jaký počítač?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Ozi

Příspěvekod Ozi » 25 říj 2006 08:34

Peca & Leon: ze stránek exac.cz jsem vylovil následující, vkládám to celé, zalinkovat to neumím, skrývají cestu k stránce, jinak to lze naklikat v sekci podpora-doporučený hardware (a je toho tam více, pro začínající střihače videa povinná četba). Myslím, že to poměrně přesně vystihuje situaci a je to ve shodě s tím co jsem psal výše (a nejde vám to pod fousy:). Takže schválit/doporučit komukoli pro střih videa ne-intel řešení mi přijde přinejmenším neprofesionální, pokud máš pocit (peca), že vyvolávám flame, tak jsi přecitlivělý.

exac.cz píše-
Při volbě základní desky je nejdůležitějším parametrem tzv. čipová sada, neboli čipset. Tato součástka řídí veškeré toky dat po počítači (pevný disk, paměť, procesor, sběrnice PCI či AGP apod.) a na její kvalitě závisí, zda bude PC schopno zpracovávat bezproblému digitální video. Výrobců čipsetů není mnoho, mezi nejznámější patří společnost Intel, VIA, SiS a nově nVidia. Tyto čipsety jsou montovány jednotlivými výrobci (ASUS, MSI ....) na základní desku počítače, která tvoří základ celého počítače. Nejdůležitějším parametrem při střihu videa není, jak by se mohlo na první pohled zdát, výkon, ale stabilita. Dle našich dlouholetých zkušeností vychází v tomto směru nejlépe desky od společnosti INTEL. Jejich cena je sice většinou vyšší nežli u konkurentů, nicméně oproti ostatním výrobcům je skoro zázrak narazit na chybný čipset. Pakliže vezmeme historii čipsetů společnosti Intel, našel by se jeden nebo dva, které pro střih videa nebyli zrovna ideální. Oproti tomu se konkurenci prakticky podařilo za celou existenci vyvinout pár čipsetů, které pro střih videa vyhovují a to ještě za cenu dokonalého "vyladění" PC, včetně nejnovějších aktualizací ovladačů apod

leon

Příspěvekod leon » 25 říj 2006 10:43

to Ozi:

na stejné stránce se píše i toto:
"Vzhledem k současné rychlosti pevných disků IDE, převyšujících často i 50-60MB/s, není ani k tomuto řešení důvod."

... já k tomu dodávám ... ta stránka je určená pro uživatele stolních PC a do stolních PC se dnes dělají minimálně 7200 otáčkové disky ... pokud vím tak už minimálně poslední rok ... navíc do stolních PC se dává dnes už snad jen SATA ... to však neplatí u notebooků!!! ... tam je stále často 4200 otáčkový disk a kevšemu IDE

... hele já se s o tom bavil loni s člověkem, kterej školí několik let Adobe Premiere ... specielně sem se ho ptal na disky v noteboocích ... takže jeden z vás dvou se asi plete ... teď jen zjistit kterej to je ;)

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 25 říj 2006 11:14

2Ozi: Tak sem se teda na tu stránku podíval, konkrétně do sekce doporučený hardware a našel sem "Jsme si vědomi toho, že uvedené informace nejsou již plně aktuální. Z časových důvodů nebyla možná průběžná aktualizace." Vzhledem k tomu že poslední testovaný chipsety jsou via kt266, sis661 a nforce2, tak o současným stavu to neříká naprosto nic. V tý době opravdu platilo, že jediná rozumná volba byl intel, ale dnes už sme o dost jinde :wink: .
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

leon

Příspěvekod leon » 25 říj 2006 12:26

to Peca-on-line: no vida ... to jsem prehledl ... dalsi voda na nas mlyn :D

to Ozi: odsoudit druhé je snadné, obhájit své tvrzení je boj :twisted:

Ozi

Příspěvekod Ozi » 25 říj 2006 18:46

Peca a leon: Sám za sebe musím říci, že přesně v této chvíli se podle mě všichni tři ocitáme na hranici mezi realitou (fakty) a bojem (argumentačním) do posledního muže=chytáním za slovíčko apod. Osobně mi postačí, pokud si xlukas, jestliže to ještě vůbec čte, odnese poznatek, že by měl zvážit svoji volbu, pokud mu bude jeho střihový program úspěšně pracovat na Turionu, pak hurá, pokud zvolí platformu intel tak taky hurá (protože mu to bude fungovat určitě) a pokud bude mít se střihem na Turionu problémy pak jste mu tu volbu požehnali a je to především jeho problém (vyhozený peníze). Já jsem považoval za nutné jeho i vás na možné potíže upozornit. Toť z mé strany k tématu vše (kromě testu na nc2400).

potkanus
píše často
Příspěvky: 139
Registrován: 30 kvě 2006 01:41
Bydliště: Plzen!!! Sometimes Praaag

Příspěvekod potkanus » 28 říj 2006 01:06

No ja se s nekompatibilitou setkal, na AMD 3500+ MSI K9N platinum to to video krasne zprasilo, ale jen v pinnaclu (kerej je sam o sobe taky pekne zprasenej), ale pricinou neni znacka, ale neschopnost udrzet stalou frekvenci, skace to (OC neni) a pak to video prasi, po prvnim renderingu to este de, ale po vlozeni uz renderovane sceny do dalsiho projehktu a par renderech je ot k nekoukani, prekmity, lagy, chyby, diry, proste otres

AViP
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 03 srp 2006 20:58

Příspěvekod AViP » 28 říj 2006 11:16

Pokud se jedná o CnQ/PowerNow, není nic jednoduššího, než tuto vlastnost po dobu práce s videem prostě vypnout. 8)
On je to při podobných příležitostech ostatně dobrý nápad obecně, protože tahle vlastnost mává doslova s celým systémem... a zbytečně. :roll:


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů