Problém při instalaci Windows Vista na nový HDD u notebooku.

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Mr.Vaio
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2007 23:05

Problém při instalaci Windows Vista na nový HDD u notebooku.

Příspěvekod Mr.Vaio » 10 čer 2011 23:33

Zakoupil jsem si nový HDD 2.5" SATA II pro můj notebook Asus Lamborghini VX2. Starý měl jenom 160GB/5400ot, nový 750GB/7200ot. BIOS všechno rozpozná, HDD se točí, všechno naprosto v pořádku. Jakmile notebook naběhne, tak se mi načte ASUS Recovery DVD, který jsem tam dal a Windows se nainstaluje až do té chvíle, kdy se operační systém konfiguruje s počítačem (modrá obrazovka windows a točíčí se kolečko s nápisem welcome), v tuto chvíli se mi rozsvítí hláška "Could not configure Windows Setup with current hardware".

Zatím jsem dostal tip, že je to z důvodu toho recovery DVD, že na nový HDD se to má instalovat jinak, né přes recovery dvd.

Nevíte někdo co s tím?

george65
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 19 dub 2011 12:32

Příspěvekod george65 » 11 čer 2011 01:17

v podstate je to asi presne tak jak pises, i kdyz me prekvapuje ze i vymena disku znemozni pouziti recovery disku.

jedna moznost je sehnat si na netu original DVD Windows Vista edici kterou mas zespodu na stitku pouzit seriove cislo z toho stitku a udelat cistou instalaci.

druha trosku narocnejsi moznost je pokud mas porad na tom starym disku nainstalovanej system pouzit nejaky bootovaci software na kopirovani obsahu disku (napr. GHOST) a proste obsah staryho nakopirovat do novyho, chce to ale logicky stolni PC kam bys mohl oba disky pripojit najednou

Mr.Vaio
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2007 23:05

Příspěvekod Mr.Vaio » 11 čer 2011 13:29

Díky, to je dobrý nápad stáhnout ten OS podle sériového čísla, akorát se mi na internetu nedaří nikde najít odkaz na danou stránku, kde by to šlo. Mohl bys mi prosimtě poradit?


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů