ASUS Eee PC 1005PG

notebooky Asus a vše kolem nich
fm
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 15 říj 2010 15:27

ASUS Eee PC 1005PG

Příspěvekod fm » 16 říj 2010 18:50

Zdravím, máte někdo tento netbook?

ASUS Eee PC 1005PG

Mám jej, a nezdá se mi špatný, ale mám s ním problémy.

1) jednou se mi stalo, že jsem jej zapnul, ale nerozsvítil se displej. Jinak netbook i displej jel, ale byl úplně jas na minimum, takže na displeji nešlo vůbec nic vidět. Jen když dobře zasvítilo světlo, tak šlo něco málo uvidět a tak jsem jej nějak poslepu vypnul.
Jas nešel ani nijak zesílit.
Pak když jsem jej zapnul tak už jel v pohodě.

Celkem by mě zajímalo čím to a jak se to mohlo stát...?

Tipuji ale, že mi toto jako důvod reklamace neuznají, jelikož se to nestává vždy, ale stalo se to jen jednou, takže kdyby to zkoušely, tak by to mohlo být ok. :roll:

2) Notebook při nabíjení píská. Při provozu na baterii ok, notebook je celkem tichý, ale pokud jej nabíjím, tak se ozývá takové pískání. Zatím jsem neměl možnost/čas to nějak prozkoumat, ale řekl bych že to dělá jen při nějaké větší zátěži (nemusí být ani moc velká). Řekl bych, že je to někde na levé straně jak je větrák a možná to dělá ten, když se více roztočí, nevím. Ale nechápu, že jen při nabíjení...

Toto mi dost vadí.

Čím to je? Dělá to někomu?
Trochu jsem procházel net a pravděpodobně to dělá dost lidem u různých net/notebooku.

Časem přemýšlím nad reklamací. Myslíte že mi ji uznají? Je možné ihned vrátit peníze, nebo se musí jednat až o třetí reklamaci?

Zatím se mi to reklamovat nechce, ale asi později, jak jej nebudu moc potřebovat tak jo pokud by to moc vadilo. Zatím doufám, že se to spraví, nebo mi to nijak vadit nebude...
Momentálně mám internet zdarma, takže asi až mi to skončí... :P

S netbookem jsem celkem spokojen. Konstrukce, klávesnice, displej vše ok (až na ty otisky, ale to mi moc nevadí). Výhodou je hlavně integrovaný 3G modem. Jen to pískání. Díky tomu celkem lituji s jeho koupí a lituji že jsem raději nešel do něčeho jiného (třeba lenova S10-3), ale to jsem nemohl takhle dopředu tušit. Před koupí jsem procházel net, ale moc info jsem nenašel...


Co vy na to? Máte někdo tento netbook?

P.S.: dá se koupit nějaká větší, třeba 9 článková baterie s větší výdrží?

fm
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 15 říj 2010 15:27

Příspěvekod fm » 17 říj 2010 16:39

Nikdo? :cry:

Dnes jej nabíjím a nějak se mi zdá že moc nepíská. Když dám ucho na klávesnici tak trochu jo, ale to mi nevadí, při normálním provozu ucho nemám na klávesnici :lol:

Problém je, že se mi dneska zase znovu stalo, že nesvítil displej :evil:
Prostě zapnu a jak se zobrazuje to logo bios, tak to jen probliklo a tma, ani to logo se nezobrazilo... Při dalším zapnutí ok...

Nikdo jej nemá? Nikdo neví co s tím?

P.S.: je možné při první reklamaci vrátit peníze?


EDIT: jen bych doplnil, že v dualu mám ubuntu, ve kterém sice ovládání jasu displeje taky blbne a funguje divně, ale předpokládám, že to nebude mít vliv... Ono to dělá ještě před naběhnutím systému a i před naběhnutím samotného grub-u...

fm
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 15 říj 2010 15:27

Příspěvekod fm » 18 říj 2010 15:26

Tak dnes jsem jej zapnul a zase jas jakoby nejel. Když jsem ale jakoby poslepu v grub-u najel na windows a nabootoval wokna, tak ve windowsech jas normálně fungoval...

Tipuji že to asi nebude HW chyba, jelikož to by se ten jas nezapnul. Problém možná bude v tom ubuntu a grubu...
Ale to taky nechápu, protože ten grub se spouští až po biosu a ten jas jakoby přestane fungovat při zobrazení toho bios loga...

V linuxu mám totiž problém, že při ovládání jasu tlačítkama fn+F5/F6 se jas mění náhodně. Zde je podobný problém i s řešením. (v linuxu se nevyznám, ale problém je asi někde v grub-u). Takže nevím jestli by to nemohlo mít s tím nějakou souvislost a jestli by zrovna toto nedělalo onen bordel...
Možná by bylo nejlepší se zbavit toho ubuntu a grubu a vyzkoušet to čistě na woknech, jenže s tím už si nevím rady...

Co si o tom myslíte? Kde může být chyba? Může to mít nějakou souvislost? (Pokud by to tedy byla chyba toho linuxu a grub-u, tak by mi ani tu reklamaci neuznali...)

fm
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 15 říj 2010 15:27

Příspěvekod fm » 19 říj 2010 15:08

Tak si tady budu asi povídat a radit sám :D

Tak mě napadlo, že to nemusí být jasem. Ten jas blbne pouze v ubuntu, což je chyba ubuntu.

To logo biosu a grub se jen prostě z nějakého důvodu nezobrazi. Třeba se to někde nastavuje a má to nějaký důvod. (?)
(i když je divné, že to dělá jen někdy...)

Co dělá toto nastavení v biosu?

http://img99.imageshack.us/img99/5933/bbbek.jpg

Nevíte někdo?
PLS help.

fm
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 15 říj 2010 15:27

Příspěvekod fm » 24 říj 2010 15:18

Takže stále nikdo :lol: ?

Měl bych ještě jednu otázečku:

1) zajímalo by mě, jestli je normální, že jeden den mám baterku dejme tomu 80%, jenže když nb na druhý den zapnu tak baterie klesne o nějaké cca dvě procenta. To nemluvím ani o zbývající době do vybití baterie, kdy mi win7 píší např. 4h a na druhý den už třeba jen 3:30h. Celkově ta předpokládaná doba výdrže funguje nějak divně a zobrazuje se tak nějak záhadně...

Zajímalo by mě, jestli je to normální nebo ne?


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti