AMD versus INTEL

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...

AMD versus INTEL

AMD
10
19%
INTEL
42
81%
 
Celkem hlasů: 52

Aktel
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2007 08:42

Příspěvekod Aktel » 24 srp 2007 10:07

to je snad jedno co se srovnává, ne ??? Tady chtěl někdo poradit jakej cpu si vybrat.. tak píši svoje postřehy a zkušenosti co jsem měl během pár dní..
Jinak to % vyčíslení není z mejí hlavy, ale vyčetl jsem to na serveru.. Jinak v testech AMD bylo rychlejší pouze při kopresy WINRaru jinak intel vedl ve všem..

Ale to je jedno... jsou příznivci AMD a Intelu ... já jen psal svůj názor a snad to pomůže při rozhodování.....
A testy co jsou na internetu mohou taky skreslova...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 24 srp 2007 10:11

No to není moc jedno co srovnáváš :D Pokud srovnáváš Single Core CPU tak se Single Core CPU. To pak máš jako když srovnáváš lepší zajetou octavii s novým ferrari . Samozřejmě na netu je hromada testů a každej říká něco jiného. Jde o konkrétní aplikace. CPU Core duo a Turion X2 jsou prakticky srovnatelný.
tento účet již není aktivní.

Aktel
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2007 08:42

Příspěvekod Aktel » 24 srp 2007 10:15

Nehci se hadat ani dohadovat, ale veškere testy zatim hovoři jasně pro Intel.... OK ať vyžší, nebo nižší modelová řada...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 24 srp 2007 10:19

ano Core 2 Duo je opravdu výkonější než Turion X2. Core Duo je srovnatelný s Core Duo. Testy ukazují maximálně 5 % rozdíl a to ještě občas ve prospěch Core Duo a občas Turionu X2, záleží na konkrétní aplikaci. Neoponuju, že Intel je nejvýkonější na trhu však ano Core 2 Duo je výborné a kdybych si teď kupoval notebook určitě by byl s INTEL CPU. Ale v levnějších relacích je výkon\cena výhodný i Turion X2. tím končím za prvé od někoho kdo srovnává Single Core s Dual Core CPU a potom je velkej fanda INTELu se objektivně stejně nic nedozvím
tento účet již není aktivní.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů