GPS a notebook

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
KaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 31 pro 2006 20:16

GPS a notebook

Příspěvekod KaM » 10 led 2007 13:14

Má někdo zkušenost s externím modulem GPS?
Pojedu do ciziny, mám NB, chci GPS a nechce se mě kupovat extra navigace do auta ani PDA. Používá někdo z vás takovouto kombinaci? Popřípadě co přesně, či máte k tomu nějaké výhrady?

dolnajs
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 12 led 2007 17:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dolnajs » 12 led 2007 17:14

Používám notebook v kombinaci s GPS a v pohodě. Dobré je si obstarat nabíječku do auta. V případě delšího pojíždění je to lepší než jet pak naslepo... :)

Jinak mám osvědčený program na navigaci Navigator 4 (doufám, že to je ta poslední verze). Zkoušel sem i jiné navigace, ale tato má i hlas, což je obdoba jak u PDA... :)

KaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 31 pro 2006 20:16

Příspěvekod KaM » 12 led 2007 18:14

Můžu se optat co máš za typ?
Je lepší připojení GPS přes USB nebo BT?
Nabíječku do auta jsem vyřešil inventorem viz "Autoadaptér", mohu připojit i jiné zařízení. (Delkin 140W za 650,-)

dolnajs
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 12 led 2007 17:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dolnajs » 08 kvě 2007 23:14

S křížkem po funuse - 4 měsíce po Tvé odpovědi... :)

Jestli se ptáš na typ GPS, tak mám od Nokie ten nejlevnější přes BT. Jiný sem nezkoušel, tento mi vyhovuje.

A jestli se ptáš na NTB tak mám Asus A6Ja... :)

RimmerCZ

Příspěvekod RimmerCZ » 12 kvě 2007 21:04

Prosím Vás. Jsem v tomto oboru nováčkem, ale chtěl bych "předělat svuj NB Acer Travelmate 220 na GPS.. Mužete mi poradit jaké součástkz a SW si sehnat.
Diky moc

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 12 kvě 2007 21:12

gps modul a nejaky navigacny soft s mapami. napr. igo alebo tomtom.

RimmerCZ

Příspěvekod RimmerCZ » 13 kvě 2007 07:09

Děkuju, ale stejne poprosím o podrobnosti.

GPS modul je co? Tedy pod jakým názvem to najdu treba na nějakém online obchodě?

Díky moc.

Edit> Aha jasne moc mi to po ranu nechyta, dal jsem do Googlu GPS modul a vyhodil spousty vysledku. Ale jenom bluetooth, nevite nekdo o gps modulu do PCMI slotu?
Diky moc

espero18
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 19 dub 2007 16:44
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod espero18 » 13 kvě 2007 09:54

Jasne i do PCMI slotu! www.kouwell.com.tw
FS Amilo 3438g (8reklamací=dobropis) FS NEVER MORE!!!! Umax 6800WSX T72, 2GB RAM, 7950GTX, 120+80GB HDD

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 13 kvě 2007 15:25

tak to neviem. gps moduly su hlavne pre PDAcka takze vo vacsine su bluetooth alebo do compact flash (CF) slotu. ale viem, ze na tie CF moduly sa predavaju redukcie do PCMCIA slotu - stoja cca 800 korun.

Agila77.com
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 23 led 2007 20:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Agila77.com » 04 črc 2007 23:55

Má někdo zkušenosti s PDA či http://www.alza.cz/gps-evolve-mt3-navig ... d76392.htm takovým zařízením ?
Mám telefon NOKIA 6234 a bojím se že tohle sice propojím ale nezprovozním. A nakonec už to má někdo k notebooku _ ?
Acer TravelMate 2303LCi + NOVĚ MSI EX600X-233CZ
řešil jsem tu problém s zálohováním a PQSERVICE
http://xchat-plzen.wz.cz/gif/acer-20.jpg popis problému

KaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 31 pro 2006 20:16

Příspěvekod KaM » 05 črc 2007 10:43

Do auta je nejrozumnější koupit:
a) "jednoúčelovou" GPS navigaci - její nevýhoda, je to jen navigace :)
b) GPS v PDA, osobně bych volil toto řešení, cenově výjde na stejno jako jednoúčelová + máš ještě PDA
oboje je dotažené, 1000x odzkoušené, mluví to, změna denní/noční zobrazení atd.
Pak je možnost přes NB či MT. Zde budeš potřebovat nějaký GPS modul (ten v odkazu by mohl vyhovovat), ale toto řešení nepovažuji za rozumné do auta. Na přejezd 50km k babičce možná, ale na vážné použití opravdu nepraktické. Netvrdím, že to nefunguje, ale z vlastní zkušenosti silně nedoporučuji.
Taky jsem toto řešil a po testech a praxi (Francie) nakonec vyhrálo PDA MIO P350 + SD karta na TomTom mapy. Dle mého jednoznačně nejlepší řešení a nejbezpečnější do auta.
HP nx7400 + HP LP2465 - text & foto

Agila77.com
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 23 led 2007 20:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Agila77.com » 15 črc 2007 09:15

KaM píše:Na přejezd 50km k babičce možná, ale na vážné použití opravdu nepraktické. Netvrdím, že to nefunguje, ale z vlastní zkušenosti silně nedoporučuji.

Tu babičku vynech a napiš proč si to myslíš? Já nechci navigaci do auta ale napiš mě i tvé zkušenosti já jí chci pro http://geocaching.cz/ nebo pro toulání světem.
Naposledy upravil(a) Agila77.com dne 20 led 2008 21:27, celkem upraveno 1 x.
Acer TravelMate 2303LCi + NOVĚ MSI EX600X-233CZ

řešil jsem tu problém s zálohováním a PQSERVICE

http://xchat-plzen.wz.cz/gif/acer-20.jpg popis problému

KaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 31 pro 2006 20:16

Příspěvekod KaM » 15 črc 2007 11:10

No, myslím že jsem to napsal jasně, akorát jsem to trochu obalil, abych neurazil nikoho, kdo má mnou "nedoporučované" řešení.
- do auta (nebo aktivity v přírodě) pouze jednoúčelový GPS přístroj nebo PDA s vestavěnou GPS navigací - prostě POUZE jednu krabičku. Důvod: praktické, přehledné, bezpečné, fungující, atd.
- proč ne NB/MT + GPS modul. Psal jsem ze zkušenosti řidiče, ale: mít NB na sedačce spolujezdce (GPS musí být na palubovce) je velice nepraktické a hlavně NEBEZPEČNÉ - 1) nesleduješ provoz, ale sedadlo 2) při prudší změně rychlosti/směru NB opouští svoje místo. Další komplikace z tohoto spojení snad nemusím popisovat.
Jak jsem vyrozuměl z tvého odkazu, tak ty chceš chodit po přírodě a hledat daný cíl dle GPS. Jak asi půjdeš s NB/MT + GPS lesem? Nezapomeň, že musíš mít přímou viditelnost na oblohu, takže jak asi bude vypadat tvoje navigování - obě ruce plné.
Dále, GPS modul musíš něčím napájet a nějak propojit se zařízením, přenos bluetooth stojí energii a USB kabel není moc praktický.
Ano, já chápu že máš mobil, který to umožňuje a chtěl bys to použít, ale tudy cesta opravdu nevede. Na vyzkoušení co je to GPS možná, ale pokud budeš chtět používat vážněji, tak si stejně koupíš "jednoúčelovou" navigaci nebo PDA+GPS. K PDA se kloním proto, že výkonem a spolehlivostí je na stejné úrovni jako "jednoúčelová" + mám navíc PDA pro které si využití asi sám najdeš :)
HP nx7400 + HP LP2465 - text & foto


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti