ASUS F3KA-AP031 vs. TOSHIBA Satellite A210-16F

notebooky Asus a vše kolem nich
GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

ASUS?

Příspěvekod GTX » 20 led 2008 01:35

mno nevim jak vy, ale já mám Asus F3Sr a stěžovat si - zatím - fakt nemůžu... moc ho nepřenáším, takže mu moc nebezpečí nehrozí a když už ho někdy náhodou někam nesu tak jsem na něj opatrný jak na oko v hlavě, takže zatím žádnej škrábanec :-). S tím přehřívaním je to pravda, procesor je umístěn na místě pravé ruky, takže se na léto fakt netěsím, protože se zapotí skoro při všem(teď nemyslím že by byl slabý po stránce HW výkonu).

těžko doporučit...s Toshibou nemám zkušenosti.

VeRt

Zdar

Příspěvekod VeRt » 20 led 2008 12:34

Takze ty más dobré skusenosti aj s ASUSOM ? :)

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 20 led 2008 13:02

Mno známý má asi rok nebo dva starý ASUS (model už neznám) a ten je po cca 2ou měsících uplně poškrábaný (víko)... samozřejmě, že když ho furt přenáší a strká do tašky, která není na notebooky dělaná tak se tomu neubrání:-S

Proto bych viděl ASUS spíš tak na domácí použití... jediný problém, který s ASUSem mám je ten, že se mi odlepujou nálepky s BT a trochu i Win Vista... ale to bych mu až tak za vinu nedával...

ASUS jedině tak na domácí použití, kde furt stojí na stole a nikdo ho moc velkému nebezpečí nevystavuje.

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 20 led 2008 13:29

Ked to ma furt stat nastole tak sa tomu vravi desktop.. :) ale no ked to vlaci v obicajnej taske nech sa nedivý chcem vydiet ktory NB v tej cene znesie také zaobchádzanie. ja mam Asus skoro 2r. bezi nonstop prednasam denne.. x krat v (batohu na NB) a extre doskrabani veru nieje.

VeRt

Příspěvekod VeRt » 20 led 2008 13:44

to :vladsoft

Takže ty si s tym ASUSOM vcelku spokojny ? Aky mas model... :lol:

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 20 led 2008 14:09

Pokud se k notebooku chová člověk jako prase, tak mu nepomůže žádná značka a nějak moc nechápu poznámku výše, že Asus je na doma, protože někdo strkal nb do tašky a má z toho poškrábané víko (??)
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 20 led 2008 14:31

VeRt píše:to :vladsoft

Takže ty si s tym ASUSOM vcelku spokojny ? Aky mas model... :lol:


A6T. ano mozem povedat ze som vcelku spokojny. ale tiez ako som sa uz par krat vyjadril F3 radu by som nekupil.. ale napr taka M50,M51 nove modelove rady uz su dokonca na asus. webe aj manualy prelozene do slovenciny takze predpokladam ze uz budu aj na nas trh. a vzhladom ze od prvej zmienky o nich ubehol uz skoro polrok tak cakam ze v preiebehu 1-2 mesiaca budu aj unas.. max tak 3. v skratke šasi Fusion (obdoba pavilionu) 15,4" s numerickou klavesnicou. to nieje sice najstastnejsie ale co uz, dialkove ovladanie v slote.. CPU zatial Penryn a urcite aj daake AMD ale tych bude zrejme menej.. NV9500 512MB, HD3600, automat nastav intenz podsviet.. na touchpade ovladanie multimedii (ala toshiba A200) atd..HDMI,ESATA.. a co este ja viem.. proste ono kedze sa to este nepredava a presna konfig nieje znama.. toto su len take utrzky.. dufam ze sa asus poucil a bude to o daco lepsie nez sucasna rada.. ale kdohovie i ked uz sa predavaju modely s fusion šasi ale zatial som nemal možnost držať priamo vo vlastných rukách prip čítať daku realnu skusenost a akobude vyzerat o rok tiež tazko povedat.
Naposledy upravil(a) vladsoft dne 20 led 2008 15:00, celkem upraveno 1 x.

VeRt

Aha

Příspěvekod VeRt » 20 led 2008 14:58

Takze tak no ja som tiez zvedavý -...... :)

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 20 led 2008 15:03

jaj lidi... já jsem tím myslel, že ASUS v této cenové kategorii (myslím tím model před 2 lety - i když myslím, že se to moc nezměnilo) má velice slabý materiál víka a celkově, nejde o tom kam ho kdo strká nebo ne... každý notebook se časem opotřebuje tomu se neubráníš. Jen jsem chtěl říct, že slabý materiál víka není dělaný na nějaké extra přenášení (aspon u ASUSu)...

na Toshibu slýchávám jen kladný ohlas, takže tam bych se o to nebál... Toshibu jsem držel v ruce u kamaráda a byl to fakt luxus... taky to byla za víc než 30 tisíc...

BTW: že na domácí použití je desktop zas tak pravda není, protože notebooky sou stale rozšířenějsí a desktop si většina lidí koupí fakt jen když potřebuje sílu, kterou notebook zatím nabídnout nemůže...ZATÍM...

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 20 led 2008 15:10

To já osobně bych se teda více bál o materiál víka u té Toshiby, to jejich lesklé cosi na tom bude imho docela hůř, co se možnosti poškrábání týče. Někde se tu válí odkaz na video recenzi tohohle Asusu, tam ty plasty docela chválili. Podle cen bych se už moc neorientoval, kupovali jsme ho v říjnu o sedm tisíc dráž, než stojí teď..
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 20 led 2008 15:20

jo ty plasty jsou k sobě pěkně zasazené, skutečné nikde nic nevže ani se neprohýbá jako starých ACERů, ale nemůžu potvrdit jak moc vydrží, protože jsem na něj velice opatrný a zatím nemá ani škrábnutí...:)

VeRt

Hmm

Příspěvekod VeRt » 20 led 2008 16:00

Tak a co tak nejaky jasnejsi VERDIKT ?? :?

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 20 led 2008 16:11

Jasnější verdikt je na tobě, nikdo za tebe nb vybírat nebude :)
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 20 led 2008 16:19

pokud ti hodně záleží na tom materiálu tak se zkus podívat v kameným obchodě a ošahat si Toshibu... ASUS v obchodě k vidění moc není, takže budeš muset zajít např. do Petra Comp

rozhodně na materiálu nešteři a dej raději přednost lepšímu materiálu než třeba o 20GB většímu HDD...

VeRt

noved

Příspěvekod VeRt » 20 led 2008 17:18

prave mam teraz toshibu v rukách takze aj napriek tomu ze vstci vravia , ze oproti iným notebookom patria k vyssej triede...Ale aj napriek tomu sa mi zdá trocha taký makší materiál , no ale zas to tak neviem posúdit , lebo iné notebooky som este nemal moznost posúdit ale asi dám na vase rady a pojdem si to obzriet do obchodu...tak asi tak . No stavím asi na TOSHIBU . Napriek tomu , este vás chcem poziadat, ze ktoré booky majú pevnejsiu konstrukciu ako TOSHIBA a zároven majú podobnu konfiguraciu a priblizne rovnaku cenu ... :o


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů