Boot WIN z IMAGE

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Boot WIN z IMAGE

Příspěvekod pssss » 22 črc 2008 07:38

Premyslel jsem, a ne jen ja, nad jednou zajimavou moznosti startu systemu (konkretne XP jelikoz je mene narocne na misto na disku a pamet).
Cely systemovy disk se loadne z image,ulozenem kdekoli (flash disk, SD karta, DVD,), do pameti a pak uz bude vyuzivat pouze pamet a vymenna media (u ntb bezna prace bez hdd skoro 1hod rozdil) - Podobne startuje BartPE.
Kazdopadne by systemovy disk byl mnohem rychlejsi (v RAM) a 1GB pameti se v dnesni dobe ztrati... WinXP max 100MB zabrane pameti po startu, pri praci spicka 350MB a pri nejnarocnejsich aplikacich do 800MB. Systemovy disk 1,5GB na XP staci, myslim si ze pro beznou i narocnejsi praci staci 2G RAM...

Co vy na to? Nepremysleli, nezkouseli neco?

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 22 črc 2008 19:53

Myslis neco jako Live CD Windows?

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 23 črc 2008 03:22

Neco jako live cd, zminoval jsem bartPE, prip Reatogo, kde by se dala cerpat inspirace.. Jenze vysledkem je nejspis vzdy jen hodne omezeny system (zkousel jsem jen bartPE, kde se daji obsluhovat akorat programy-pluginy-tak daleko sem se nedostal..). Dalsi veci jsou ovladace grafiky..., nastaveni systemu, nove programy atd coz mi zminene verze nenabidnou. Proto image primo systemoveho disku..
Zkousel jsem Live verzi slax, na rychle flashce uplne supr, taky pri bootu nabidnou nahrat cely sys disk do RAM. Neco takovyho by se mi libilo, ale potrebuji win32 apps :(

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 23 črc 2008 12:46

Ja osobne nevim o tom, ze by existoval Live Windows... jestli ho nekdo neoficialne vytvoril to fakt netusim. Jinak bartPE ani Reatogo neznam. Ale napr. vim o Knoppix Live distribuci ci Ubuntu se tez vydava jako Live.

Mam takovy napad, a to spustit nejakou live distribuci a v ni virtualizovat Windows, jelikoz budes jako disk pouzivat RAMky, tak i ten virtualni disk by byl stale na RAMkach. Jestli je tohle mozne netusim, nikdy jsem nezkousel virtualizovat system v Live OS, ale fungovat by to mohlo.

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 23 črc 2008 20:03

LiveCD Windows fakt existuji, jak XP tak i VV.. Vetsinou to jsou omezene systemy kdy nelze nic doinstalovat a pouzivaji jakesi univerzalni ovladace(aby byly portable).
Na BartPE se da najit dost veci, Ratogo se dela s instalacniho CD, bohuzel jsem neprisel na system jakym se to vytvori. Reatogo ma byt o neco lepsi vzhledem k funkcnosti, osobne jsem netestoval. Nema nekdo nejake zkusenosti s reatogo?


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů