Dell Studio 15 a 17

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

:-)

Příspěvekod Derdekea » 20 úno 2009 20:01

Notebook jsem tedy objednala v Anglii. Montáž i odeslání netrvalo ani týden, což mě celkem udivilo. Bratr ho už jistu dobu má u sebe v Anglii. Prej je se mu dost líbí a těší se, až si na něm něco zahraje. Objednala jsem si ho za konečnou senu kolem 25-26 tis. korun (nevím moc přesně, měnil se kurz libry a navíc i trochu pozměnili ceny na dell.co.uk). Pak jsem si spočítala, kolik by stál v českým konfigurátoru a světe div se - nějakejch 48 tisíc :D . Co mě trochu mrzí, nedala jsem si tam kvůli hraniční částce (to už by bylo přece jen docela drahé) bluetooth a podsvícenou klávesnici... Jinak mám ntb v zelené barvě (doufám, že nebude taková ta vyblitá, ale jarní zelená :D ). Zajímalo by mě, zda-li by došlo k porušení záruky, kdybych si tam později přidala bluetooth napevno. Jestli mě bude už štvát bluetooth jenom v usb. Btw. mohl by mi někdo poradit, jaké je nějaké dobré pouzdro pro tento notebook? (15,4). Přemýšlela jsem o Belkinu s oknem, ale nejsem si jistá, jestli to bude pro ntb dostatečná ochrana. Nebo Belkin v těch různých barvách. Někdo psal, že je to jako fusekle přes ntb. Dále jsem uvažovala o Dicotě. Chtěla jsem něco na způsob, jako si pořídil bratr k XPS. Má SoftSkin. No, zjistila jsem, že by byl pro tento ntb malý :( . Pak jsou už na výběr od Dicoty jenom PerfectSkiny a to si zase někdo stěžoval, že mu zipy poškrábaly ntb a že to taky není bůhvíjaká ochrana. Děkuju za případné rady :) .

meebo
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 08 zář 2008 17:38

Příspěvekod meebo » 21 úno 2009 11:10

takže predpokládam ze mas EN klavesnici , dalo by se to vymenit ? primo asi u dellu že ?

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 21 úno 2009 11:21

není problém při telefonickém objednání v zahraničí domluvit cz klávesnici
XPS 1330 with LED
Camo=kamil2268

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

EN klávenice

Příspěvekod Derdekea » 21 úno 2009 12:35

Ptala jsem se bratra, zda by mi to mohlo vadit (že na klávesnici nejsou napsány ty české znaky). Řekl, že ne. Podle něj je zbytečné si měnit klávenici za českou. České znaky si docela dobře pamatuji :) (až na nějaký ty spešl.. co vlastně ani nepoužívám). Jako jo, asi by se to dalo vyměnit... Budu mít asi spíše problém s OS v angličtině :D . Moje angličtina docela ujde (no je mizerná, ale když chci něco najít, tak se zorientuju :D ). Četla jsem něco o tom, že pakliže vydají Windows 7, tak poskytnou dosavadním uživatelům s licencí zdarma přechod na W7. No tak by mě zajímalo, jestli je to pravda, to budu mít zase winy v angličtině? :D No škoda že jsem si nevybrala Visty Ultimate (za docela velký příplatek), tak bych si mohla i změnit jazyk.... :(

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

jojo

Příspěvekod Derdekea » 21 úno 2009 12:38

Kdybych to s tou klávenicí věděla, tak bych si tam dala českou no... Ale my jsme docela s bratrem pospíchali, jak rostla libra a cena některých součástek (třeba v ten den co jsme to objednávali se cena základní sestavy navýšila o 100 liber). Takže na žádné tel. domlouvání nebyl čas... A jak je to s tím bluetooth?

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Zvuková karta

Příspěvekod Derdekea » 21 úno 2009 18:04

Zjistila jsem, že byla možnost si také objednat k ntb zvukovou kartu Integrated Sound Blaster Audigy ADVANCED HD Audio (IDT 92HD73C1 HD Audio). Byl by zvuk lepší? (bylo to navíc asi 19 liber, což už jsem si nemohla dovolit... a zjistila jsem to navíc až teď). Uvidím v úterý, jak to bude s těma reprákama (když se všichni ozývají, jak jsou špatné).

meebo
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 08 zář 2008 17:38

Příspěvekod meebo » 21 úno 2009 19:32

heh celkem by me zajimalo jestli bych domluvil v anglictine což pochybuji :-( a take pochybuji že ti jejich CALL pracovníci umí cesky

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

...

Příspěvekod Derdekea » 21 úno 2009 22:07

No tá já bych se právě taky nedomluvila (jak jsem ale naznačila, tak to zařizoval bratr). Podle mě není ta CZ klávesnice tak nutná. Jestli by ti to extrémně vadilo, tak si připojíš nějakou externí. Takové rozdíly tam dle mě nejsou, něco možná trochu prohozené, ale při psaní mi to nečinilo potíže. Je to o zvyku.

meebo
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 08 zář 2008 17:38

Příspěvekod meebo » 22 úno 2009 12:43

možná by šlo objednat u ceskeho dellu ten anglicky vyrobek s CZ klavesnici

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 úno 2009 13:33

jo, jde to, nakonfigurujes si normalni cz notebook s anglickym OS, dostanes to same :)

jedine, co nebude, je ta anglicka cena :)

jinak podle ceny v konfiguratoru se neridte, kdyz kontaktujete dell, dycky se nejaka sleva najde (resp. ja jsem kupoval d630 za 30.5k s dani, v normlanim konfiguratoru by vysla na 40 - odkazali me na nejaky jiny "promo" konfigurator, pokud neni, neco vymysli)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

re: meebo

Příspěvekod Derdekea » 22 úno 2009 14:47

Btw. když o tom už tak uvažuješ, měl bys zajištěný odvoz? Ono to totiž není vůbec jednoduché, jak se zdá :D. Třebas na stránkách píšou, že chtějí kreditní kartu vázanou na anglickou adresu. Už jsme se obávali, že si bratr bude muset převést peníze z jednoho účtu na účet anglický vázaný s českou adresou. Nakonec tam uvedl český účet vázaný na českou adresu. A prošlo to :). Kurýrní služba je přibližně za 2000kč navíc. Pokud ti to sem odveze někdo jiný, tak se můžeš rozloučit s krabičkou :D (pokud ovšem nepojede vlastním autem, což bys e nehorázně prodražilo, tak pochybuju). další věc je, že musíš počítat se vším. Třeba s tím, že jim montáž potrvá poněkud déle a odvoz můžeš mít naplánovaný v jiné době, pokud bude někdo z tvých v Anglii nebo ty sám. Od českého dellu nečekej žádné zázraky, mají předražené výrobky a opravdu ti anglický dell s čskou klávesnicí a za anglickou cenu neobjednají :D . To už máš lepší se poohlédnou po některých nakonfirovaných v eshopech. Sice nejsou tak nadupaný, ale cena je už trochu lepší :) . Nebo na jisté stránce nabízejí dell výstavní výrobky za výhodnou cenu.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 úno 2009 15:00

ja to myslel tak, ze ten notebook v anglicke a ceske verzi se krom klavesnice hardwarove nijak nelisi, akorat ma pak jiny prilozeny adapter :)
takze kdyz by sis v cz dellu nechala udelat s anglickou klavesnici a anglickym os, dostanes uplne to same, jako v anglii, akorat za uplne jinou cenu (vyssi :D)

s dopravou je to slozitejsi.
nejjistejsi je, kdyz to nekdo osobne priveze, notebook byc postou radsi neposilal (letecky uz vubec ne)

ono s tou adresou je to nekdy zapeklite, dell ma v oblibe odkazovat na mistni pobocku (cz) :)
takze fajn, ze ti to vyslo :)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Gorr GrimWolf
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 31 led 2009 17:49

Příspěvekod Gorr GrimWolf » 22 úno 2009 18:05

Takže, notebook mám přes týden a napsal bych jak to cítím. Co je na něm fajn, co je horší a co dost otravuje.

+++ Design - Jak už jsem psal, je nádherný. Spousta z Vás to uvidí jinak, nicméně. Není to bussines model, ale ani lesklá multimediální toshiba A300. Víko je z pogumovaného materiálu, v mém případě oranžové, který nechýtá žádné otisky. Podle mě, téměř ideální na údržbu. Vnitřek je tvořen z černé a stříbrné. Oba skoro nechytají otisky. Ale po delší době jich tam pár je...

+++ Výdrž - Čtyři hodiny se surfováním na internetu. Se sníženým jasem na uplné minimum. Ale i tak je to pořád dostatečné. LED podsvícení je opravdu hodně jasné.

++ Klávesnice - Ať sem o ní četl, že není uplně nejlepší, a naopak. Ukázalo se že podle mě je klávesnice jedna z předností tohoto notebooku. Není uplně nejtižší, stisk tlačítek není uplně gumový, ale ani počítačově klapavý (jde to tak říct?). Něco mezi a pro psaní je to velmi příjemné. Mínus jsou jedině multimediální tlačítka, která jsou dotyková (kapacitní) a pokud pracujete za šera, nejdou vidět. Rozsvítí se pouze při doteku, kdy už je vlastně tlačítko použité.

++ Displej - Průměrné pozorovací úhly, zbytek je dle mého nad očekávaní dobrý. O jasu jsem tu mluvil, je opravdu velký, naprosto na maximum v místnosti třeba až nevyužitelný. Nádherné jsou i barvy, příjdou mi velmi živé. A bilá je opravdu bilá. Vše beru s ohledem na notebookové displeje.

+ Konektory - Je jich tu poměrně hodně. HDMI, VGA, 4x USB (eSata), FireWire, LAN, Microphone a dvakrát výstup na sluchátka (všechny programovatelné), Čtečka karet a ExpressCard. Na zadní ani přední straně není nic - což je potěšitelné, žádné audio konektory vepředu, nabíječka vzadu... Které mě osobně dost vadí.

+- Ticho/Hluk - Notebook je po startu neslyšný dá se říct. I naprosto tiché misnosti. Jenže, občas a záleží na využívání, okolní teplotě se spustí větráček a ten je velice hlasitý. Já jsem s hlukem spokojený, při práci s internetem, wordem a podobně je notebook krásně tichý, pouze s pár sekundovým přerušením. A při dalších činostech není tichý skoro žádný notebook (Jsou vyjímky, uznávám).

- Mechanika - Je to slot-in, což je dá se říct "cool". I je to bezpěčnější z toho důvodu, že neurazíte vyjíždějící část o něco, když se náhodou (Stisknutím tlačítka) vysune. Ale je hlučná... Je to jak když tankuje bagr, jsem četl (Možná tady). Poté při běhu, už je to snesitelné, tiché. Při přehrávání filmů například.

-- Touchpad - Já nevím, co o něm říct. je takový zvláštní, povrh je nádherný, jen je takový... Jakto říct? Někdy funguje bezvadně, ale někdy mám pocit, že spíš ovládá mě. Těžko se to popisuje. Zažil jsem lepší...
Dell Studio 1537

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Příspěvekod Derdekea » 22 úno 2009 18:11

Já to myslela stejně jako ty, nevim asi jsem to špatně napsala nebo jsi to špatně pochopil :D. Letadlo jsem myslela tak, když ho někdo převáží třebas v batohu, pak je to bezpečné, ale kdo je úchylný na vybalování z krabiček, má smůlu - větší náklady neberou :D. Navíc nesmíš převážet dva ntb - proto si brácha bere do čech jen ten můj.
Poštou opravdu ne, ještě to někde zabaví nebo potlučou. Nevím, jak je to s tou zásilkovou službou. Jelikož se tam musí napsat nějaká pevná adresa, tak opravdu nevím, co by se tam tentokrát muselo napsat - vyzvednou hoši třebas z ups? :D. Hlavně dell nemá rád nikdo kromě Frantíků, Němců a Angličanů. Jsem vlezla na jednu stránku anglickýho dellu a napsalo mi to, že je to přístupný jenom pro anglický, francouzský a německý cizince :D. Diskriminace :D. Těším se moc na úterý:-))).

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Už ho mám

Příspěvekod Derdekea » 24 úno 2009 18:04

Tak mi ho dneska bratr v poledne přinesl. Barva je moc hezká :) . Klávesy jsou velice příjemné a na to, že jsou anglické, si vůbec nestěžuji :) . Notebok se mi zdá relativně tichý, jen mechanika už je hlučnější a občas trošku píská... Repráky se mi zdají v pohodě, žádná hrůza... Přiložený adaptér je bezva tenoučký, moc se nezahřívá, ale bohužel nemá žádnou diodu... Žádné problémy jsem dosud neměla. Provedení ntb je moc hezké. Nejlepší je displej, opravdu třída, pěkné podání barev.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti