SLI režim u notebooků ???

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...

Šel bych do něho?

Ano! Za každou cenu
3
17%
Hmm... nevím
5
28%
Ne! Určitě bude těžší a baterka bude brzo K.O.
10
56%
 
Celkem hlasů: 18

Waxy
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 12 kvě 2006 11:53
Kontaktovat uživatele:

SLI režim u notebooků ???

Příspěvekod Waxy » 12 kvě 2006 13:04

Co říkáte na možnost 2 grafik v notebooku? :roll:

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 12 kvě 2006 13:38

záleží na tom k čemu chci notebook používat ... na hraní asi dobrýl, ale na přenášení už to zřejmě moc nebude :twisted:

Waxy
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 12 kvě 2006 11:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Waxy » 12 kvě 2006 15:12

Přenášení asi nebude zrovna to nejlepší, ale ten výkon! :twisted: ten výkon! Uvidíme, třeba to doladí k dokonalosti :-)
Rád pomůžu...

Návštěvník

2 grafiky

Příspěvekod Návštěvník » 12 kvě 2006 19:46

SLI to síce nie je, ale páči sa mi myšlienka univerzálneho grafického riešenia, aký je možné nájsť napríklad u SONY:
http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-notebook,2006,Sony-Vaio-vgn-sz1xpc,index.html

PAN Megashit
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2006 23:15
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

SLI..

Příspěvekod PAN Megashit » 12 kvě 2006 20:27

Mno jestli muzu doporucit, za par dni se na notebook.cz objevi recenze Na Umax 5900WSX...ma 2x Geforce Go 7800GTX v SLI :twisted: ....v 3D mark 06 mi to udelalo neco kolem 6500 bodu :X ..na pareni super...s vlastni klavesnici a mysi :wink: ...ale jinak obrovska kraaava... (19 palcovej sirokouhlej displej) ) 6.6 kilo a jeste megalomansky trafo...=)) jde fakt hodne o to k cemu notebook potrebujete....co si vemete radsi na lanku?? stolni PC nebo sbalite do batohu tohle?? :wink:
Obrázek
You camp > You die!

Palda

Příspěvekod Palda » 14 kvě 2006 02:03

Hmm, myšlenka podobných "přenosných DTR" je perfektní.

Jenomže ji vždycky něco pokazí.

Jako například tento UMAX s rozlišením panelu 1680*1050 .. proč ne 1920*1200? S podobným výkonem to nemusí být marné.. 1920*1200 je navíc na 17" 16:10 tak akorát co se týče jemnosti (DELL XPS 2).

A ještě k tomu UMAXu, chápu sice, že Intel si ještě s SLi moc nerozumí, ale AMD bych už do žádného počítače nedal ani za zlatou krychli..

Ale s očekáváním sleduji další vývoj XPS linie u DELLu, a dalších u AlienWaru a VoodooPC.. Snad už s Meromem..

Ota
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 13 kvě 2006 16:06

AMD? a názor na SLI

Příspěvekod Ota » 15 kvě 2006 00:28

AMD nedal Paldo? Já ho mám jak na stolím pc i v notebooku (v naťasovi Turion 25W) a maximální spokojenost. Ten Turion je na tom stejně, jako kámarádovo PM a možná se dočká i využití 64b ;-)

k SLI : Podle mě vyhození peněz i do stolního počítače a v notebooku ještě víc. Spíš bych se vrhnul na jednu solidní grafiku, protože přínos SLI je v mnoha případech dost diskutabilní a jeho cena je nehorázná. I kdyby se nárůst výkonu projevil víc, tak by to mělo být levnější. Moc peněz za málo, někdy i za nic.

Palda
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 kvě 2006 15:20
Bydliště: Vsetín/ValMez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Palda » 15 kvě 2006 16:03

2 Ota : Vskutku nedal, finanční situace a kladné recenze na internetu mne při celkové poruše stolního PC (P-4) vedly k AMD. Tak tristní výsledky jsem ani v nejhorších snech neočekával..

Dále, AMD v NB mají mí známí (Acery) čísla si nepamatuji (nicméně jeden je v kombinaci s ATi X700) nicméně absolutně to není to, co by člověk mohl akceptovat :-( (například rendering v 3D Maxu, kde můj XPS2 poráží stolní pc s AMD..)

Inu, SLi.. čekám na QSLi :-) Nicméně v NB by opravdu bylo super vidět místo SLi 2 grafické karty, jednu slabou a jednu pořádnou jako u SONYho :-)
Dell XPS2, Pentium-M 780, 2GB RAM, nVidia Go 6800 Ultra, 17" 1920*1200

Toshiba portege M400, T2400, 512MB RAM, 12,1" 1400*1050

Ota
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 13 kvě 2006 16:06

:-)

Příspěvekod Ota » 15 kvě 2006 23:50

pro Paldu:
AMD ani Intel není nálepka výkonu. Záleží na označení procesoru a z toho se vyklube i jeho výkon a využití.

Ono nezáleží jen na procesoru, ale na celé sestavě. Když se nerozumě vybírají komponenty, jakokýkoliv procesor bude výkonově znehodnocen. Celek není ani tak o tom, jestli je to Intel nebo AMD. Rozdíl ve výkonu je v průřezu řad ve středním proudu obouch firem celkem malý. Pak záleží hlavně na ceně a konkrétním využití.

Nejsem AMDčkář, i když na nich jedu. Snad i proto, že je znám, nemám jediný důvod proč AMD zatracovat. Mám jen dobré zkušenosti. Kamarádi taky. Jak výkon, tak spolehlivost.

Jinak v dnešní době bych na stůl koupil Pentium D a do laptopu bych se nehnal a vyčkal nových kousků od obou stájí.

Ota
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 13 kvě 2006 16:06

procesory

Příspěvekod Ota » 16 kvě 2006 00:11

O procesorech bude lepší psát v sekce pro procesory.
Založil jsem místnost.

forum.notebook -> procesory pro notebooky -> Místo pro souboj ;-)


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů