kombinace různých RAMek?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 28 pro 2008 19:05

Jo tak to je jediny - je to za par supu, tak proc to nekoupit. Ale prinos 2GB vs 4GB - temer nula ( pri vyuziti filmy, office a hry - ty stejne pujdou mizerne na tomto notebooku).. A nepsal jsem jeden GB RAM ve Viste, ale jeden GB RAM na poradnem desktopu. Visty 1,5GB a vys. Crysis s 1GB RAM a poradnou GK - lepsi hratelnost, nez notebook s 16GB RAM.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 28 pro 2008 19:10

S Tvým posledním příspěvkem se nedá nesouhlasit.Samozřejmě tento notebook není to pravé na hry,ale alespoň více Ramky trochu pomůže.I když se hodí jen na náročné hry,různé konverze videosouborů apod.Ale proč ne za ty peníze.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 28 pro 2008 19:10

Michal27: Aha, takže jestli to dobře chápu, tak raději doporučuješ nechat jen 2 GB paměť v singlechannelu a druhý slot nechat jen tak prázdný? 2 GB jsou pro Vistu jen takovým nutným minimem. Půl roku jsem pracoval na Vistě s 1 GB a poté co jsem upgradoval na 3 GB se nestačím divit, jak o moc se zvedl výkon. Jelikož mám i integrovanou grafiku, tak mám o čtvrtinu lepší grafický výkon.

Jestli teda radíš -> Nech si ten slot prázdný, protože 450,- KČ je moc a 2 GB ti musí stačit, tak nevím co ti na to říct.

Nepoužíváš náhodou ještě XP a 512 MB? Pokud ve Vistě používám Aero, všechny různé Vista blbinky, IM klienty a u toho hraju, tak se lehce dostávám ke 2 GB. Pokud tedy bude mít 4 GB v dualu, tak se mu znatelně zrychlí přepínání ze hry do Win a když mu někdo napíše na ICQ, tak mu to nesekne hru.

4GB (3,5 GB) jsou dnes výhodná koupě. Za 900,- KČ máte paměť, která se tak lehce nevyčerpá a pro Vistu je 3-4 GB luxus.
ThinkPad T420

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 28 pro 2008 19:24

Rozdil oproti 1GB je znatelny - ale 2GB oproti 4GB uz na bezne pouzivani zbytecnost. Jinak nevim, k cemu ti je na int. grafice o 1/4 vetsi vykon...ale to je z jineho soudku. Z pohledu vas - hracu, besnicich po kazdem fps - je to jasne :lol:
A prepinani ze hry do Vist - kdyz nekdo pise - prakticka ukazka vyuziti PC.
BTW: Ja jsem praktik, ne teoretik. Mel jsem na Vistach v desktopu 2x2GB RAM.. pote jedna odesla - zadny rozdil - jak logovani do Vist, CS4, Pinnacle Studio, net, filmy, hry... nikde jsem nezpozoroval sebemensi rozdil. Ale pravda je, ze nejlepsi ucitel je zivot a kdyz to je tak levne, tak at si koupi dalsi modul - pak pozna sam. Vetsina lidi ovsem mylne klame a kdyz uz to koupi, pisou, jak je to lepsi, rychlejsi atd..
Pro profesionala jasna volba - nektere programy potrebuji i vic., ale jinak...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Spirit
píše často
Příspěvky: 308
Registrován: 09 říj 2007 03:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Spirit » 28 pro 2008 21:34

onne píše:2 GB jsou pro Vistu jen takovým nutným minimem.

A prave za taketo prispevky by som fackoval... :roll: Michal ma pravdu.
Toshiba A200 1M8: C2D 7100, 4GB RAM, HD2600 500/400, 160GB,
SB X-fi Surround 5.1, Logitech Z-2300 + G51, Razer Lachesis + Steelpad Qck

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 28 pro 2008 22:21

Spirit píše:
onne píše:2 GB jsou pro Vistu jen takovým nutným minimem.

A prave za taketo prispevky by som fackoval... :roll: Michal ma pravdu.
no a ja bych fackoval primo tyto! Tak mi povez kde je tva informativni hodnota prizpevku? A navic jeste rikas blbost. Pro hry je urcite vhodnejsi mit 4gb navic ziska pokud rozjede pameti v dual chanelu tak pociti i rychlost visty tak programu. Zababrat 2gb ve viste neni problem treba jen upravou fotek v raw formatu. Navic dnes je nejvyhodnejsi nakupo ceny pameti porostou. A tak jdu taky kupvat do desktopu zitra 2x2gb
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 29 pro 2008 16:05

Taky rozhodně s Michalem nesouhlasím. On ostatně už jistý pan Gates tvrdil, že 640kB musí stačit každému. Sám mám 3GB a vypnutý swap, odezva systému je skvělá a zatím si žádný program na nedostatek nestěžoval. Ale nemůžu tvrdit, že pokud si otevřu 3 snímky v photohshopu, na pozadí poběží prohlížeč s otevřenýma 8mi záložkama, IM a něco navíc tak to nastat nemůže. O memory managmentu se na tomhle fóru napsalo už dost, takže paměť se bezpochyby využije. A při cenách pamětí tady určitě není šetření na místě.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 20 hostů