nepsalo. Na MB Pro jsem měl při psaní jistější pocit a celkově jsem byl spokojenější.

Hlučnost nevim, neslyšel jsem z nich ani jeden, i když jsem na obou pracoval. Jsou to hezky tiché notebooky oba dva.

Já bych těch 5 tisíc navíc asi dal...
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 25 zář 2009 16:08

Jaký má MB LCD netuším, ale MBP má LED podsvícení, které je znát. Na slunci automaticky nastavuje max podsvícení, v noci naopak jeden či dva nejnižší stupně (na max. to v noci pálí jako čert :P ).
Jako ohromnou výhodu považuji podsvícení klávesnice u MBP modelů. Kdo si na to zvykne, už nechce jinak. IBM má krásnou diodu ve víku displeje, proti Apple je to ale jen vtip :wink: .
Na klávesnici MBP se mi píše skvěle - dokonce mi vůbec nevadí ani malý enter (mám CZ klávesnici).
Šasi - plast vs hliník. K tomu snad není nutné cokoliv psát. Pozor, plastové občas prasknou - reklamace to ale řeší.
Nevýhoda hliníku je jeho dobrý rozvod tepla - při provozu na 220V a usilovnější práci CPU i HDD se v levém horním rohu tak roztopí, že je to dost nepříjemné - spodní strana to samé. Na holých nohou je to imho až nesnesitelné.
Při běžném brouzdání po netu je teplota v pohodě. Ventilátor jsem snad ani ještě neslyšel, hlučnost je tedy hodně nízká.
(ps: zvykl jsem si používat při provozu ntb na klíně "polštář" z Ikeii k tomu určený - s ním je to v pohodě).

ad cz OS: v CZ Snow Leopardu by mělo jít automaticky stahovat aktualizace, které nemají vliv na jazykovou mutaci. V opačném případě je nutno nějakou dobu čekat, než vyjde cz verze. Toto mám jen z různých apple diskuzí. Já sám jsem češtinu neinstaloval, nevidím k tomu důvod. Používání systému je tak primitivně intuivní, že lze zvládnout i s angličtinou (případně metodou pokus-omyl). A na hrátky v terminálu musí znát člověk víc než jen jazyk :-)

PS: do listopadu ma Apple akci pro studenty - základní model MBP 13" za cca 29k. Rozdíl proti klasickému BM se vyplatí (provedení, klávesnice, lcd, výdrž na baterii).

PPS: MBP 13" při chatovaní na irc, icq, web (fóra bez flashů) při jasu na cca 20%, zapnutém podsvícení klávesnice a zapnuté wifině vydržel cca 6h provozu (plus, mínus). Proti mému původímu Fujitsu U9200 je to 2,5x víc při stejné hmotnosti :P
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 08 úno 2010 12:04

Takže je lepší investovat do toho těch pár tisíců navíc?
Brala bych jen ten White, ale nevím no, notebook z plastu???

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 27 úno 2010 19:25

sandy: Proti konkurenci, která je běžně také celoplastová, je white tužší. Výhodou provedení u whita je i tělo z jednoho kusu toho polykarbonátu (opět, kladný vliv na tuhost celku) a ne skořepiny, které jsou k sobě přišroubované.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

kristian162

Příspěvekod kristian162 » 02 dub 2010 11:39

rozmyslat, ktoreho mac-a si vziat v tejto dobre myslim nema vyznam. Mac White = Mac Pro. Co sa tyka hardware, white je na to lepsie s diskom, ma ho novsi, cize kusok rychlejsi. Mac White vo verzii unibody, netrpi ziadnym defektom ani nedufom, je to tvrdeny polykarbonat, konstrukcia sa nemoze porovnavat s obycajnym plastakom. Nakolko je vyrabany z kvazi jedneho kusu plastu a este k tomu strojovo, vsetko perfektne licuje, nikde nic nevrzga. Displej na white je totozny s displejom pro verzie, ziadny rozdiel. Od poslednej inovacii maju rovnake vnutornosti, lisia sa len materialom z ktoreho je vyrobene sasi. Osobne si myslim, ze vhodnejsia je volba plast. Verzia Pro, je pre profesionalov a kusok majetnejsich ludi. Pre studenta White werzia. Na druhej strane ak neplanujete kupovat notebook par rokov dopredu, je lepsie si zvazit investiciu a ist do drahsej verzie a nie po roku ci dvoch nadavat na svoj omyl. Rozdiel vo verziach je cenovo niekde medzi 300€ na slovensku, co je uz slusny peniaz, ale ako investicia na 4 ci 5 rokov dopredu je jednoznacne rozumna. Mac si da zase lahko upgradovat, takze krok s dobou sa moze drzat vo forme SSD disku alebo vacsej RAM. Tolko moje poznatky, prestudovane a odskusane mam oba modely a rozhodol som sa pre Pro verziu z dovodu dlhodobej investicie.

rebornCSP

Příspěvekod rebornCSP » 02 dub 2010 16:41

- hlinikova konstrukce je bezpochyby lepsi volba nez plast
- white ma problemy v oblasti kolem touchpadu, kde se povrch zbarvuje a odira vlivem pouzivani
- pokud je nekdo kurak, tak urcite neoceni zluty notas po nejake te dobe :)
- white nema podsvicenou klavesnici
- white ma podivny touchpad, pripada mi tak trosku lacine udelanej (narozdil od verze pro)

- nevim jak je tomu u white, ale u pro je moznost dvou disku (druhy misto mechaniky) a ma rychlejsi
- maximalni rozsireni pameti RAM je 4GB (u verze pro je to az 8GB)


Hlavnim tahounem je konstukce, ktera dela takovy rozdil v cene...

kristian162

Příspěvekod kristian162 » 02 dub 2010 17:34

- vo verzii unibody sa plast na white macbooku uz nesfarbuje kvoli tvrdsej a lesklejsej povrchovej uprave.
- touch pad je uplne rovnaky, vyrobeny zo skla.
- moznost druheho disku nema, ale je to notebook, vsetko treba mat zalohovane na externom disku a v booku len to potrebne.
- klavesnica je minus, to mas pravdu.
- a max 4GB ram je uplne postacujuce, pokial kupujuci nechce strihat a prevadzat video, ci robit profesionalnu grafiku. Presne na to je urcena verzia PRO.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 02 dub 2010 19:14

šasi - jak se to vezme, kovové tělo má svoje výhody, ale i nevýhody.
samozřejmě je pevnější, působí daleko lepším dojmem, ALE:
kovové tělo se chová podobně, jako velký pasivní chladič. Pokud je tedy ve vzduchu, notebook může dosahovat nižších teplot, ptž. celé tělo lépe odvádí, než u plastových (obzvlášť u tenkých notebooků, kde je deska dost blízko tělu). Na druhou stranu, tím, že dobře vede teplo, má kovové tělo větší tendence k zahřívání.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

kristian162

Příspěvekod kristian162 » 02 dub 2010 19:40

Stara koncepcia macbook pro mala presne s tymto problemy. Odvadzanie tepla nebolo vymysene dostatocne na to, aby zabezpecila rychlo ,,odchod,, tepla z tela mac-a. To sa zahrievalo do takej miery, ze ak sa chcel pouzivat na kolenach, neslo to. Nove mac-ky maju zda sa chvala bohu po probleme, zatial nie su nikde ziadne namietky na zahrievanie. V mieste vyduchu to bude urcite pri zatazeni horke, ako hovorite vy cesi, ale kedze zvysok tela je znacne chladne a hlinikove, teplo sa don rozsiri a problem by mal byt za par minut zazehnany. Ako je na tom biely mac nemam tusenie, ale pri surfovani, pisani a obycajnom pouzivani o tychto strojoch ani nepocut. Je pravda ze Steev Jobs je priam v tomto fanatik, vsetko musi byt tiche a kludne, preto odporucam zmenit otacky ventilatora na nizsie teplotne hodnoty lebo vetracik sa naozaj roztaca na pocutelne priam huciace hodnoty niekde nad 100 stupnov celzia, co je viac nez neprijemne. Neviem ci to tak vsade, no pri mojom chvilkovom pouzivani, sa to stavalo casto.

rebornCSP

Příspěvekod rebornCSP » 03 dub 2010 09:08

MacBook Pro pali jako svina kdyz treba zapnete nejakou hru, to pak neni moc realne ho mit na kolenou ...

Ale jeste bych se rad vratil k tomu zbarveni povrchu u White, osobne s tim zkusenosti nemam, protoze ho nevlastnim, ale clovek z apple centra v brne mi tuto zkutecnost potvrdil, ze se zbravuje ...

kristian162

Příspěvekod kristian162 » 03 dub 2010 10:43

Ano u stareho modelu, ktory praskal to plati. Ten sa zafarboval do takej nepeknej zubnej farby :) Terajsi model nehlasi ziadne chyby. Bolo by zvlastne keby si na to nedali dizajneri pozor, ked to bola druha vec po praskani, na ktoru sa poukazovalo. V apple centre su tiez len ludia, ked predaju drahsiu vec, maju priplatky.

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 03 dub 2010 11:19

Já mám White už půl roku a ještě jsem nějak nepocítil, že by se mi nějak zbarvil... pokud ho udržuješ ( v čistotě a nepatleš po něm se špinavýmá rukama, tak zůstane bílý )

Tomu věřím že hliníkový mac musí hřát jako čert ;) celé je to pasivní chladíč a ten když zahřeješ, tak to jde pak poznat, k tomuhle bych doporučil jedině chladící desku pod notebooky..
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

kristian162

Příspěvekod kristian162 » 04 dub 2010 11:27

Pravdaze ide aj o pristup a o starostlivost o masinu. Napr ja mam teraz acer (vid popis dolu) a jednoznacne ta znacka nepatri ku kvalitnym, aspon nie v tej cenovej kategorii, co som si kupil notas ja. A vsetko je ok a sluzi.
Takze vsetko sa da. A my sa bavime o apple, konstrukcia bitelna...takze staci aj malo starostlivosti a notas sa odvdaci bezproblemovym chodom.


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti