Externí monitor - rozlišení

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Mareti
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 črc 2008 14:45

Externí monitor - rozlišení

Příspěvekod Mareti » 23 črc 2008 14:43

Tak sem si koupil Toshiba Satelite A300-15C. Chtěl jsem k němu připojit externí monitor, a neb 19ku s nativním rozlišením 1440x900...

Nečekaně mám problém...

Můj notebook monitor má nativní a zjevně taky maximální rozlišení 1280x800. Grafická karta - Mobility Radeo HD 3650 má údajně podporovat asi 3k x něco rozlišení takže v tom problém rozhodně neni.

PŘESTO si na externím monitoru nemůžu nastavit (není zobrazeno v nabídce rozlišení) nativní rozlišení a věřte nebo ne jakmile cokoliv zapnu v nižším rozlišení na tom monitoru to vypadá prostě příšerně....

Ovladače mám snad nejnovější.

Tak 4 hodiny jsem googlil a googlil a nic jsem nenašel, žádná pomoc na forech nic...

Fakt díky za pomoc, jsem si jistý že to pomůže nejenom mě.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 23 črc 2008 14:53

Máš nastavené klonování obrazu nebo ten externí jako hlavní s rozšířenou plochou na notebookovém? Nebo jinak?
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Mareti
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 črc 2008 14:45

Příspěvekod Mareti » 23 črc 2008 15:00

mám to nastavený tak, že obraz je jenom na externím monitoru samozřejmě :) Nechci po mojí 15ce aby mi zobrazovala 1440 x 900 :)))

Jooo a možná je docela podstatný že mám Visty Home Premium...ale nevim..

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 23 črc 2008 15:18

Mám stejné rozlišení displeje na ntb, stejný externí monitor, taky ATI kartu a šlo mi to bezproblémově. Ale jen přes DVI, VGA jsem nezkoušel. U VGA stejným způsobem připojuju LCD televizi.
Postup, se kterým mi to fungovalo: v Catalystech rozšířit plochu na externí monitor, už tam můžeš nastavit vyšší rozlišení, pak přes Swap display mapping prohodit oba dva monitory a bylo.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Mareti
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 črc 2008 14:45

Příspěvekod Mareti » 23 črc 2008 16:47

sorry ale sem v tomhle fakt novej takze polovine veci co si mi poradil ani nerozumim :D Napriklad v tech catalistech nejsem si jistej jak "rozsirit monitor" a Swap display mapping na to je nakej program nebo? Diky za pomoc

edit:
Jako nejak sem to v Catalistech prepnul na ten novej monitor ale porad nemuzu dat vetsi rozliseni...
Toshiba Satelite A300 15C, T8300, ATI Mobility Radeon HD 3650, 320 HDD, 3GB RAMM, Logitech G5, Steelpad 3S

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 23 črc 2008 17:23

Obrázek
tady, když vezmeš ten šedý monitor (=externí) a přetáhneš ho do toho okna vedle obrázku notebooku, nabídně ti to buď naklonování, nebo rozšíření. Zkus dát Extend Main, rozšíří ti plochu na druhý monitor a měl bys být schopný jednak přetahovat okna mezi oběma obrazovkama a jednak nastavit u každého jiné rozlišení.
Swap Display Mapping je volba, ke které se dostaneš po pravém kliku na ten obrázek notebooku, jenom zamění obě obrazovky. Jinak třeba okno s puštěným filmem můžeš přetáhnout na druhý monitor a žádné výměny neřešit.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Mareti
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 črc 2008 14:45

Příspěvekod Mareti » 23 črc 2008 23:07

Jo no tak na to sem teda prisel taky..a spravne, ALE to je proste to samy jako kdyz to udelas v samotnych vistach... Kdyby to bylo tak jednoduchy tak bych se neobtezoval ptat se... Je spousta lidi na netu ktery maj stejnej problem, ale nikdo jim nikdy nerek jak to vyresit..teda aspon podle toho co sem nasel... Diky za pomoc, ale budu potrebovat nakou jinou radu :)
Toshiba Satelite A300 15C, T8300, ATI Mobility Radeon HD 3650, 320 HDD, 3GB RAMM, Logitech G5, Steelpad 3S

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 23 črc 2008 23:23

Jasně, dál mě sice nic nenapadá, ale hodně štěstí teda :)
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti