Alienware

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
soulbringer

Alienware

Příspěvekod soulbringer » 13 úno 2007 19:53

V zahranici standard... u nas zatim ne.
Alienware v USA ziskal nekolik oceneni i v Evrope jde o velice rychle rostouci spolecnost, ktera vsadila na vykon a design... obchodni prodej je podobny DELLu - tedy "nakonfiguruj si sam"...
- ma nekdo zkusenosti s touto znackou, popripade kopuil nekdo pres net jejich produkty?
Naposledy upravil(a) soulbringer dne 14 úno 2007 14:46, celkem upraveno 1 x.

leon

Příspěvekod leon » 13 úno 2007 21:32

vim ze to je stejnej OEM jako dela v CR treba UMAX ... rozdil je v tom, ze Alienware nastrika plasty nejakou barvou a udela kolem toho vetsi humbuk :lol:

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 13 úno 2007 21:42

dell vlastni alienware a na "nakonfiguruj si sam" funguju vsetky znacky v US. to len europa je zaspata, ze sa to tu povazuje za nadstandard.

2_leon: to s tym umaxom je pokus o vtip? :)

leon

Příspěvekod leon » 13 úno 2007 21:45

to s tim umaxem myslim naprosto vážně ... podivej se na fotky a uvidíš sám

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 13 úno 2007 22:25

napriklad? (no offence) lebo mi to zatial pride rovnake ako povedat o macbook pro, ze to je len prestriekany asus :)

leon

Příspěvekod leon » 13 úno 2007 23:55

špatně se díváš ;)

porovnej tohle
http://alienware.com/product_detail_pag ... KU-DEFAULT

s tímhle
http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-n ... index.html (starší konfigurace)
http://www.umax.cz/index.php?pageNum_fo ... UMNK,5900W (novější konfigurace)

prohlédni zejména pracovní plochu a boky (rozhraní) ... zjistíš, že Alienware je jen přestříkanej barebone notebook :lol:

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 14 úno 2007 08:29

moze byt :) fakt vyzera byt jediny rozdiel vo farbe plastu a ze umax setri na komponentoch (cpu, hdd,...). by ma zaujimalo ci by aj umax dostal tolko oceneni v zahranicnych casopisoch ako alienware :-)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 14 úno 2007 11:47

diky za prispevky pratele,

jen abych to zrekapituloval:
1) Alianware jsem podezrival ze patri Dellu a je to asi tak :o)
2) Primy prodej & nakonfiguruj si sam je v USA (ale nekde i v EU) standardem, u nas bohuzel NE! - coz mi prijde naprosto trikstni a vazne na facku
3) UMAX je jeden z mala, ktery ma na svem webu vesmes mensi moznosti konfigurace.

Nicmene rozdil mezi UMAXem a ALIANWARE vidim zejmena zde:

- alianware dba daleko vice na design a originilitu, notebooky nevypadaj jako kazdy druhy na truhu (pro nekoho je to plus, pro druheho minus)
- mimo soustredeni na design dba Alianware na to, aby nabizel ty nejvykonejsi sestavy, ktere jsou na trhu... ve svych noteboocich nabizi napr. nejnovejsi ATI x1900 nebo Go 7900, dokonce uz i Blue-ray mechaninky... Umax nabizi jako maximum pouze Go 7800
- variabilita uprav je u Alianwaru uplne nekde jinde, nez-li u hodne omezenoho Umaxu
- porovnam-li ceny, tak mi prijde Alianware daleko levnejsi, napr.:

AREA m5790:
Intel® Core™ 2 Duo Processor T5600 2.16GHz 4MB Cache 667MHz FSB
2GB Dual Channel DDR2 SO-DIMM at 667MHz (2x 1 GB)
ATI Mobility™ Radeon® X1900 (256MB GDDR3)
17" WideUXGA 1920 x 1200 LCD
100GB Serial ATA 1.5Gb/s 7,200 RPM
W Vista Home premium
CENA: 62.250,- Kc

Aurora m9700:
AMD Turion™ 64 Mobile ML40 2.2GHz 800MHz FSB 1MB L2 Cache
2GB Dual Channel DDR2 SO-DIMM at 667MHz (2x 1 GB)
Dual 512MB NVidia® GeForce™ Go 7900 GS - SLI Enabled
17" WideUXGA 1920 x 1200 LCD
100GB Serial ATA 1.5Gb/s 7,200 RPM
W Vista Home ULTIMATE
CENA: 73.460,- Kc

Srovname-li to s Umaxackym 5900 SWX, ktery stoji 95.200,- Kc tak jsou ti amici porad uplne nekde jinde...

nemuzu si pomoci, ale potom chapu proc kolem svych notebooku nedela Umax tolik humbuku jako Alianware, ktery dba nejen na tu cenu, ale na vykon, design... nemluve o nekolik vyhranych testech a oceneni v casopisech. Bohuzel nevyhoda Alianwaru spociva v ceske nedostupnosti, kdo vi kolik by stal shipping a zda je to vubec mozne sem dovest... - to je jediny co tak umaxu hraje do karet, jinak by se mohl valet uz v historii...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 14 úno 2007 12:48

neviem odkial mas tie ceny (z US stranky?) ale ta aurora m9700 s takou konfiguraciou by ta vysla v nemecku na min 3000EUR co je asi tak 85tisick CZK podla google. ten umax za 95tisic ma 7900gtx sli a 19" lcd. ekvivalent od alienware je aurora mALX a ta zacina v zaklade na cene 3500 EUR (99tisic czk - ceny z www.alienware.de).

ako piaty bod by som ale pridal servis. v nemecku by nebol s alienware problem (pravdepodobne ho tam zabezpecuje dell) ale v cechach nie je ziadny.

leon

Příspěvekod leon » 14 úno 2007 13:02

soulbringer:

- umax taky nabizi Dual nVIDIA® GeForce™ GO 7900 GTX
- amerika ma diky velkemu trhu moznost vetsich prodeju takze maj i lepsi nakupky, ale jak pise GHOST tak si nesrovnaval srovnatelne

... ale hlavne a predevsim ... ja chtel rict to, ze Alienware neni zadna top znacka repsektive top kvalita ... je to normalni barebone notebook ... jedine co tomu Alienware dava je obrovska marketingova podpora ... a uznavam, ze to delaj dobre ... jen sem chtel ochladit predsudky nekterych lidi o tom, ze Alienware je nejaka "znacka z nebes" ;) ... jedou hodna na image podobne jako Apple, jenze s tim rozdilem, ze Apple ma i vlastni technologie, kdezto Alienware ma jen vlastni pompezni design

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 14 úno 2007 14:09

Pratele,

mate pravdu a to treba i v tom, ze srovnavame nesrovnatelne... ale i proto jsem otevrel tohle tema.
- na nemeckych strankach jsem nebyl, ty ceny pochazi z dnesni konfigurace na strankach USA
- nerikam, ze ty konfigurace uplne predci UMAX 5900 SWx (napr. 19 monitor, repro...), presto je to daleko prijatelnejsi cena a ten umax stoji v zakladu 95 tisic a to s grafikou 7800...

Ano v USA je naprosto jinak poskladany trh - snad proto nizke ceny, pokud ty ceny v nemecku jine, nepochybuju o tom ze by v CR meli ceny nastaveny podobne jako UMAX, presto jsem chtel poukazat na to, ze v zahranici to jde naprosto jinak

- snaha odlisit se
- prodavat pres web, postavit si notebook dle vl. pozadavku
- diky vetsi konkurenci to jde prodat i levneji

Dellovsky Alianware je zrejme taky v USA vniman jinak (vyssi stredni trida pro mlade, davajici duraz na design).. a jak poznamenal leon maji podobnou CS jako Apple, nicmene nelze jim uprit to, ze to proste delaj
a) po dellovsku (primy prodej)
b) s dobrym marketingem
c) nejsou "druhorady dell", ale jejich notebooky vyhravaj v PC testech

Abych to shrnul, kdybych zil v USA, zrejme by AlianWare byl jeden z kandidatu na novej notebook. Tady doma v CR me muze maximalne zajimat:
a) da se to koupit pres net a dodat do CR?
b) lze to servisovat v Dell CR?
c) a hlavne... stalo by me to stejne jako na webu USA?

btw. neznate nekoho kdo by s alianware mel zkusenosti? Na zahr. webech jsem cetl skoro jen samou chvalu, ale tady doma je mi to na prt ze :o)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 14 úno 2007 14:15

... tedy bych chtel jeste dodat, ze po tom co jsem trochu projel weby v USA, VB, SRN musim bohuzel rici, ze:

1) ceny se lisi - a nekdy i dost
2) pro Evropu se viditelne nevyrabi / nedovazi tolik verzi jako v USA

cili dalsi minusko pro Alianware

leon

Příspěvekod leon » 14 úno 2007 14:34

umax ma na webu v technicke specifikaci napsano 7900 GTX ... ale vidim, ze v cene 7800 GTX ... volal sem na hotlaine a tvrdej, ze se tam dava 7900 GTX

co se kvality tyce bude to stejny jako u Alienware proto ze to VYRABEJ VE STEJNY TOVARNE!!!

majki

Příspěvekod majki » 14 úno 2007 14:43

Booooha mojho, aspon to prepiste v tom nadpisu na ALIENWARE, kdo se na to ma koukat :P

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 14 úno 2007 14:43

hehe.. jj.. to je mi jasny :o)
- jinak to jestli se podivate podrobne na sasi (vnitrek) od Alianwaru AREA m5790 tak se jedna o uplne stejne sasi jako u FJ AMILO Xi 1554 :o)
- holt je to vsechno jedna a ta sama tovarna :o))))


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti