Lze nasadit MB PRO nějakou masku?

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
GreenArrow
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 24 dub 2010 21:03

Lze nasadit MB PRO nějakou masku?

Příspěvekod GreenArrow » 24 dub 2010 21:15

Chtěl bych se zeptat zde lze nasadit MB PRO nějakou masku aby spustil aplikace windows,známý mi říkal,že jo mě se to zdá divný..

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 25 dub 2010 07:09

Sloupnu ti ze svýho notebooku takovou tu nálepku "Windows Vista Basic", pro zmatení nepřítele :lol:
Teď vážně - narychlo mně napadá buď instalace windows vedle OS X a přepínat mezi nimi (BootCamp), nebo zkusit nějaký emulátor Windows (Wine - viz třeba tenhle návod: http://davidbaumgold.com/tutorials/wine-mac/) nebo virtuální stroj s Windows (VMware Fusion - http://www.vmware.com/products/fusion/). Ostatní mně možná doplní, přeci jenom se pohybuju převážně ve světě Windows.
Fujitsu Lifebook S751

GreenArrow
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 24 dub 2010 21:03

Příspěvekod GreenArrow » 25 dub 2010 09:24

já tam windows právě nechci,zpomalý se tím macbook a sníží se výdrž...měl jsem na mysli něco,že bych normálně měl před sebou mac OS,ale s tím,že jakoukoliv prkotinu stáhnu ze slunečnice pro windows,tak aby jela...

Stanley.ro
píše často
Příspěvky: 197
Registrován: 28 kvě 2009 21:32
Bydliště: Brno

Příspěvekod Stanley.ro » 25 dub 2010 10:14

Možná Paralers desktop .. zapnou se windows v okně, asi stejná funkce jak WM ware... ale jinak to asi nepujde...

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 25 dub 2010 10:36

některé programy které jsou na WIN jsou dělány i na mac, ale musíš je pohledat.. jinak si přes freeware verzi (virtualbox ) nahod win..

věci které jsou na win na macbooku nepojedou, bohužel.
když si tam dáš ten virtualbox nebo parallers desktop, tak se ti spustí win v okně OS X, což je dobré a můžeš pracovat ve dvou systémech zároven (ale můsíš počítat s tím, že se ti nepartně zpomalí ntb)

ale ma PROčku by to nemělo být problém ;)
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

GreenArrow
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 24 dub 2010 21:03

Příspěvekod GreenArrow » 28 dub 2010 08:57

A kolik by asi stálo vytunit macbook programama od applu,aby byl ten NTB použitelný?Existuje třeba něco na vypalování DVDček?Nějaký hry na MAC? Hraju nejčastěji CSS a WOW a San andreas...Kde stáhnu program na stahování torrentů?Jak je to s wordem a excelem? Četl jsem,že prý je na Mac nějaká omezená verze,ale jak moc omezená?

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 28 dub 2010 10:36

Tohle poptávej spíš po fórech věnovaných Macům. Ať už tady (je tu samostatná sekce) nebo třeba na www.mujmac.cz; případně i jinde.
Fujitsu Lifebook S751

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 28 dub 2010 10:36

záleží jaké programy budeš používat (ale všechno jde stáhnout :) )
ale určité programy jsou jenom na WIN, tak na apple je neseženeš..

na vypalování DVD, CD a další má apple svůj program, který je součástí balení,
samozřejmě že existují hry na mac (ale není jich tolik jako u Win)

CSS, WOW a San andreas jsou na mac a je jich i víc, ale né mnoho ;)
když si najedeš na utorrent, tak na jejich stránkách je i verze pro mac.
viz otázka program na torrenty.

co se týče exelu a wordu, tak to bych ti nedoporučoval MS Office for mac se nějak nevydařila a byl by jsi z toho akorát zmatený. lepší bude, když si stáhneš openoffice, ten obsahuje vše jako ms office..
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

GreenArrow
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 24 dub 2010 21:03

Příspěvekod GreenArrow » 29 dub 2010 09:11

A kdybych tam nainstaloval ty windows přes dualboot a zapnul MAC os tak bude výdrž normalní nebo se zmenší na ty 3 hodiny jak tu někdo psal??

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 29 dub 2010 09:23

vydrz je podla toho na ktorom OS ten macbook prave bezi. ked ti na macbooku pobezi win tak bude vydrz max polovicna oproti mac os. u novych 15"/17" macbookov pro je to sposobene napr. aj tym, ze mac os prepina medzi intel a nvidia grafikou podla potreby a pod win7 bezi nonstop nvidia, kedze prepinanie pod win apple neriesil.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

GreenArrow
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 24 dub 2010 21:03

Příspěvekod GreenArrow » 29 dub 2010 16:28

Pánové a dámy,dneska jsem byl v Praze v Elektroworldu,kde mají macbook vystavený a zapnutý..po 5 minutách hraní a ošahání tohoto klenotu říkám,že ho beru všemi deseti...teď mám 13" za 26000 a je to neuvěřitelnej plasťák...ten MB je úžasnej,ten hliník,možnost otevřít víko bez toho aníž bych musel držet spodek..já vím,že to jsou hlouposti,ale potěší...cena je docela dobrá..30000,- je oproti 26k za plasťák hodně slušná,zítra jdu do toho worldu pro něj,nemůžu se dočkat

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 01 kvě 2010 14:13

Ta "maska" pro win aplikace se jmenuje např. Crossover, je i verze "Crossover Games", která by měla umět spouštět Win hry - věřím, že jejich seznam najdeš na webu aplikace.
Je to asi nejelegantnější řešení bez instalace Windows přes bootcamp.

Rozdíl výdrže pod OSX vs Windows nebude u 13" MB extra rozdílný - ntb má pouze jednu grafiku, tj. není nutné nic přepínat.

Držet spodek při otevírání MBP je taky někdy nutné, první "odtržení" jde někdy ztěžka.

Pozor na to, aby měl ten tvůj obchod už nové MBP, starý model bych dnes nekupoval! Ta grafika u loňského modelu (9400M) je tragická, vhodná tak pro office (krutá ironie).

Podívej se do istyle, mají tam stále akce pro studenty (cca 1-1,5k úspora).


edit: ad software...mrkni do tohoto threadu - jistě si tam vybereš. Já např. vypaluji vše přes LiquidCD.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů