Zamrznutí F3T

notebooky Asus a vše kolem nich
roszik
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 18 úno 2007 17:04

Zamrznutí F3T

Příspěvekod roszik » 26 dub 2007 10:35

Zdravim, mam takovy problem. Mam cca 2 mesice Asus F3T (viz podpis) a stava se mi jedna neprijemna vec. Zhruba kazdej den mi zniceho nic zamrzne notas na cca 5 sekund, jakoze vubec nereaguje,tzv total freeze a zvuk dela takove ty sliene smycky, ale po tech cca 5ti sekundach se zqase rozjede a v pohode. Jinak zadane naznaky ze by neco bylo v neporadku. Imho to nema zavislost na teplote, stava se mi to jak nekdy pri hre tak nekdy i pri normalni kancelarske cinnosti. Nevim jestli je to sw problem nebo hw problem. Proto bych se chtel zeptat jestli nema nekdo s tim nejake zkusenosti nebo jestli je to na rekalmaci (nevim jak jim to tam dokazu kdyz si to zamrazi kdy chce) :( s tim notesem jsem spokojenej az na tu vec...a taky se mi zda ze mi semtam neco piska..asi hdd..mno ale to me az tak nestve..da se s tim zit(dokud ta potvora neklekne :lol: ).

Diky za reakce..
ASUS F3TC Turion X2 TL52, 1GB RAM, 120 GB HDD, 15,4", Go 7300 atd =)

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Re: Zamrznutí F3T

Příspěvekod PCtvor » 26 dub 2007 12:33

Zazalohuj si poterebna data (to jako prvni a nejdulezitejsi krok)!

Nainstaluj si utilitky poradnou na sledovani teploty a vytizeni systemu at se dozvish vic..... nam takhle zlobi f-prot(antivir) zniceho nic silene vytezije(80-100% obe jadra) celej comp aniz by zjevne neco kontroloval a to i na nekolik hodin
(mluvim o normalnim desktopu s intel C2D E6600 a 4GB ram!)

pak si projed system mwav jestli tam nemash nejaky spiony, zkus zjistit pri jake prilezitosti se ti to "zatuhava" muze to delat i ten podezrelej HDD!

to opakovani ty smycky je tim ze prehravac cekna na prisuna dalsich dat pro prehravani, duvody mohou byt ruzne treba dulezitejsi proces(skryty), cekani na roztoceni (prip rozpoznani) CD/DVD, vytizeni sbernice.......

zkus ten hdd podrobit testovanim nejakym betchmarkema juknout se na SMART udaje (co kdyby)......

je to detektivka, postupne musis vylucovat jednotlivy jak hardwarovy tak softwarovy priciny

ale pokud na to nemash zaludek tak servis

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 26 dub 2007 16:32

Tohle je ukázkovej případ problému, kterej se blbě řeší, protože ho může způsobovat prakticky cokoliv. Zkusil bych pro začátek nějaký live cd linuxu, když to udělá i tam, tak je to nejspíš v hw a je to na reklamaci.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

roszik
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 18 úno 2007 17:04

Příspěvekod roszik » 26 dub 2007 17:11

No jakoze je to docela mozne ze je to Sw problem, chytl jsem nedavno nejakeho cerva atd ale stejne po zkouskovem obdobi planuju komplet reinstal takze uvidim. bude total format a uvidime. Ja jen chtel vedet jestli nekdo nemel neco podobneho jestli to neni nejaka "masova" zavada :(
No kazdopadne po zkouskach budu mit vice casu a udelam nejake ty testy, tedka do toho nerypu ptz potrebuju at mi to jede..hodim si tam pokusne linuxy a pokud to bude delat i na nich tak je to v dupe. Pokud ne tak je to ve vidlich..asi tak to vyresim.
Diky za reakce..

To Peca: kolik ti topi ten asus kdyz jede na max vytizeni? myslim dlouhodobe..mne to vice jak 61 netopilo (podle speedfanu). jinak se pohybuju pri bezne praci od 40-45 stupnu asi. Jen se ptam ptz sem tady cetl ze F3T sou topinkovace..krome toho ze mi tu porad hreje vpravo od touchpadu si nestezuju :D
ASUS F3TC Turion X2 TL52, 1GB RAM, 120 GB HDD, 15,4", Go 7300 atd =)

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 26 dub 2007 17:37

Záleží jakou teplotu máš na mysli CPU max 75°C, HDD max 61°C, grafika to si nejsem jistej, ale mám dojem někde okolo 85°C. Co je pro mě důležitý je, že se nezahřejvá povrch a to ani při dlouhodobý zátěži, právě proto se nadává na F3T protože se moc zahřejvá povrch ntb.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

vikomt
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 04 kvě 2007 20:25

Příspěvekod vikomt » 04 kvě 2007 20:28

Cau, mam taky F3T a dela mi to UPLNE to stejny - freeze 5 sekund, zvuk ve smycce, pak se to rozjede a jakoby nic. Jediny na co jsem prisel ze pri tom freezu jedou obe jadra na 100%, poradte pls nejakou utilitku co mi rekne co je vytizilo :)
Jako takhle to vypada spis na HW / firmware / driver problem, protoze pochybuju ze bysme meli s kolegou nejaky identicky kus softwaru co by to delal.

vikomt
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 04 kvě 2007 20:25

Příspěvekod vikomt » 04 kvě 2007 20:35

Jeste na Czechcomputer jsem nasel prispevek:

Caute lidi mam tenhle noťas, a jsem s nim hodně spokojeny(perfektni poměr cena/výkon, nepřehřívá se..), ovšem prostě někdy zamrzne, vždycky je to ale 8 sekund...nevim čim to muže byt hlavne to někdy nastane při přehravaní medií..Nemate s tim někdo zkušenost?..Stava se to hlavně když neni procesor plně vytižen , standartně max. vytížení 15-20%...Ale není to každý den..nevím jestli to muže být widlemi nebo něčim jiným...Bios jsem zkoušel přehravat.Už to neni tak časté..Jo jinak pro doplněni co se tyče teplot noťase tak pohoda, větrák jede jen při maximalním vytížení (Boinc+Oblivion nebo Boinc+CS+Paleni+Winamp)..standartně procesor 52°C (max 60°C), grafika 72°C (max.78°C, min.52°C), disk 40°C.

vikomt
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 04 kvě 2007 20:25

Příspěvekod vikomt » 04 kvě 2007 22:06

Mam pravdepodobne reseni: staci zakazat webkameru v systemu... Udelal jsem to a uz hodinu mi jede film bez problemu, predtim mi to zatuhlo klidne i 2-3x

vikomt
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 04 kvě 2007 20:25

Příspěvekod vikomt » 04 kvě 2007 22:29

tak mi to zase udelalo kua... ale vypnul jsem par dalsich veci a otestuju, pro jistotu preposilam post ze zive

vikomt
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 04 kvě 2007 20:25

Příspěvekod vikomt » 04 kvě 2007 22:36

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=44 ... start=1665

Mam tu jednu malou poznamku pro ty kterym to mrzne na 5 az 10s.
Tento jev sem za tri mesice pouzivani 007 a vic jak mesic pouzivani 031 nikdy nezazil (na novem mam stejny system preklonovany).
Az dotedka - v utery semi to hryzlo jednou odpoledne a vecer pak u filmu este raz. Defragmentoval sem Cecko a resetnul to a zatim nic. Ale dumal sem nad tim proc co sem zrobil a ted mito teprve doslo - mel sem zaplou webovou kamerku. Sem to nekomu ukazoval a zapomel sem ju zakazat. Jaju mam normalne furt zakazanou ve Spravci HW. Modem tez zakazany a BT tez bo ten nepouzivam bo nemam nic na BT.
A este asi pred dvema tydny sem nahodil prave novejsi ovladace natu kamerku co sem sosnul ale nic sem nezpozoroval bo sem ju zas hned zakazal...

Tak zkuste kdyz tak zakazat kamerku cito ciste nahodou (tady je mozne secko) neprestane sekat.
Mese to od tech dvou seku v utery uz nestalo a doufam ze uz ani nestane.

roszik
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 18 úno 2007 17:04

Příspěvekod roszik » 10 kvě 2007 17:10

Tak vidim ze nejsem sam, takze sw problem sem vyloucil. Zkusim tedy zakazat tu web kameru co to pak bude delat. V posledni dobe (asi tyden) mi to nefreezuje jen cca 1x den ale uz 2-3x a to me uz vytaci..snad to vyresi ta webbka..jinak nevim,asi pozakazuju cele widle...zkusim tam nasupat linuxy estli to bude delat porad, ale zatim potrebuju widle, mam zkouskove..tak asi az za mesic :twisted: jakoze me to uz stve...uvitam dalsi postrehy..ale kdyz kolega pise ze mu to delalo taky a ted mu to nedela tak snad mi svitla nadeje..diky diky :roll:
ASUS F3TC Turion X2 TL52, 1GB RAM, 120 GB HDD, 15,4", Go 7300 atd =)

korza
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2007 12:13

Příspěvekod korza » 18 lis 2008 23:26

už je nejaky zpusob jak tuto halus vyresit? (zamrzani F3T)
diky za odpoved


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů