Nový MacBook

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 19 bře 2008 17:06

oni Macaři nové doby nechápou, že revoluce na Intel Core2Duo je přivedla do světa PC a ne žádného Mac.

Apple sám odešel od architektury PowerPc od IBM, teď se již nemáte kam schovat ani se jak odlišit. To co jim doma leží s nakousnutým Jablkem navrchu je totiž prachobyčejné PC.
tento účet již není aktivní.

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 19 bře 2008 20:14

to maxxz: to s winodws bylo na jistě moudrého neoexnet uživatele...
-jinak hrál jsem si se Sony Vaiem za 60 litrů, když to chcete vědět. To byl dílensky pěkný kousek, dobré plasty. Jenž u notebooků kolem 30tisíc je na tom určitě nejlépe Macbook. Hlavně se nikde nic neprohýbá a nevrže, jako u mých předchozích strojů které v této relaci byly.

to all:
-jinak nevím, já mám Appla raději...
-před ním jsem měl FSC Amilo Pa 1510, Pa 1538 a Acer Aspire 5520 a prostě žádná sláva...u jednoho nedořešen empowering, u jiného zas nekvalitní čtečka karet, s Applem žádné takovéhle problémy nemám, ani co se týče s wifi, kterých u Pa 1538 bylo dost...na to, že Pa 1538 měl 2GB RAM a vlastní pevnou graf. paměť Go7400, tak se trhal obraz DVD filmů
-prostě je to věc názorů, zkušeností, do jisté míry i stylu...
-co se týče harwaru, tak ano, je to pc, jestli šlo o tohle...jenže OS X nikdy nepojede na pc jako na Applu

P.S.: Já když jsem Appla neměl, tak jsem si taky s kamarádem říkal, co na tom je, hlavně že to má na krytu nakouslé jablko a je to předražené. Ovšem po vyzkoušení a dalších zkušenostech jsem změnil názor...
-že Vás to baví rozebírat, kvůli jedné větě se v tom takhle pitvat
Apple MacBook white 2GHz Core2Duo, 1GB RAM, 80GB HDD, combo drive, OS X Leopard 10.5.3, (iLife 08')

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 19 bře 2008 20:29

mno...treba dell latitude d630 se ted da koupit od uz kolem 30 s dani v solidnejsi konfig.
od 32 s dani se prodavaji thinkpady T61...
myslim, ze kvalitou sasi nemuze mac konkurovat ani jednomu.

jj, apple je vec stylu, s tim souhlasim. ale nesouhlasim s tim, ze za stejnou cenu nesezenes kvalitnejsi notebook.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 19 bře 2008 20:38

Tak samozřejmě Dell už je taky "Amerika", ten už opravdu slušný je. IBM má taktéž dobrý "obal", ale bohužel mě na IBM mrzí, že se drží stále moc konzervativního designu. Přesto mi přijde, že ve srovnání kvality je to BMW, Audi a Mercedes. Prostě podobné, MacBook Pro je na tom oproti MacBooku lépe atd., atd...hlavně lze soudit jen po vyzkoušení...
-co se týče klasických notebooků, tak se mi líbí HP řady 6710b...
Apple MacBook white 2GHz Core2Duo, 1GB RAM, 80GB HDD, combo drive, OS X Leopard 10.5.3, (iLife 08')

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 19 bře 2008 20:48

EasyShare: Napsal si to tak míru milovně, že kdybych Macbook co stál 36 tis. nemohl každej den vidět jak má napraskaný panty a jak žloutne, tak bych ti i skoro o tý kvalitě věřil. Nebo Ibook G4 panečku :D

Apple sazí na svůj desing, jeho systém neodmítám, naopak si myslím, že Mac OS x je opravdu dobrý systém. Bohužel si jej pořídit nemohu na AMD neběhá. Na Intelu na "normálním" PC běhá, problémy jsou jen s ovladači na specifická zařízení, ale viděl jsem i Laptop s Core Duo, kde běhalo všechno včetně WiFi.

Psal si ty problémy na normálních laptopech jako trhání DVD, ujišťuji tě, že i ta moje mrdka přehraje HD film v pohodě a DVD přehrává taky normálně. Takže byl problém v kodeku a nebo mezi žídlí a klávesnicí.

Neodsuzuju Apple výrobky, jen bych si je nekoupil. Dle toho co vidím a co si můžu zkusit, vím, že Apple neumí udělat kvalitní notebook. Resp. viděl jsem kvalitnější laptopy a určitě byli v ceně 36 tis. Jedno z toho bylo starší Vaio bohužel nevzpomenu typ, třeba si vzpomenu. Ale třeba T40 IBM to je paráda bytelná konstrukce pevná bez vůle. To se o Macbooku říct nedá. Ve škole má spolužák Macbook, Ibook G4 učitel IT, a kámoš z jiné třídy má Macbook Pro, takže tak trošku vím o čem mluvím. Kdyby nebyl Macbook cenově nadsazen a měl svoji cenu, cenu za kterou opravdu stojí, tak bych si ho i koupil (třeba), ale takhle to nemá smysl. Nemůžeme si lhát.

Jinak ještě abych dovyjádřil komplet co jsem chtěl říct. Mac OS x naopak moc chválim, je to pokrokový a intuitivní systém. Kdyby šlo tvrdý na tvrdý tak by u mě určitě nahradil "linux" like systém. Jen mě tak trošku vadí přístup applu jako, že musim mít Quicktime apod. co prostě nechci. Ale to je vedlejší systém jako takový je opravdu super. Notebooky jsou prostě klasickej průměr v cenovce "25 tis" (tím myslím na kolik se asi dají srovnat s klasickým notebookem, normální cena se točí kolem 30-40 tis, verze od verze).

Takže já nejsem žádnej odpůrce applu, i když mě vadí cenová politika a to jak všichni chodí vyřvávat tohle je kvalita to je Apple, není tomu tak. Ale naopak chválim firmu za skvělý systém a docela se mi líbí i ten LCD panel Imac, ale opět cena... ovšem to je holt apple platí se za styl !

Blabla bla je večer hrabe mi snad je to srozumitelný :D
tento účet již není aktivní.

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 19 bře 2008 21:06

Já se nechci hádat, tak asi proto jsem to tak napsal, není důvod. Jistě, že cenově je to nadsazené díky nepřímému zastoupení firmy, ale dnes lze objednat z USA a ušetřit tak mnoho tisíc. Jinak, co se týče žloutnutí, tak nevím jak dříve, ale u macbooku tento problém nemám. Slyšel jsem něco, že možná u těch prvních modelů s 1.8 GHz. Macbook a Ibook je velký rozdíl, iBook byl přecejen dílensky horší. Jediným faktem je, že za cenu Apple je několikrát výkonnější normalní notebook. Je to hlavně věc stylu, no spíše USA stylu, kde je to běžný a cenově dostupný komp. Podobně je to s auty např. Ford (us modely expedition, explorer...atd.) jak cenou tak designem.
S tím trháním prostě FSC řady Amilo za nic moc nestojí, musel být problém s VGA, neli s cpu, ale s tím Pa 1538 jsem měl hned po koupi několik problémů, snad smůla...
Apple MacBook white 2GHz Core2Duo, 1GB RAM, 80GB HDD, combo drive, OS X Leopard 10.5.3, (iLife 08')

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 bře 2008 22:26

EasyShare píše:-co se týče harwaru, tak ano, je to pc, jestli šlo o tohle...jenže OS X nikdy nepojede na pc jako na Applu

vdaka PC EFI uz nemodifikovany Leopard chodi na Intel Core/Core2 desktope/notebooku rovnako ako na HW od applu.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů