Opravdu jsou acery tak nekvalitní?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
bedrunacz
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 26 zář 2008 22:46

Opravdu jsou acery tak nekvalitní?

Příspěvekod bedrunacz » 26 lis 2008 18:39

Dobrý den,
když si pročítám toto forum, tak zjišťuji, že acery a asusy apod. nejsou moc kvalitni... hlavně že se lamou klouby.
Známý má Acer 2 roky stary, za nějakých 17 tisíc s DPH, a každy den jej nosí do práce. A zatim s nim nemá žádný problém.

konopnikopes
píše často
Příspěvky: 209
Registrován: 01 kvě 2007 13:34

Příspěvekod konopnikopes » 26 lis 2008 21:52

uz je to tu mnohokrat staci pouzit tlacitko hledat :idea:
ACER Aspire 5920G-302G16MN/ C2D T7300/ 15.4" WXGA CB/ N8600/ 2GB/ SATA 160GB 5.4k/ DVD±RW/ WiFi/ BT/ CAM/ VIS HP

Rostišrot
píše často
Příspěvky: 115
Registrován: 22 lis 2008 11:32

Příspěvekod Rostišrot » 05 pro 2008 13:44

Podle všeho je nejhorši zn ACER..někteří maji sice jiný názor tak jim ho nechci brát,ale podle toho co jsem četl na netu tak je u aceru velká nespokojenost.Ale třeba znamý měl acera a žadný problem,podle mě je to i podle toho jak se s notesem zachazi...vše je o udržbě :wink:
HP Compaq Presario CQ60-120ec+TP LINK WR542G Wi-Fi router.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 05 pro 2008 14:01

Neni to o udrzbe ani o zachazeni - to se vztahuje spis na mechanickou odolnost. Ale to, ze se odporouci GK - to uz nezalezi na znacce, ale deje se to vicemene nahodne. Nevyhoda Aceru je ta, ze se zakaznikem jedna hodne zle. Naprosta neochota a mnohdy neuznani zcela jasne reklamace. Proto je lepsi si priplatit za lepsi znacku - oprava je pak rychlejsi a resi i drobne vady, ktere by Acer neuznal. Nicmene i u lepsi znacky se muzete setkat se spatnym jednanim - holt to take zalezi na lidech.

Jinak rada TravelMate uz je celkem kvalitni. Aspire je stale jen mekky plastak. Kdyz Acera, tak aspon TravelMate.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

WindCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 09 pro 2008 19:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod WindCZ » 09 pro 2008 19:37

já třeba měl Acer Travel mate 2100 od roku 2004 dříve za 30 000kč
a za ty čtyři roky jsem neměl ani jediný problém,ani jediný.
teď jsem přešel na Aspire one a150 bw jelikož má tršku lepší výkon než ten starší a váží o 2kg méně.
tzn. můj názor je že Acer JE kvalitní ač si to moc lidí nemyslí.

Verxes
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 26 led 2007 10:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Verxes » 09 pro 2008 21:57

To že je Acer a Asus nekvalitní, říkají všichni - všichni ti, co si myslí že ušetří a ještě budou mít nadupanej NB a nedají víc než 15tis. Je jasné, že v této cenové kategorii snad ani nelze NB vyrobit tak kvalitně, jako stroje od konkurence, které s podobným HW výkonem neseženete za méně než cca 25tis., takže někde se to šetření projevit musí.
Můj názor je: Kdo chce NB za malou cenu, tak Acer a Asus ano, ale spíše vybírat poskromnu a vybrat si třeba nejlevnější s Vyšších řad, které už kvalitní jsou. A rozhodně bych nekupoval NB za málo peněz s vlastní GK, protože to je to co lidi většinou udělají, že si koupí "vše v jednom a za málo peněz", pak tam není vyřešené chlazení, plasty vržou, klouby nejsou kvalitní..

Zase bych osobně nekupoval NB, kterej by byl extra drahý - podle mě cenová relace do 30000 (max. 35000) by měla ukojit každého a vzhledem k tomu, že já kupuji NB, tak abych ho hned po skončení záruky vyměnil, tak moje cenová relace, ve které uvažuji, je asi 25000..

Momentálně mám Asus A6Km-Q72, přesný příklad levného NB, bohužel dokončuji studia, tak jsem potřeboval něco levného.. Tak se servisem už mám zkušenost - za celou dobu jsem ho tam posílal jednou, kvůli přehřívání, od té doby ho mám rok a jsem spokojen - jinak servis proběhl bez sebevětších problémů, příjemná domluva, do 7 prac. dnů jsem měl NB zase doma.. klouby u této řady nejsou moc kvalitní, už mám taky pěkně rozpraskaný a rozviklaný pravý kloub. Tak se nachyluje doba, kdy přemýšlím, co jinýho koupit - s poklesem cen si dělám zálusk na něco Dellu..
Toshiba Tecra A10-11M
Intel Core 2 Duo P8400, 2,26 GHz
Intel GMA X4500HD
3072 MB (DDRII, 800Mhz)
MS Windows 7 Professional 32bit

xprim01
píše často
Příspěvky: 216
Registrován: 29 zář 2007 15:36

Příspěvekod xprim01 » 09 pro 2008 22:06

Kromě Aceru a Asusu je ještě možnost koupit výprodejové kusy (ne bazar) jiných značek ze starších modelových řad. Za novinku se vždycky platí. :wink:
Toshiba A200 1M8; C2D 7100 (undervolt), 2GB RAM, HD2600 Catalyst 9.4 mod, battery l. 2:32 (WiFi on); Vista HP
Acer 4810TZG 413G32Mn, C2D SU4100, switchable graphics, battery l. 8:10 (WiFi on), Win 7 HP

HANScz
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 09 pro 2008 17:11

Příspěvekod HANScz » 09 pro 2008 22:12

Lidi vy mě fakt děsíte,chtěl jsem toho Acera ale nějak mě přechází pomalu chuť jak se to tu ze všech stran valí že je to na nic,těď zas budu na začátku a nevím co teda vzít :shock: fakt by to bylo tak hrozný?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 10 pro 2008 05:25

co se ti zas valí,není potřeba tolik dramatizovat,záleží na tom co chceš koupit,pokud notes do 10 tisíc,tak je skoro jedno jakou značku vybereš
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

HANScz
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 09 pro 2008 17:11

Příspěvekod HANScz » 10 pro 2008 08:02

Gogo:neplaším,jen jsem si začal tady včera pročítat vlákna několik stránek dozadu a docela mě na ten Acer přechází chuť jak na to lidi tady plujou,původně jsem byl rozhodnutej pro jeden z těhle

ACER Aspire 5730ZG-322G32MN 15.4"WXGA
ACER Aspire 5530G-702G32Mi 15.4"WXGA

akorát jsem nevěděl jestli ten AMD/ATI nebo Pentium/n-vidia,zase úplně na nejobyčejnější to nevypadá když se prodávájí tak kolem 15-16 litrů,líbí se mi na nich ta výbava za ty prachy akorát nevím jestli není na škodu ten lesklej lcd,díval jsem se pak ještě na tuhle Toshibu

http://www.lucky-notebook.cz/satellite/ ... l007cz.htm

je ta Toshiba fakt o tolik lepší jak se o tom všude mluví a jestli jo tak v čem teda,třeba jsem se díval že najít HP nebo tu Toshibu s lesklým monitorem je fakt problém,tak teď nevím,je lesklý monitor fakt tak blbej nebo jsou tyhle značky u těch levnějších noťasů tak pozadu v modních trendech že to dávají jen do těch drahejch,nebo je to tím že lidi co tohle kupujou to prostě od nich nevyžadujou?U noťasů to nefunguje tak že si výrobci dělají svoje šasi a do toho cpou stejné komponenty jako je to u normálních PC?

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 08:34

Lidi já nevím, ale mám druhého Acera a jsem spokojený. Žádné problémy s klouby, žádné problémy s plasty a žádné problémy s HW. Pár lidí tady napsalo špatnou zkušenost a ostatní to dramaticky papouškujou. Mám kamaráda co má Dell a nestačí reklamovat, kamarádka má Toshibu a skoro ho pro reklamace nevidí. Myslím, že nové řady od Aceru jsou slušné a i designově povedené narozdíl od jiných značek. Až budu plánovat nákup třetího NB, vím, že to bude Acer po dobrých zkušenostech. Pořád se píše, jak jsou Acery špatné a je to jedna z nejprodávanějších značek NB na světě, nebo aspoň v ČR. Prodá se jich tolik, že prostě vadné kusy budou na taková prodejí kvanta. Byl bych proto rád, aby se mluvilo o Acerech jako o osobních zkušenostech a ne pouhopouhé papouškování několika jedinců na tomto fóru. Mé zkušenosti jsou jednoznačně kladné a s klidem mohu Acer doporučit. To je má zkušenost se značkou Acer.
HP Notebook
HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

HANScz
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 09 pro 2008 17:11

Příspěvekod HANScz » 10 pro 2008 08:38

JackalJackal:dík za názor,dívám se na tu konfig.tvojeho stroje a je to hodně podobné jako ten co bych si předatavoval,jdou ti na tom nějaké hry a když tak mi prosím řekni jaké,dík.

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 08:45

Já moc na hry nejsem a NB jsem ani na hry nekupoval, ale zkoušel jsem, to je jasné. Mimo GTA4, které jsem nezkoušel a potom co tady čtu ani zkoušet nebudu, tak mi šly na rozlišení 1366x768 někdy na max, někdy na médium hry jako oba Crysis, naplno Stalker, Tomb Raider nejnovější, FarCry 2, poslení Call of Duty, Falout 3 atd... vše si nepamatuji. :lol: Konfigurace na práci je to víc než dobrá. :wink:
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 10 pro 2008 09:16

JackalJackal píše:Pořád se píše, jak jsou Acery špatné a je to jedna z nejprodávanějších značek NB na světě, nebo aspoň v ČR. Prodá se jich tolik, že prostě vadné kusy budou na taková prodejí kvanta. .

Neznam presne prodeje. Mozna se ti zda, ze Acer ja hodne prodavany (ma ho hodne kamaradu/spoluzaku). Toto je vsak male cislo oproti tomu, co kupuji firmy. Firmy delaji opravdu velke nakupy. A musim rict, ze jeste u zadne vetsi jsem nevidel, ze by meli Acer. Vetsinou IBM/Lenovo, Dell, ojedinele HP.

A v tech firmach se ten NB opravdu pouziva, ne, ze nekdo ho ma doma pousteny 2 hodiny vecer. Tyto NB se denne casto prenaseji(narazeji,vybrace) a jedou 8 a vic hodin denne, takze asi ty firmy vedi co delaji, kdyz kupuji tyto znacky.
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 10 pro 2008 09:20

Verxes píše:Zase bych osobně nekupoval NB, kterej by byl extra drahý - podle mě cenová relace do 30000 (max. 35000) by měla ukojit každého a vzhledem k tomu, že já kupuji NB, tak abych ho hned po skončení záruky vyměnil, tak moje cenová relace, ve které uvažuji, je asi 25000..

Mozna se ti zda, ze za 35 dostanes maximalne nadupany HW stroj a za 50-60 to je to stejne. HW parametry jsou pekna vec, ale jelikoz jde o prenosne zarizeni a nekdo treba potrebuje ho vyuzivat v horsich podminkach a vyzaduje aby neco vydrzel, tak mu ten za 30 stacit nebude...Preci jen poradny NB at zpracovanim tak HW imho na tech 30-35 tak zacinaji.
Forget the past, the future is now, the present`s gone..


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 hostů