ASUS K73SV selhání BIOSu po update

notebooky Asus a vše kolem nich
kandafanda
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2014 17:53

ASUS K73SV selhání BIOSu po update

Příspěvekod kandafanda » 27 říj 2014 18:19

Zdravím všechny co poradí a pomůžou.
Nějakou dobu me zlobí vypínání NTB. Například když chci normálně vypnout NTB tak se Windows vypne, ale NTB už ne. Kontrolky svítí, zhasly jen na disk caps a num lock větrák hučí a display je vypnutý. Nechal jsem to pul hodiny takto ale presto se to nevypne dokud to "natvrdo" nevypnu. Tak jsem zkoušel přeinstalovat winy, všecko jsem nainstaloval ovladače atd ale presto to porad nejde, dokonce ani režim spánku nebo hibernace nevypne PC jak by mel (u spánku uspat). Tak jsem myslel že problém bude v BIOS. Před chvíli jsem ho aktualizoval z verze 209 na nejnovější. BIOS jsem aktualizoval pres utilitu winflash z Windows 7 ultimate. Proces proběhl v pohodě, napsalo to vše OK a restartovalo systém. Jak jsem psal výše systém se taky nevypnul sám, tak šel natvrdo. Nevím jestli se to kvůli tomu posralo ale BIOS soubor jsem stáhnul z oficiálních stránek ASUS primo pro můj NTB, tak tu by problém nemusel být. Nevím vůbec proč se to pokazilo ale doufám že se zde najde někdo kdo rozumí BIOSu tak dobře ze by mi poradil :)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 29 říj 2014 06:49

Mas v BIOSu funkci vratit tovarni nastaveni?
Asus ROG Strix G18

kandafanda
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2014 17:53

Příspěvekod kandafanda » 29 říj 2014 08:36

No hele jediné co po spuštění PC vidím je černo, BIOS ani nenaskoci ani logo ASUS :( jsem někde četl ze BIOS je rozdělen na boot block a systen block kdy ten první nelze měnit a spouští ten druhy který je BIOS, u toho prvního prej nejde ani grafika ale načte to CPU, RAM disky a mechaniky (což u me zrejmne funguje) jen nevím jestli z toho lze nějak znovu flashnout BIOS aby to fungovalo...

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 29 říj 2014 09:29

Muzes zkusit resetovat BIOS vyndanim CMOS baterie ze zakladni desky asi na 15min.
Asus ROG Strix G18

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 29 říj 2014 09:47

IMHO to nepomůže,pravděpodobně je konec.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

kandafanda
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2014 17:53

Příspěvekod kandafanda » 29 říj 2014 10:25

Jak nepomůže? To nepujde ani flashnout primo BIOS čip? Nevím jak to je u NTB jestli maji vyjimatelny ale u PC lze buď flash naslepo pokud tam je ten rozděleny BIOS co si pak natáhne soubory BIOSu z diskety či USB nebo mechaniky, nebo hotflash ( u me asi nemožný, nemám žádnou další desku tohoto a nevím jestli lze vyjmout čip), nebo flash primo cipu BIOS někde u firmy co na to ma programátory, ptam se jaké mate zkušenosti u NTB? Jestli tohle někdo dělal tak napište jak a u koho, jestli to lze udělat i doma nebo jen specializovaný servis nebo firma co tohle dělá ?

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 29 říj 2014 10:56

Samozřejmě specializovaná firma to zvládne, v domácích podmínkách to je problém. Nedávno jsem tento problém googlil, najdeš na netu spoustu návodů a zkušenost.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

kandafanda
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2014 17:53

Příspěvekod kandafanda » 29 říj 2014 11:35

No a co asi vyjde nejlevneji? Poslat do servisu s popiskem "nejde zapnout" - klasika ;) nebo jít rovnou tam kde mi to flashnou novy BIOS v nějaké specializované firmě či servisu? Jako doma bych si na to netroufal, leda že by to šlo udělat nějak stylem hodim si na CD nebo flešku soubory BIOS a ono si to ten boot block ci co natáhne ( pokud to u asusu lze což nevím :/ ) nebo nějakou DOS s autoscriptem... Poradíš?

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 29 říj 2014 12:41

Máš to v záruce?Pokud ano,odeslat do servisu s popisem "nejde zapnout".Pokud v záruce není,samozřejmě nemá cenu to do servisu posílat,vyměnili by desku,kterou bys musel zacálovat.To tě vyjde levněji přiznat barvu a nechat si někde za pár korun opravit.
Naposledy upravil(a) sajty dne 29 říj 2014 12:58, celkem upraveno 1 x.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

kandafanda
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2014 17:53

Příspěvekod kandafanda » 29 říj 2014 12:54

To druhy praveze, NTB mám tři roky už to je trochu stařeček :D takže to vezmu někde kde mi prehraji novy BIOS je jasné ze novou desku nepotřebují ta je úplně cajk krom toho BIOSu by to slapalo OK, ale nevis náhodou čím se mi to nevypinalo? To jak jsem psal proč jsem to updatoval, nešel režim spánku - PC zůstal zaply, vypnutí to same , hybernace taky, u hibernace jsem si všiml ze když ji provedu tak ono se Windows zhybernoval ale PC se už nevypl... Šlo jediné natvrdo a po zapnutí se normalne už obnovoval z hibernace (no jako WTF? Proc co zlobí? :/ ) nikde jsem nic podobnehoo nenašel a když už tak vše souviselo s Windows ale ty jsem dvakrát preinstaloval a ani Linux nešel vypnout sam od sebe vždy PC vyplo jen natvrdo :(

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 29 říj 2014 15:24

A to začalo dělat z ničeho nic samo od sebe nebo si s tim dělal nějaké psí kusy?
Asus ROG Strix G18

kandafanda
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2014 17:53

Příspěvekod kandafanda » 29 říj 2014 15:33

Samo od sebe, držím se přísloví když to jde - nevrtat se v tom a rozhodne to není špatným zacházením s OS nebo PC, sice to začalo ale az od výměny HDD protože ten starý ma vadné sektory co se ozvaly nedávno... Ale jinak disk je v pohodě prověřil jsem ho par programy z HBCD. Po nainstalování Windows a driveru se ty problémy s vypinanim objevily.. Fakt nevím čim to je jinak jsem instaloval úplně to same co předtím na starý disk

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 30 říj 2014 02:22

Takze po vymene HDD, takze bude chyba tady.
Asi se notebook nevypne, protoze HDD porad jede.
Az to das do opravy, tak jim to rekni, oni Ti poradi.
Asus ROG Strix G18

kandafanda
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2014 17:53

Příspěvekod kandafanda » 30 říj 2014 07:06

No pokud by to byla pravda tak ano, ale jak jsem psal o tom HBCD ( jedna utilita kde jsou OS jako win XP, 7 nebo linuxy s programy tak to taky nevypinalo a disk tam nebyl ten novy ale jak s tím zajdu do toho servisu tak jim to řeknu aby to skusili po nahrati BIOSu jestli to vyzkouší :/


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů