Asus X51L z Vista na XP

notebooky Asus a vše kolem nich
Jameson
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 úno 2009 22:18

Asus X51L z Vista na XP

Příspěvekod Jameson » 14 úno 2009 22:22

Prosim o radu jak na notebooku ASUS X51L prejit z Visty Home Basic na XP. Procetl jsem mnoho rad v ruznych diskuzich, ale jelikoz jsem ve svete pocitacu dost v zacatcich, nerozumim vsemu co se tam pise. Muzete mi prosim poradit cestu jakou ten problem zvladnout? Mam zatim v planu jit na to pres radu na http://blog.godoy.cz/?p=3 Je potreba stahnout VSECHNY nabizene ovladace urcene k tomuto modelu ntb, a nejsem si jist JAK pri stahovani postupovat. Z tech diskuzi o downgradu mam pocit ze je to dost slozite...

Diky za jakoukoli radu!

Amra

Příspěvekod Amra » 15 úno 2009 00:31

zdravim, díval jsem se na stránky asusu a všechny ovladače pro tento notebook tam jsou, takže by to neměl být problém. Nejsem si jistý, jestli instalace bude vyžadovat naformátování disku C se systémem, nebo ne, ale každopádně bych zálohoval všechny data na druhý disk, případně externě. Takže postup bych řekl takto:

1) záloha dat
2) postahovat všechny dostupné ovladače z http://support.asus.com/download/downlo ... uage=cs-cz . Je tam potřeba vybrat typ produktu, sérii notebooku, vlastní typ notebooku a potom to nabídne přehlednou strukturu všech ovladačů co jsou k dispozici. Takže je nutné stáhnout ke každému zařízení ovladač, pokud je něco víckrát tak novější verzi, a uložit na druhý disk.
3) Vložit cd s win XP do mechaniky, restart, notebook by měl nabootovat z CD, pokud ne, je třeba to povolit v biosu.
4) spustí se instalace, nainstalovat..
5) ve win xp nainstalovat všechny ty postahované ovladače
a měli by to být..asi (nikdy jsem to nedělal, ale nikdo neodpovídá tak zkouším pomoct)

erzikh
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2009 02:10

Příspěvekod erzikh » 17 úno 2009 10:34

No ještě je tam problém se sata ovladačem... tohle není všechno a ty ovladače nenainstaluješ bez toho aniž bys zprovoznil SATA... Teď se mi nechce psát, ale kdybys chtěl poradit, tak napiš a můžu pak poradit.

Jameson
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 úno 2009 22:18

asusX51L - z vista na xp

Příspěvekod Jameson » 18 úno 2009 18:31

Dik za navod. Po restartu se ta instalace sama nespousti.. Nevim jak nastavit v biosu bootovani z CD.
J

Amra

Příspěvekod Amra » 21 úno 2009 14:04

Omlouvám se za zdržení. Pokud je to ještě potřeba, tak se to bootování z cd nastaví takto:

- při startu pc na první obrazovce zmáčknout F2 (pokud by to nešlo tak delete, F6, F8 všechno možné)
- dostaneš se do biosu, tam zvolit nahoře menu boot, dále vybrat boot device priority
- nastavit tam jako 1st cd rom mechaniku, druhý disk
- F10 - uložit, y - yes
restart, zkusit cd


ale jak kdosi psal, může být problém s těmi sata ovladači

Jameson
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 úno 2009 22:18

Asus z vista na xp

Příspěvekod Jameson » 21 úno 2009 18:54

Dik, uz to vsechno krasne beha!!
Jenom to jeste chtelo konkretne u NB Asus nastavit v BIOSu: Advanced - ide configuration - sata operation Mode - COMPATIBLE To jenom pro dalsi neznalky jako ja :shock:

piccolino

Příspěvekod piccolino » 12 bře 2009 11:16

Znamemu som nainstaloval XP a ma problemy so zvukom. Ked pozera film, alebo prehrava hudbu zasekava sa mu zvuk. Vsimol som si, ze pri tejto chybe mu procesor vyleti niekedy az na 100%. Je mi jasne, ze to je nejakymi ovladacmi, ale neviem ci zvukom, alebo niecim inym. Skusal som rozne a nic.
Vista to nerobi.

Nenapada vas nieco, co s tym?


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů