Dell Studio 15 a 17

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Dell ze Slovenska

Příspěvekod Derdekea » 09 srp 2008 19:00

kristian162 píše:preco zo slovenska?? radsej irsko...tam ta vide o par tisicok lacnejsie...mozno viacej...slovensky dell objednava veci z irska...takze to by bolo cestou...mam na to celkom sikovny navod ako na to...
http://www.pcforum.sk/ako-nakupovat-not ... 23977.html
takze hura do toho...ja som si ho tiez z tade bral...lenze ja som teraz tu takze... :) a je to paradna masinka :D


Nj jenže já si trvám na operačním systému v češtině, což se nabízí na dell.sk a poněvadž šetřím každou tisícovku, tak se mi to zdálo lepší objednat spíš ze Slovenska. To je jasný, brácha si objednával ntb z UK. Vyšlo ho to o dost levněji (ušetřil snad skoro 10 táců), ale s tím, že tam holt prostě nemá podporu češtiny. Jako dá se to přežít, ale já jsem se prostě už rozhodla no :).

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 09 srp 2008 19:05

pokud to budeš objednávat telefonicky tak není problém se domluvit na české klávesnici a také na české vistě...
XPS 1330 with LED
Camo=kamil2268

Hlavaja
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 09 srp 2008 22:43

podpora češtiny

Příspěvekod Hlavaja » 09 srp 2008 22:52

U Visty není problém češtinu dodatečně doinstalovat z windows update http://blogs.technet.com/blogfiles/tech ... ta_MUI.jpg
Česká klávesnice by mohla jít objednat u čekého Dellu a dodatečně vyměnit, ale jistý si tím nejsem.

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 10 srp 2008 09:25

Hlavaja: ano, ale až u nejvyšší verze visty....stačí se s něma telefonicky domluvit a dají tam i "zlaté tele" :D ....
XPS 1330 with LED

Camo=kamil2268

Koudy

Re: Dell ze Slovenska

Příspěvekod Koudy » 19 srp 2008 20:56

Derdekea píše:
kristian162 píše:preco zo slovenska?? radsej irsko...tam ta vide o par tisicok lacnejsie...mozno viacej...slovensky dell objednava veci z irska...takze to by bolo cestou...mam na to celkom sikovny navod ako na to...
http://www.pcforum.sk/ako-nakupovat-not ... 23977.html
takze hura do toho...ja som si ho tiez z tade bral...lenze ja som teraz tu takze... :) a je to paradna masinka :D


Nj jenže já si trvám na operačním systému v češtině, což se nabízí na dell.sk a poněvadž šetřím každou tisícovku, tak se mi to zdálo lepší objednat spíš ze Slovenska. To je jasný, brácha si objednával ntb z UK. Vyšlo ho to o dost levněji (ušetřil snad skoro 10 táců), ale s tím, že tam holt prostě nemá podporu češtiny. Jako dá se to přežít, ale já jsem se prostě už rozhodla no :).


deset tacu usetris i u mne a nemas "ojebavky" s klavesnici, systemem a zarukou..Fakt se porad divim ze nekterejm lidem stoji za to resit ty problemy pri nakupu ze zahranici.

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Dell ze zahraničí

Příspěvekod Derdekea » 22 srp 2008 12:21

Tak na to peču, koupím ho v Čechách. Jak jsem si uvědomila, tak by se mi to z toho Slovenska moc nevyplatilo a na řešení záležitostí v zahraničí prostě čas nemám.

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Zdražili ho

Příspěvekod Derdekea » 22 srp 2008 15:22

Tak zatímco jsem se rozmíšlela, tak stačili zdražit základní konfiguraci o 3000... Pěkný. Zkoušela jsem konfiguraci i na anglických a irských stránkách a vyšlo by mě to dráž než v Čechách. Na Slovensku se zdražil taky... tak nevím, začala jsem tentokrát pokukovat po hp dv5, avšak má poměrně malou výdrž... Nebo počkat na to až se dell zlevní?

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Dell Studio levně

Příspěvekod giorgino » 05 zář 2008 23:11

Dardekeo,
pokuď jsi ještě nekoupila notebook, tak se dá Studio 15 a 17 pořídit levně, ale ne na konfigurátoru u DELLu. Třeba na www.alza.cz si můžeš koupit Studio 15 za 21.240,- s DPH s následující konfigurací: 15.4" 1440x900 WLED display, C2D řady T, 3GB RAM, 320GB HDD a X3100 grafikou. 17" s LED displayem a grafikou ATI HD 3650 stojí nejlevnější 26.250,- . můžeš si vybrat barvu notebooku a na veškeré notebooky je tříletá záruka NBD..
HP dv5 je za stejnou cenu jako Studio 1535, ale má menší výdrž na baterii, jak jistě víš, i když má Centrino 2 platformu; má menší disk, méně paměti, sice lepší grafiku, ale u nás se bohužel prodává jen se základním rozlišením WXGA, kdežto Studia mají WXGA+ s LED podsvícením...

http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?E ... rtNumber=1

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Dell studio osekaně

Příspěvekod Derdekea » 11 zář 2008 23:06

Dell si např. v Electroworldu nekoupím, ptž ho prodávají v na můj vkus příliš osekané verzi (s interní grafikou se bohužel nespokojím) a navíc, když to srovnám s konfogurátorem, tak docela draze. Sháním 15,4 palcový ntb, tudíž ani neuvažuji o koupi 17. Jak tak koukám, tak na Slovensku mi to vychází o 5000 levněji, momentálně. Akorát ho již nenabízí s českým, ale pouze anglickým softwarem, což bych ještě přežila...

Hlavaja
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 09 srp 2008 22:43

Dell = vyšší cena

Příspěvekod Hlavaja » 18 zář 2008 22:09

To už tak bohužel je, pokuch chce člověk Dell podle svých představ, tak leda online konfigurátor, který je oproti hotovým sestavám, které se dají najít v e-shopech, znatelně dražší. Jak se tak dívám, tak je pravdou, že Studio 1535 se v e-shopech nedá sehnat v obstojné sestavě s grafikou ATI a když už tam ta ATI je, tak je zase sestava osekaná jinde, takže je to vcelku nanic a zbývá zase jen konfigurátor. Jiným řesením je už zmiňovaná objednávka ze zahraničí, ale s tou zkušennosti nemám.

Takže když to tak veznem, pro člověka, který to nechce nijak komplikovat s objednávkou se zahraničí nebo koupí z nějaké aukce a chce notebook podle sebe, zbývá konfigurátor. Teď už je jen na člověku, jestli je ochotný si za Dell připlatit... Jako + bych rozhodně viděl NBD, na kterém si Dell zakládá a taky možnost připojištění proti poškození nebo dokonce krádeži. (Nevím totiž, jestli budou ještě mít dejme tomu za nějaké 4 roky skladem díly na noťas náhodou upuštěný na zem :wink: )

btw: Nedávno jsem objednal Studio 1735, takže jakmile dorazí, rád se podělím o zkušennosti a dojmy :)

Derdekea: co přesně je myšleno tím anglickým softwarem? OS?

Eagle40: Tak dneska večer dorazil. Objednával jsem ho 9.9. , takže bez problémů, ale možná je to tím, že jsem to bral přez firmu a ta to bere přez nějaký velkosklad a ten to teprve bere od Dellu.
Naposledy upravil(a) Hlavaja dne 20 zář 2008 13:32, celkem upraveno 2 x.

Eagle40

Příspěvekod Eagle40 » 19 zář 2008 12:28

Zajimalo by me, jestli ti vubec dorazi. Ja na nej cekam od 22.7. a stale nic a bud ho budu znova preobjednavat nebo si pudu uz koupit neco jinyho, jeste nevim. Hold nejsou dily no...

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Software

Příspěvekod Derdekea » 20 zář 2008 16:37

No, ještě o prázdninách na Slovensku k Dellu Studio nabízeli český Visty, momentálně jen anglický. Ale zjistila jsem i další rozdíl: v Česku je záruka 2 roky, na Slovensku dell nabízí jen roční.

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 23 zář 2008 15:20

no i z obchodů se dá sehnat 1535 s ATI za dobrou cenu. třeba tady http://notebooky.nej-ceny.cz/87744/dell ... -cern.html maj konfiguraci s C2D 2GHz 3GB RAM 320GB HDD ATI 3450 256MB 1440x900 WLED za 22862,- s DPH.. skoda, ze se neprodavaji v e-shopech s Studia s podsvícením klávesnice, ale jen na konfigurátoru. jinak celkově to je dobré.

Lucio78
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 18 zář 2008 23:29

Příspěvekod Lucio78 » 01 říj 2008 10:34

Chcem si kupit Nb Dell 1535 320gb , hlavne na internet, dvd-video, kompresiu, encoding. Co hovorite na tuto konfiguraciu NB ? Nie je ten procesor slabý??

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 01 říj 2008 11:19

Forget the past, the future is now, the present`s gone..


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti