XPS M1210

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
mata80
píše často
Příspěvky: 331
Registrován: 09 úno 2007 14:36

Příspěvekod mata80 » 04 čer 2007 11:13

majki jakou máš u toho záruku..?

majki

Příspěvekod majki » 04 čer 2007 11:30

2 roky NBD

jurasko69
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 29 kvě 2007 09:09

tak a uz je tu...

Příspěvekod jurasko69 » 05 čer 2007 14:29

Tak a uz tu je tu nastupca XPS M1210, dnes masiel spravu o Dell XSP 1330:

http://www.engadget.com/2007/06/04/dell-xp...-revealed/

Kebyze nemam M1210, tak uvazujem nad jeho kupou.

majki

Příspěvekod majki » 06 čer 2007 08:39

Bych to spis videl na novy model, protoze podle ofiko zpravy Dellu zustane XPS M1210 zachovana

EDIT: prochazim ted ruzne weby, hlavne zahranicni, a je s podivem, jak nekde rikaji, ze je to nastupce 1210 a jinde zase ze je to dalsi prirustek do rodiny...wtf? :? Ale je krasnej...a navic bude mit LED posdsviceni, no bomba...a ani neni tak tlusty...ts ts ts...

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 06 čer 2007 10:57

no opravdu se mi taky líbí :) a to LED podsvícení zaručuje, že budou lepší a jasnější barvy že?? A pozorovací úhly s tím asi moc nesouvisí :? Kolik odhadujete cenu XPS 1330 :?:
Dell Latitude XT

majki

Příspěvekod majki » 06 čer 2007 11:08

Je tezke spekulovat, ale rekneme, ze ta nejorezanejsi verze (integrovana grafika, LCD bez LED, atd.) by mohla zacinat nekde mezi 35-40tkc bez DPH.

majki

Příspěvekod majki » 10 čer 2007 13:37

Tak mam dalsi postrehy.
Vcera jsem mel moznost konecne si v klidu poradne zaparit Quaka 4 cca. 4 hodiny v kuse. Notebook nijak extra netopi, nekonaji se popalene dlane a la Acer TMxxx, jasne, je citit, ze se notebook vice zahriva, ale je to v ramci snesitelnosti, ani po tech 4hodinach jsem nemel pocit, ze by se mi dlan pripekala k sasi :D. Vetrak a hlucnost...ano, pri takovem dlouhodobem zahrivani jede naplno, a je slyset. Ale nijak vyrazne, sumi si jako klidne more par kroku od vaseho plazoveho domku...
Vydrz...tak to nefim...ze bych to sel otestovat ted? Jel jsem to vcera normalne na napajeni ze site...tak jo, tak ja to jdu vyzkouset.

Prisel jsem ale na jednu stupidni vec, ktera muze rozcilovat jak koho...USB porty na prave strane...kterej kreten to vymyslel. Pri praci s mysi do nich dost casto narazim :?, kdyz notebook vice odsunu, tak zase musim z klavesnice prenast ruku moc daleko k mysi, no...nelibi se mi to. A taky jedna vytka k podsviceni. Netusim, kolik trubic je pod displejem, ale minimalne ta, co je ve spodni casti, tak presvicuje vic, nez by mela...ale je to patrne jen v uplne temnych scenach...tot z mych vytek zatim vse.

majki

Příspěvekod majki » 11 čer 2007 11:37

Tak jo, tak vydrz pri Quake 4 na baterie, podsviceni naplno, zapnuta Wifi a BT, pripojena externi mys, zvuk pres externi repro s aktivnim SW, 2% zahlasilo po 2hod 48minutach. Jen jsem se pak bil do hlavy, proc jsem nechal zaplou wifi a bt :?

marel
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 22 kvě 2007 17:20

Příspěvekod marel » 21 čer 2007 20:13

pokud je ntb bez kamerky, ma integrovany mikrofon ?

leon

Příspěvekod leon » 22 čer 2007 11:37

jak který ... někde je nekde neni

majki

Příspěvekod majki » 22 čer 2007 13:51

Pokud je bez kamery, tak mikrofon NEMA.

leon

Příspěvekod leon » 22 čer 2007 14:46

jo tady se mluvi o konkretnim notebooku? ... tak to sry, myslel sem, ze jde o obecnou diskusi :oops:

mahas
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 24 čer 2007 23:20

rozšíření XPS 1210

Příspěvekod mahas » 24 čer 2007 23:46

Našel jsem tuhle diskuzi a jsem za ni vděčný... Maikiho postřehy jsou super... já ho kupoval skoro před rokem, moc se s nim nemazlím, protože ho používám na zpracování fotek na sportovních akcích, je v batohu s fotovýbavou - celkem 17 kg, takže jsem měl požadavek na výkonný, ale malý NB...Kamarád mi nabízel Vaio 13,3, ale zjistil jsem, že Dell plně postačuje... Sony je krása, ale drahá krása. Něco jako luxus navíc

Mám starší verzi s jen Core Duo procesorem, 1 GB RAM, 120 GB HDD, bez kamerky, ale s 9 ti článkovou baterkou, mám pro jistotu dvě, nemůžu si dovolit na turnaji nemít data nebo nemít možnost dělat třeba někde v autobuse či autě třeba na cestě na hotel. Osvědčilo se mi to, i když pravda je, že jí měním jen sem tam( např cesta ze zahraničí v busu přes noc ) . Výdrž je fakt tak kolem 5,5-6,0 hod, s wifi je to kolem 4 hod.

Hry moc nehraju, ale měl jsem naistalovnaný FarCry a Cal of Duty II a obě naprosto hratelné.

Můj dotaz? Potřeboval bych rozšířit paměť, Photoshop CS2 si řekne o dost a já často upravuju víc fotek najednou ( jsem prostě línej ). Nevíte o nějakém levném upgradu? Na kolik mě vyjde upgrade s 1 GB modulem ? Dell originál mi přijdou fakt předražený...

Jinak displej je paráda ! A ty dva jacky jsou super, třeba na filmy v autě nebo v buse, můžete je sledovat dva :D

Abych jen nechválil. V Dánsku mi blbnul disk, ale mohl za to řadič, Nakonec disk shořel ! ( Data zálohu na externí disk, už jsem v min. o nějaké fotky přišel ) Takže jsem musel po návratu do Čech kontatkovat podporu. NBD je super věc. To je třeba obrovský rozdíl oproti Sony. Takže oprava byla do druhého dne. Bohužel nemám jak dostat data z BounceBack softíku z externího disku zpět, protože nemám tu verzi, která to umožňuje nejen zazálohovat, ale i obnovit. Nemáte to někdo? Ta nainstalovaná umožňuje jen zálohu, ale už né obnovu? Nebo nějaký jiný trik či soft ? Já jsem fakt spíš je uživatel a učím se jen ty věci a triky, které nutně potřebuju k práci.

Ohledně Visty. Kamarád mi to rozmlouvá právě kvůli perifériím a jejich ovladačům. U mě třeba Tablety...má dva a sem tam je prohazuju. XPčka chodí super. Nemám problém. Měl jsem tam Aero z Visty když se to dalo sehnat jako layout na webu. Chodilo to naprosto hladce. A vypadalo to pěkně :D

Ještě jeden lehce zmatený postřeh. Mám mobil SE P910i, chtěl jsem přenést kontakty do Outlooku NB, BT si povídaly, čili se spárovaly, ale NB odmítl kontakty prakticky po skončení přenosu - 100% -převzít. Prostě na mobilu procenta dojela až do 100%, ale NB prostě odmítne data uložit ... Nevíte někdo jestli je to vina SE softu nebo BT managera Dellu ( ale s SE K800 to kolegovi normálně chodilo jako s modemem, tak nevím ) nebo dokonce problém Outlooku - přes kabel do stolního PC to ale jde hladce, tak nevím...

Za jakékoliv postřehy a nápady jsem předem vděčný

majki

Příspěvekod majki » 26 čer 2007 10:27

Mas tam ted 1x 1GB nebo 2x 512? Pokud druhou moznost, kup dva stejne moduly, at maji stejne casovani i rychlost atd. Pokud prvni moznost, zjisti si nejakym softem, co tam presne mas (treba CPU-Z staci) a pak hledej po shopech neco podobneho. Od Dellu bych fakt tu predrazenost nekupoval..na jednu stranu mas jistou kompatibilitu, na druhou stranu to je zase docela palka. Je to na tobe.
Jinak zitra odjizdim na dva tydny na dofcu, tak uz se tesim na cestovani s nim :o)

Parazol64

Příspěvekod Parazol64 » 10 črc 2007 20:04

Zdravim, mozes mi porosimta napisat kde si ho objednal lebo ked ho pozrem na dell.cz tak tam je len odkaz na promo akcie a bude som sleby alebo neviem, ale ja ho tam nikde nevidim


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti