potrebuju pomoc s wifi routrem

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
konopnikopes
píše často
Příspěvky: 209
Registrován: 01 kvě 2007 13:34

potrebuju pomoc s wifi routrem

Příspěvekod konopnikopes » 02 říj 2008 20:33

takze chci si doma udelat taky wifi net abyhc moch tahat laptop vedle do obyvaku a obcas i na zahradu.. a co mam ted koupit moc se v tom nevyznam kamarad mi doporucil toto

http://www.kasa.cz/pocitace-prislusenst ... -rsma-qos/

ale neivm jeslti to i pude na mejch windows xp, pise se tam neco s linuxem a open source a ja cim houby co to znamena ale jemu to beha prej na xp beha bez problemu, a taky nevim jeslti to neni treba jen na net od upc nebo pres linku adsl.. pac mam wifi net od nejakyho mistniho poskytovatele ale samozrejme kabel v pc ( ty anteny mi chytaj signal z pudy :) tak snad sem to dobre vysvetlil, bude to v pohode ? diky predem za odpoved :D
ACER Aspire 5920G-302G16MN/ C2D T7300/ 15.4" WXGA CB/ N8600/ 2GB/ SATA 160GB 5.4k/ DVD±RW/ WiFi/ BT/ CAM/ VIS HP

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 02 říj 2008 23:26

Řekl bych, že toto nebude to co potřebujete. Viděl bych to spíš na router se dvěma acces pointy. Jednu anténku vyšroubujete a píchnete tam anténu z půdy, kde se chytá wifi od poskytovatele (režim client). A druhá anténka vám bude vysílat vaši wifi po domě. Moc to nesleduju, tak doufám, že neplácám blbosti. Nejlépe bude kontaktovat poskytovatele vašeho připojení a informovat se u něj co přesně koupit.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 02 říj 2008 23:34

Pokud už má wifi svedenou kabelem, tak ho bude stačit pichnout do routeru, ne?
Zas jsem ale nepochopil tu část s antenáma z půdy :)
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

konopnikopes
píše často
Příspěvky: 209
Registrován: 01 kvě 2007 13:34

Příspěvekod konopnikopes » 03 říj 2008 13:32

no tak s tema antema jak jednu sroubovat jdnu tam a druhou tam sem zas nepochopil ja :) proste mam na pude anteny ktery chytaji net vod nekoho jinyho, z ty pudy vod anten mi vede kabel primo do miho pc... tak ted to snad pochopi kazdej :lol: ..no a chci vzit ten kabel a pichnout to do routeru aby to slo po baraku bezdrtatove. dneska to holt pojeud koupit tak sem na to zvedavej.. prave mi slo o to ze kdyz nekdo kpuje router tak je tma vetsinou podpora adsl nebo upc. ale ja mam proste od poskytovatele wifi dratovej net( chapete ne :lol: ) ma to takle spousta lidi v republice
ACER Aspire 5920G-302G16MN/ C2D T7300/ 15.4" WXGA CB/ N8600/ 2GB/ SATA 160GB 5.4k/ DVD±RW/ WiFi/ BT/ CAM/ VIS HP

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 03 říj 2008 15:04

Je jedno, co to je za net, když mají stejný kabel :)
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů