Základní dotazy

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
verisof
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2007 09:31

Základní dotazy

Příspěvekod verisof » 18 bře 2007 09:35

Zdravím, mám brzo v plánu koupit si noťas, ale mám určité elementární neznalosti v celé téhle oblasti, tak bych byl moc rád za odpovědi, i když se můžou zdát samozřejmé. :-)

Displej - chtěl bych matný displej. Jak ho rozeznat ve specifikaci na netu a na který značky koukat (všiml jsem si, že např. HP má většinu matných, ale zase nedělá širokoúhlý, což bych taky chtěl)

Pevný disk - je obvyklou možností, že mi vymění stávající za jiný? (větší, rychlejší ot.) Protože bych tam chtěl 7200-otáčkový. Doporučíte mi případně nějakou značku disků? (vyšší spolehlivost, rychlost apod.)

Výdrž - které značky mají dobrou pověst, co se baterií týče. Dále by mě zajímalo, jestli obvyklá uváděná doba výdrže bývá uváděna pro "normální" režim, nebo např. pro snížený výkon. Např. u Toshiby (např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43953 ) mi ony "až 2 hodiny" přijdou ukrutně málo. Takže jestli bych zrovna u tohohle notebooku měl skutečně očekávat, že po dvou hodinách odpadne.

Dokovací stanice - vzhledem k tomu, že bych k notebooku měl doma rád připojenej externí monitor i klávesnici, přijde mi vhodná dokovací stanice. Ale nikde jsem pořádně nenašel, jak moc omezující faktor to je při výběru. Jaká je sehnatelnost u jednotlivých firem, modelů. Tak bych byl rád za nějaké uvedení do situace na trhu.

Ragnos
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář 2006 10:07

Příspěvekod Ragnos » 18 bře 2007 10:20

Matný displej se porad jeste bare jako standart, takze neni-li primo napsaný displej s technologii blablabla, tak je s nejvetsi pravdepodobnosti matny.
Leskly displej znaci značí ruzně, zaleží na výrobci. Např.
CrystalBrite, Color Shine, Crystal Shine, TrueLife, Crystal View, SuperFine, BrightView, UltraBright, XBrite, X-black, Clear Bright, ErgoBright, TruBrite, Clear SuperView atd.

Pevny disk se da v poho vymenit, ale novej si musis koupit a ten starej ti zustane.

Pokud chces dobrou vydrz, tak ani tak nezalezi na znacce, jako na hardwaru, X1600 bude zrat vic nez GMA950 atd.

Dokovaci stanice ma snad kazdej vyrobce, ale konektor na dok maji vetsinou jen v bussines modelech.
Jinak na klavesnici a monitor nepotrebujes dokovaci stanici. Vsechny booky maj vetsinou VGA vystup a USB.

Byt tebou, spis bych koukal po Dellu (tam si muzes koupit 7200 hardisk uz v zakladu), IBM Thinkpad, HP, (sony)

Nenapsal jsi cenu, takze budu brat, ze na penezich nesejde, takze ja doporucuju bud
Dell Latitude D820 (620)
Thinkpad Z61m (silnejsi varianta)
- oba jsou spicka, jen stojej kolem 50k

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 18 bře 2007 12:43

Ragnos píše:Pokud chces dobrou vydrz, tak ani tak nezalezi na znacce, jako na hardwaru, X1600 bude zrat vic nez GMA950 atd.

Tady bych si dovolil doplnit, že na na značce taky záleží, např. HP bude mít se stejnou papírovou konfigurací jako Asus, Acer a další spotřebu o něco nižší, (ale bude taky o dost dražší).
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Ragnos
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář 2006 10:07

Příspěvekod Ragnos » 18 bře 2007 13:22

Proto tam mám to "ani tak" chtel jsem jen upozornit, ze dulezitejsi je konfigurace. Pokud budoou mit oba modely stejnej hardware, tak pak je jasny, ze Dell a IBM a spol. budou mit o hodne vetší vydrz nez Acer a spol.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 bře 2007 13:27

Toshiba i HP maju modely s Core2Duo a X1600 - ale ked tam da Toshiba 43Wh bateriu a HP da 68Wh bateriu, tak logicky dokaze HP pri totoznom pouzivani (Office, net...) pohanat ten notas kludne i 4 hodiny oproti 2,5 pri Toshibe (kedze ma odkial ten prud dodavat...)

C


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů