Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 20 srp 2014 10:30

Já také souhlasím s námitkou.Celkově mi přijde,že jsme tady trochu zaspali dobu.Bavíme se zde každý den o moderních technologiích a fórum nepodporuje třeba ani blbý tapatalk,který už dneska jede na každém "sračka fóru".
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 20 srp 2014 11:03

Asi bych byl taky pro.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 20 srp 2014 12:07

Ad subforum: Imho ked ano tak skor zalozenie Clevo fora, resp. premenovanie Umaxu na Clevo, a popresuvat tam temy. Tam by sa tato tema mohla zamknut a vytvarat temy na konkretne modely ako je to bezne pre ine znacky. Nevidim moc velky prinos hadzat prispevky o Goldmaxe do jedneho subfora a o Deviltechu alebo XMG do druheho ked je to ten isty HW akurat s inym nazvom.

Vyssie zmienene subfora su uz viac menej archivne. Packarda kupil Acer (to by sa mohlo zlucit), VBI je mrtvy starsi projekt Intelu, Umax davnejsie predaval Cleva a davnejsie s tym uz skoncil. Samsung chce od buduceho roka vyrabat uz len Chromebooky takze vela sa tu o nom uz diskutovat nebude imho.

btw pridana recenzia Monsteru zo zive.

Bangla: v konfiguratore po zadani toho kuponu zo zive a cenach v EUR mi to hadzalo zlavu cca 5500 eur. :) tipujem, ze to bolo v CZK akurat neprepocitane kurzom. ;)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 20 srp 2014 13:12

To je dobré řešení Ghoste.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 20 srp 2014 17:16

Ghost:
Jen pro upřesnění, prezentujeme notebooky jako EUROCOM, tedy podle originálního označení výrobce a Goldmax.cz zůstává pouze jako e-shop a distributor. Co se týče výhradně CLEVO, to sem jistě nepatří, jelikož CLEVO nic v ČR neprodává, neprodává však ani v Německu. Tam je MYSN, deviltech a dalších 5 firem.... UMAX měl též vlákno, nebylo to CLEVO ale UMAX, takže není třeba složitě vymýšle, jak by se měl thread jmenovat.

Stávající název našeho vlákna: Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax) - to (Goldmax) bych zcela vynechal a vymazal. Pokud chceš ulehčit navigaci ostatním ze zahraničí, nechť zůstane název CLEVO/EUROCOM, což zahrnuje jediný subjekt působící v ČR a rovněž 50 ostatních prodavajících po světě. Goldmax tímto odepisuji k zániku :-)

Slevový kupon na ZIVE.SK: Sleva 200EUR dělá v košíku problémy, pravda. Nic to na platnosti kuponu nemění, kdo chce nakoupit kontaktuje nás a slevu obdrží... ale díky za upozornění, nečekal jsem, že bys zrovna ty u nás nakupoval 8)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 srp 2014 21:17

Ghost: Ok, to je rozumné. Jen to pro někoho bude znamenat pár hodin přesouvání a úprav v ne zrovna přívětivém UI.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 srp 2014 08:47

Bangla: asi sa nerozumieme. Chapem, ze s tvojho obchodneho pohladu je to Eurocom Monster 4.0 ale pre mna je to Clevo W230SS a ci ho uz predava Eurocom ako Monster 4.0, Sager ako NP7338 alebo Schenker ako XMG P304 v zasade na kvalite a vlastnostiach toho notebooku vela nemeni. Pokial sa vacsina novych tem bude tykat notebookov predavanych ako Eurocom tak to premenovanie na Clevo/Eurocom mozme zvazit.

Z mojho pohladu ak swarm vytvori nove subforum a niekto vytvori napr. temu "Eurocom Electra" tak ak budem vediet tak to koli vacsej prehladnosti doplnim na "Eurocom Electra (Clevo W560SR)". Funguje to tak napr. aj na NBR neviem preco by nemohlo aj tu.

Nakupovat sa nechystam, bol som len zvedavy ako si po zlave cenovo stojite proti nemeckej konkurencii. :) Monster 4.0 je uz relativne blizko mojim poziadavkam ale pre mna zbytocne silny HW sposobuje prilis hlucne chladenie v zatazi na moj vkus a Armadillo vychadza aj s pripadnou zlavou drahsie ako MBP alebo 14" business konkurencia + mu chyba Iris alebo dedikovana grafika.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 21 srp 2014 09:42

Slevovy kupon na zive.sk byl upraven, teď to dává smysl, můžeš to zkontrolovat Ghoste :-)

Shodneme se tedy na označení EUROCOM/CLEVO u každého vlákna, v pořádku. Sager vynecháme, to bychom pak mohli používat označení jaké má firma ve Švédsku - ani jedno na CZ/SK forum nepatří. Musíš si uvědomit, že ty možná ovládáš označení šasi od Cleva, ale to je interní informace kterou nikde nenajdeš, která vlastně ani nikoho nezajímá. UMAX je a byl UMAX ne Clevo, Quanta Computer taky vyrabi pro HP a Dell... Ona každá značka, např. ve světě automobilů, má subdodavatele, ale ty si pořád kupuješ BMW, Škodu a nic víc.

Abych to uzavřel, nemám problém dopisovat do každého vlákna označení od Cleva, můžeme se takto klidně domluvit. Málkdo se v tom totiž jinak vyzná....
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Lemon
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 24 srp 2014 22:10

Příspěvekod Lemon » 24 srp 2014 23:08

Zdravím je to pár dní, co mi dorazil notebook s konfigurací uvedenou v podpisu, tak bych se rád podělil o své zkušenosti a postřehy.

V první řadě komunikace... ta byla naprosto výborná. Nelze nic vytknout. Ondra velice ochotný a vždy poradí :)

Notebook mi dorazil v poměrně velké krabici, až mě to překvapilo :D, po otevření krabice jsem však pochopil, proč to bylo nutné :)

Samotný vzhled notebooku bych hodnotil velmi kladně. Zpracování se mi líbí. Klávesnice je výborná, velice dobře se na ni píše, jen jsem si musel zvyknout na krátký pravý shift. Touchpad je velký, povrch příjemný, tlašítka však poměrně tuhá.

Zvuk je na notebook hodně pěkný. Repráky by měli být 2.1, ale Realtek z nějakého důvodu nedetekuje subwoofer. Přesto však hraje, i když basy jsou slabší.

Notebook mi dorazil s nainstalovaným OS Win 8.1 a se všemi ovladači. Takže jediné, co jsem ještě musel doinstalovat byl directx a hry :D
Hry jedou hodně solidně, což jsem očekával.
Crysis 3 v nastavení všeho na nejvyšší neklesá pod 30FPS. Pokud snížím grafiku, Vsync se snaží synchronizovat na 120 FPS, takže to trochu blbne. Nevím, proč to dělá.
Pokud by někdo chtěl, mohu na požádání odzkoušet libovolnou hru s libovolným nastavením a napsat , na kolik FPS stabilně jedou.

Výdrž baterie je taktéž celkem slušná. Ačkoliv jsem to přesně neměřil, tak při surfování na internetu s podsvícením displaye 0% a zapnutým podsvícením kláves notebook vydrží přibližně 3 a půl hodiny. Při hraní Darksiders po mě notebook vyžadoval nabíječku po cca 1 a půl hodině až 2 nevím přesně :)

Shrnuto podtrženo s notebookem jsem převelice spokojený. Časem plánuji ntb poslat zpátky do goldmaxu a zapojit grafiky do SLI a vyměnit procesor ale na to mám tak rok až 2 čas.
Eurocom X7, i7 4710MQ, 16 GB RAM, NVIDIA GTX 880M 8GB, SSD 120 GB + HDD 1TB, Win 8.1

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 srp 2014 09:32

Za rok az dva se Ti muze stat, ze GTX880M uz nebude k dispozici ;)
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 25 srp 2014 12:36

Tak tam dá GTX990M,ne?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 srp 2014 13:29

Staci se podivat na Vlastika jak mohl upgradovat svou upgradovatelnou skladacku za novejsi GPU :)
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 25 srp 2014 15:09

Děkuji mnohokrát Lemonovi za recenzi, díky...

Teď má notebook výkonu na rozdávání, za 2 roky bude možné upgradovat na SLI, dnes by to bylo mrhání penezi. Snad nám brzy vlákno přesunou do samostatného vlákna, kde Tvé dojmy nezaniknou v hlubinách tohoto nekonečného vlákna :-) Nechť Ti tvá X7 slouží co nejlépe a děkuji za čas, který jsi věnoval recenzi, vážíme si toho.

Ondra
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Lemon
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 24 srp 2014 22:10

Příspěvekod Lemon » 25 srp 2014 21:02

No osobně bych to recenzí nenapsal ale jestli bude mít Eurocom vlastní vlákno tak bych to zkusil trochu více obsáhnout :)

Jestli za 2 roky nebude 880M tak bych tam dal jinou to není problém ale silně pochybuji, že nebude :D
Eurocom X7, i7 4710MQ, 16 GB RAM, NVIDIA GTX 880M 8GB, SSD 120 GB + HDD 1TB, Win 8.1

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 srp 2014 21:27

Problém to být může viz Vlastíkovo zkušenost s upgrade Clevo skládačky za novější GPU, kdy to kvůli potřebě neofiko vBIOSu karty oficiálně nešlo.

Ale uvidíš sám.
Já bych si SLi už nikdy nekoupil.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti