ASUS M51TA-AS028C ZM82

notebooky Asus a vše kolem nich
freelancer_17
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 led 2009 15:13

ASUS M51TA-AS028C ZM82

Příspěvekod freelancer_17 » 02 led 2009 15:22

Dobrý den, chtěl bys se Vás zeptat na pár dotazů ohledně tohoto notebooku. Mám v plánu si ho koupit... Předem, než začnete psát ať využiju hledání, tak chci jen říct, že vše co se tady píše o Asusech sem pročetl...

Četl sem taky pár vláken o Asusech a není mi jasné, jak je to s tím LCD displayem. Více lidí tady psalo, že jim nenabíhá LCD display. Někde tuším bylo, že se to týká jen A řady. Nevím co si mám myslet, nechtěl bych aby se mi notebook pokazil...

Dále jsem se chtěl zeptat jak je to s grafickou kartou. ATI Mobility Radeon HD 3650, zvládne tato karta karta hru TrackMania United Forever tak na střední detaili? Všude se píše jen o Crysis, Fallout 3,... tyto hry sem nehrál tak nevím jak jsou náročné > nemůžu porovnat...
A ještě jsem se chtěl zaptat na to přepínání grafických karet při napájení ze sítě/baterky...Myslíte, že pokud to není na nějakem NB za 50 tisíc ale na normálním 19 tisícovém NB, tak že je to nekvalitně udělané? Myslim že je to dobrá funkce, ale nevim, nesleduju jak to chodí v tomto oboru...

Předem díky za odpovědi

polo

Příspěvekod polo » 02 led 2009 15:39

Neviem preco by mal na tejto serii odchadzat displej(ale akoze pokazit sa vzdy moze cokolvek) a prepinanie grafik je dobra vec ale PUMA strasne pripeka a preto sa bojim ze z tohto notebooku bude skor kurenie ako pocitac...trackmania je podstatne menej narocna ako fallout 3 ci Crysis takze na HD3650 pojde na FULL...


Osobne by som podobny book nebral sasi dobre akurat tak na velmi opatrne zaobchadzanie a navyse to bude strasny gril...
Naposledy upravil(a) polo dne 22 led 2009 21:12, celkem upraveno 1 x.

freelancer_17
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 led 2009 15:13

Příspěvekod freelancer_17 » 02 led 2009 15:46

Takže jedina nevýhode se ti zdá to, že se přehřívá?? A jak se to dá vyřešit, nebo co s tím dělat... A ohledně toho přenášení, v brašně by to snad neměl být problém ne?

PS: V FAQ se o té grafice píše, že je to novější model nějak, už nevim jaké karty, srovnatelný s 8600, 9500, ale že je vyrobena novou technologii čili že se tolik nezahřívá..

Brehowicz
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2009 06:59

Příspěvekod Brehowicz » 03 led 2009 07:10

Jako spokojený majitel ti ho mužu jen doporučit.S LCD žádne problémy nemám a přepinaní karet funguje jak automaticky pole toho jestli jedeš ze sítě nebo z baterek tak i ručně z katalistu.Že se hřeje je bohužel daň za výkon jak grafarny tak prociku.Co se tyče herního výkonu tak jedu v nativ. rozliš. zatím všechny hry min. na střední detaily včetně tebou zmiňované Track...A obecně ty kecy tohle a tohle nekupuj bo to je také a také mám fakt rád,z větší části jde o teorizování a nějaké podložení osobních zkušeností k danému modelu zcela chybí.Jediné mínus co vidím to že je displej lesklý ale to je daň za krásně kontrastní a barevný obraz a lesklé disp. se začínají rozšiřovat i v tzv. bussines třídě.

freelancer_17
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 led 2009 15:13

Příspěvekod freelancer_17 » 03 led 2009 08:47

Super. A jak dlouho ho máš? Spokojenost jo?? :)

Brehowicz
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2009 06:59

Příspěvekod Brehowicz » 03 led 2009 10:10

Asi 3 měs. jasně je to zatím prd doba, ale taky asi nebudu u noťasu čekat že mi bude stačit navěky.Přenáším ho děnně a zatím nepozoruju že by se někde rozebíral.To že to tak nebude po 2-3 letech neřeším bo to v té době už bude rychlejší a chytřejší kdejaká kalkulačka.

polo

Příspěvekod polo » 03 led 2009 10:16

Sasi M51 nieje nic moc porovnat to s hocijakym bussines kuskom tak je jasne ze pochopis... Prehrievanie sa prejavy a verim ze po 1-2 roku budes mat na notebook iny nazor...

A neboj mi to co tvrdime mama velmi dobre podlozene...


Este som nevydel notebookovy displej co by mal trosku lepsie farby(niektore SONY sa tak tvaria ze je to celkom OK ale ani to na trosku lepsi desktopovy displej nema )


freelancer_17 pozri si radsej toshibu A300 PRO s HD3650 ma nizsie teploti,pevnejsie sasi(vystuzene magneziom) a matny povrch nie leskli...

freelancer_17
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 led 2009 15:13

Příspěvekod freelancer_17 » 03 led 2009 10:32

A co Acer Aspire 6920G-582G32MN, výkon se mi zdá stejný, ramku bych dokoupil na 4GB...

Brehowicz
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2009 06:59

Příspěvekod Brehowicz » 03 led 2009 14:30

Jo není to busines ale není to taky muj první noťas a v tehle výbavě za rozumnou cenu těžko hledaz něco jiného(Ati 3650,HDMI, 4GB Ram atd.)a jsou lide co fakt za pecko nedají 50 litru a víc.Jen jsem chtěl tazateli říc že já osobně jsem max. spokojený a je s podivem že jak jsou Acery,Asusy atd. zatracovány do pekel tak je kolem Mě spousta kamárádu a známych co jim to neva a ba co víc jsou spokojeni.A tyky je zvlášní že pokud svuj noťas s lesklým disp. vedle matných tak pokud slunko nesvítí tak obrazem ten lesklý vede,ale to asi jen subjektivni pocit mě i ostatních.

Whoor

Příspěvekod Whoor » 05 led 2009 12:41

Já mám také tento notebook nějaké tři měsíce a jsem naprosto spokojeným uživatelem, především co do výkonu a překvapivě i výdrže.

Notebook zvládá všechny hry co jsem mu zatím naservíroval, trackmanii hraji na plné detaily, fallout také jede obstojně, crysis jsem nezkoušel.

To že hřeje je pochopitelné...ale mě osobně to nevadí. Možná budu mluvit jinak v létě.

Mám teď akorát jeden problém s jinak bezchybným displayem a to jeho samovolné stmavování ... sice jen o jeden stupínek a i potom je display čitelný ale vadí mi to, jsem puntičkář...

bobysixkiller
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 06 pro 2008 22:42

Příspěvekod bobysixkiller » 05 led 2009 22:22

koupil jdem si tento notebook k Vánocům, zatím je skvělý, vše funguje, NFS carbon hraju na plný detaili, jiné hry jsem zatím nezkoušel...

Jelen

Příspěvekod Jelen » 13 led 2009 14:27

Já ho mám od října a kdybych tomohl změnit tak ho nekoupím, už půjde na druhou reklamaci, všechno výrobní vady...a ty plasty...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 18 led 2009 07:24

Hm...radši bych taky volil Toshibu,ale jinak když dokoupíš chladící podložku tak to bude s chlazením OK.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

freelancer_17
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 led 2009 15:13

Příspěvekod freelancer_17 » 21 led 2009 19:59

Jelen píše:Já ho mám od října a kdybych tomohl změnit tak ho nekoupím, už půjde na druhou reklamaci, všechno výrobní vady...a ty plasty...

A s cim konkretne si reklamoval? A vse opravili?


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů