Asus P50IJ

notebooky Asus a vše kolem nich
bizzar
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2009 03:01

Asus P50IJ

Příspěvekod bizzar » 06 říj 2009 03:13

uvazujem o kupe tohto modelu a vedie ma k tomu najma matny display a snad fajn povrchova uprava.. no prave na to by som sa rad opytal
aku sasi ma tento model? lebo na viacerych strankach su uvadzane rozne ilustracne fotky a na niektorych je to leskly plast a na inych tento (http://edlink.edsystem.sk/IMGCACHE/_371/371546_0b.jpg), ktory som uz videl pri jednom predchadzajucom modeli a velmi sa mi pozdaval. ide o matny vrubkovany (3d) povrch a fotka je uvadzana v BGS pri modelovom oznaceni ASUS_NTB_P50IJ-SO009.
dalej co sa tyka matneho displeju v porovnani s lesklym na lenovo G550, podsvietenie by mali mat oba LED. prip. co sa tyka celkovo porovnania tychto dvoch modelov (ak neratam vacsi disk, ram a lepsi cpu pre asus) najma vydrze baterie, rozmerov a hmotnosti. lebo sa k blizsim informaciam o tomto modeli nejak neviem nikde dopatrat.. je to snad model urceny len pre vychodny blok, alebo co.
mate s tymto ntb nejake skusenosti?
od toho lenova ma inak odradza asi iba ten leskly (Glare) display

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 17 lis 2009 23:33

Taktiez aktualne zrejme budem kupovat do firmy tento notebook a nepovedal by som ze je urceny len pre vychodny trh ale skorej je to novo uvedeny model ktory je totozny s K50IJ ma len inu povrchovu upravu krytov , nema leskle LCD ale matne .
Sudim podla toho ze prvy BIOS pre tento model bol vydany 22. Septembra 2009 a podpora je WIN XP alebo WIN 7 , Vista vôbec nie - oficialne to co by tam slo a neslo nebudem rozoberat , prvy BIOS pre K50IJ bol vydany 5.mája 2009 cize je to rozdiel skoro pol roka medzi tymito modelmi ale povedal by som ze jedina zmena je LCD a povrchova uprava ktora je naozaj taka "vrubkovana" a podla ASUSu je ten povrch odolny voci skrabancom a odtlackom prstov .
Zatial je asi skoro najst nejake recenzie P50IJ je na trhu kratko , ale kupit ho kupim lebo je to totozny model s K50IJ na ktory boli celkom dobre recenzie co sa tykalo vykonu atd., tak uvidime .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

bizzar
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2009 03:01

Příspěvekod bizzar » 20 lis 2009 13:45

no mam ho uz nejaky ten tyzden doma a som velmi spokojny.. jedina chyba snad, ze nepodporuje virtualnu technologiu co je trochu skoda. najma ta povrchova uprava.. je to presne ona co som chcel + matny display, parada. vydrzi cez 5 hodin. pri nenarocnych veciach pat a pol pri narocnejsich do troch. display je sice dost biedny, ale co cakat za tu cenu.. myslim, ze za tu cenu velmi dobry tak dufam, ze som to nezakrikol :)
jo a vtedy bol na trhu este len par dni preto o nom nikde nebolo ani zmienky

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 20 lis 2009 14:12

MaTToS píše:Taktiez aktualne zrejme budem kupovat do firmy tento notebook a nepovedal by som ze je urceny len pre vychodny trh ale skorej je to novo uvedeny model ktory je totozny s K50IJ ma len inu povrchovu upravu krytov , nema leskle LCD ale matne .
Sudim podla toho ze prvy BIOS pre tento model bol vydany 22. Septembra 2009 a podpora je WIN XP alebo WIN 7 , Vista vôbec nie - oficialne to co by tam slo a neslo nebudem rozoberat , prvy BIOS pre K50IJ bol vydany 5.mája 2009 cize je to rozdiel skoro pol roka medzi tymito modelmi ale povedal by som ze jedina zmena je LCD a povrchova uprava ktora je naozaj taka "vrubkovana" a podla ASUSu je ten povrch odolny voci skrabancom a odtlackom prstov .
Zatial je asi skoro najst nejake recenzie P50IJ je na trhu kratko , ale kupit ho kupim lebo je to totozny model s K50IJ na ktory boli celkom dobre recenzie co sa tykalo vykonu atd., tak uvidime .


Rezencie su na vychodnich strankach a hlavne jak tam spravne nainštalovat XPčko, dost novich notbukov než sa tu začalo predavat už obehalo vychod
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 20 lis 2009 15:28

Kupil som ho vcera a nainstaloval som XPcka spolu s WIN7 a pri XP som ovladace stahoval z internetu a nenarazil som na nejaky problem s instalaciou ale ani ich nehodlam primarne pouzivat to cisto len nato aby som sa dostal do firemnej siete z domu nakolko s WIN7 to nefacha, primarne mam na pouzivanie WIN7 Ultimate 64bit, ovladace som tam nainstaloval z media co bolo v krabici a zatial to slape bez jedineho problemu ako za tie peniaze je to super a ked to bude este aj stabilne bez zamrzania a BSOD tak parada . Zatial ako jedinu slabsiu stranku vidim to LCDcko ale ovsem za tu cenu som rad ze to ma LED podsvietenie a na pracu a filmy mi to staci a rozhodne som videl uz pri drahsich fujitsu a MSi pouzite horsie LCDcka bez LED podsvietenia .
Druha vec je ta shitozna VIA zvukovka ktora neviem preco standardne je nastavena na reprodukciu akehokolvek zvuku v Sample Rate 48kbps a hraje to otrasne jak na internych tak na externych repro , po prepnuti na 192Kbps sa sice uz neda nastavit enviroment ani ekvalizer lebo to ta zvukarna podla vsetkeho nezvlada .
Ale zatial su to same detaily ktore v tejto cenovej kategorii su prehliadnutelne a zatial nie je nic preco by som mal byt nespokojny, sam som zvedavy casom ci sa nieco objavi .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

bizzar
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2009 03:01

Příspěvekod bizzar » 30 lis 2009 01:55

ja mam s zvukovkou iny problem.. po pripojeni sluchatok k notebooku pocujem v lavom sluchatku taky nepravidelny ruch, pripomina mi to tok dat, alebo nieco podobne. zmena hlasitosti na to nema ziadny vplyv a myslim, ze je to nejake rusenie z ineho zdroja. povodne som myslel, ze by to mohla byt wifina, alebo mobil, no po par testoch to vyzera mozno skor na pracu HDD, zvuk koresponduje s blikanim diody. je mozne aby som to takto pocul v sluchatku? zaujimave, ze to nepocujem stale, ale tak 95% casu.. chyba v konektore tiez pravdepodobne nebude. any idea co s tym?
ako fajn mat prehlad o praci disku aj v sluchatkach, ale pri posluchu hudby nic moc teda :)

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 05 pro 2009 23:03

Ten zvuk v slúchatkách robí aj keď notes pouzivas na batériu ??
Nakoľko ja som to skúšal na externých repro a tam sa nič také neprejavuje ale mám podozrenie či to nerobí ten 3pinový ASUS adaptér ktorý k tomu bol originál nakoľko ja to používam s fujitsu adaptérom pretože ten ASUSácky mi spôsoboval rušenie aj na externom monitore cez VGA výstup a keďže ten asus adatpér nemám aktuálne prisebe tak neviem potvrdiť tzn. skús to aj z baterky len .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

bizzar
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2009 03:01

Příspěvekod bizzar » 08 pro 2009 02:35

ano.. aj ked je pravda, ze nie tak vyrazne. a trebars scrolovanie meni typ toho rusenia, ale iba pocas scrolovania. velmi podivne..

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 11 pro 2009 17:45

Tak som konecne vykonal skusku so sluchatkami a robi to to iste a taktiez len v lavom sluchatku a je to nezavisle na nastaveni hlasitosti ci je hlasitost na 1% alebo na 100% tak to rusenie ma rovnaku intenzitu a teda jedine pri hlasitosti 0% nieje pocut nic . Nemyslim si ze na to existuje riesenie bud je to chyba v navrhu dosky alebo je to jedna z "kvalit" VIA zvukovky ... couz ajtak aktualne riesim externu zvukarnu kvôli 5+1 repro .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

mako414
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 11 pro 2009 20:10

Web camera nefunguje AsusP50ij

Příspěvekod mako414 » 11 pro 2009 20:20

Zdravim nevie mi niekto poradit aky mam nainstalovat ovladac na web cameru pre notebook AsusP50ij nemozem ju spustit, nieje vobec niekde v systeme ziadna ikona vovec nic a ovladace co som skusal tak nereaguju na nu .dakujem

bizzar
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2009 03:01

Příspěvekod bizzar » 12 pro 2009 16:04

hmm.. no ak to ma kazdy kus tak este o to horsie

a co sa tyka tej webky, tak ja riesim iba google chat a tam slape uplne v pohode.. instaloval som iba veci z dodaneho cd

iguka
občas něco napíše
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2008 21:07

Příspěvekod iguka » 06 led 2010 19:04

Známý má notebook Asus K50IJ a má na něm nainstalovaný od výrobce Windows Vista. K notebooku nedostal instalační média. Vista mu nějak blbne a chtěl by ji přeinstalovat. Chtěl jsem se zeptat, jestli tento notebook má windows nainstalovaný na skryté partion disku jako thinkpad nebo je nutné sehnat někde média a vistu přeinstalovat pomocí médii. :oops:
R61i Thinkpad C2D T520, 1GB Ram, 120GB, x1300, 15,4 matný displej, Win 7,7650-8BG

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 06 led 2010 20:08

iguka píše:Známý má notebook Asus K50IJ a má na něm nainstalovaný od výrobce Windows Vista. K notebooku nedostal instalační média. Vista mu nějak blbne a chtěl by ji přeinstalovat. Chtěl jsem se zeptat, jestli tento notebook má windows nainstalovaný na skryté partion disku jako thinkpad nebo je nutné sehnat někde média a vistu přeinstalovat pomocí médii. :oops:


Vista je z ovladačmi na skritej particie ktora sa vyvola stlačenim po štarte klavesov F9 a naskoči ti taka tabulka kde si vyberieš inštalaciu z formatom a preto a ako dokumenti, videa, postahovani soft daj bud na D:/ alebo na nejake medium lebo ked daš formatC:/ tak prideš o všetko, keby o tom čital tvoj priatel v navode od notbuka tak by to vedel, inak by bolo dobre potom si vytvorit recovery ked nainštaluješ system lebo ked sa ti skazi sata-hdd tak na to žiadna zaruka nieje
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

iguka
občas něco napíše
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2008 21:07

Příspěvekod iguka » 07 led 2010 21:01

díky, zkusí
R61i Thinkpad C2D T520, 1GB Ram, 120GB, x1300, 15,4 matný displej, Win 7,7650-8BG


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů