MSI GX720

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Galager

MSI GX720

Příspěvekod Galager » 29 pro 2008 00:14

Dobrý den, mám v plánu koupit tento notes http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58396 a mám k němu několik dotazů...

I když jsem četl hodně recenzí, není trochu masochizmus taktovat CPU a RAM za chodu systému?

Za druhé, nikde jsem nezjistil z jakého materiálu je plocha hned pod monitorem, resp. nad klávesnicí, kde jsou umístěna tlačítka Turbo a Eco, mám obavu z toho, že by tam mohl být jakýs takýs kobereček, podobně jako na HP530, kde se to po týdnu zaneslo bordelem a vypadalo to strašně. Víte o tom něco?

A poslední, procesor P8400 je asi 'nejslabší' část toho notesu... Původně jsem měl v plánu koupit nějaké DELL Vostro, kvůli rozlišení, ale nechce se mi platit stejnou cenu za značku a poloviční výkon, navíc česká Penta posílá zadarmo PPL a garantují opravu do deseti dní...

Kdyby někdo postnul osobní názor na ten notes a nějaké zkušenosti, případně vyfotil detail té plochy pod monitorem, byl bych mu vděčný. Jinak s touto značkou mám všeobecně dobré zkušenosti, mám od nich NTB, základní desku do PC, GPU do PC, vše OK.

EDIT: Pokud máte nějaké připomínky k výkonu, zahřívání, čemukoli, postněte to :) Já jsem byl doteď zastánce hlavně stolního PC, v mobilní technice se příliš neorientuji.

Díky, Galager

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI GX720

Příspěvekod centos » 29 pro 2008 00:21

Galager píše:I když jsem četl hodně recenzí, není trochu masochizmus taktovat CPU a RAM za chodu systému?


To bych nedělal ani za nechodu systému.
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

GudMen
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 25 pro 2008 17:30

Příspěvekod GudMen » 29 pro 2008 00:40

Já bych ti hlavně doporučil pořádně si pročíst diskusi na odkaze, který jsi sem hodil, mimo jiné tam najdeš i tuto fotku, o kterou máš zájem. http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/U ... 614540.jpg

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GX720

Příspěvekod roman2277 » 29 pro 2008 09:41

Galager píše:Dobrý den, mám v plánu koupit tento notes http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58396 a mám k němu několik dotazů...

I když jsem četl hodně recenzí, není trochu masochizmus taktovat CPU a RAM za chodu systému?

Za druhé, nikde jsem nezjistil z jakého materiálu je plocha hned pod monitorem, resp. nad klávesnicí, kde jsou umístěna tlačítka Turbo a Eco, mám obavu z toho, že by tam mohl být jakýs takýs kobereček, podobně jako na HP530, kde se to po týdnu zaneslo bordelem a vypadalo to strašně. Víte o tom něco?

A poslední, procesor P8400 je asi 'nejslabší' část toho notesu... Původně jsem měl v plánu koupit nějaké DELL Vostro, kvůli rozlišení, ale nechce se mi platit stejnou cenu za značku a poloviční výkon, navíc česká Penta posílá zadarmo PPL a garantují opravu do deseti dní...

Kdyby někdo postnul osobní názor na ten notes a nějaké zkušenosti, případně vyfotil detail té plochy pod monitorem, byl bych mu vděčný. Jinak s touto značkou mám všeobecně dobré zkušenosti, mám od nich NTB, základní desku do PC, GPU do PC, vše OK.

EDIT: Pokud máte nějaké připomínky k výkonu, zahřívání, čemukoli, postněte to :) Já jsem byl doteď zastánce hlavně stolního PC, v mobilní technice se příliš neorientuji.

Díky, Galager
Mám s tímto modelem nějaké zkušenosti,tak se je pokusím popsat:
1.tlačítko TURBO je jen reklamní nálepka výrobce-po stisknutí se velmi zvýší teploty CPU(jader) apod.(pro mě nepoužitelné)
2.Plocha pod LCDčkem je asi z děrovaného plechu(odhadem)detail najdeš na stránkách MSI
3-Procesor 8400 je nejlepší poměr cena /výkon co můžeš v současné době v notebooku mít(i dle časopisu CHIP),na běžnou činnost i hry dostatečný výkon
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Galager

Re: MSI GX720

Příspěvekod Galager » 29 pro 2008 12:55

roman2277 píše: Mám s tímto modelem nějaké zkušenosti,tak se je pokusím popsat:
1.tlačítko TURBO je jen reklamní nálepka výrobce-po stisknutí se velmi zvýší teploty CPU(jader) apod.(pro mě nepoužitelné)
2.Plocha pod LCDčkem je asi z děrovaného plechu(odhadem)detail najdeš na stránkách MSI
3-Procesor 8400 je nejlepší poměr cena /výkon co můžeš v současné době v notebooku mít(i dle časopisu CHIP),na běžnou činnost i hry dostatečný výkon


Díky za reakci, vidím že v podpisu máte MSI GT, je to stejná šasi, WUXGA a AMD/ATi, pokud se nepletu, jestli jste ho měl nějakou delší dobu (2-3 týdny), neměl jste problém s tím plechem nad klávesnicí? Jinak ptal jsem se na tom CZC v diskuzi, a ohlasy na to přetaktování vypadají v pohodě... Ne že bych se toho knoflíku vůbec kdy v budoucnu dotýkal, ale už jeho přítomnost ve mě trochu vzbuzovala nedůvěru.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 pro 2008 16:29

Ano šasi je stejné s GX 720.Plech je jemně vroubkovaný-zatím žádný problém,ale mám ho stále na jednom stole v kanceláři.K tomu přetaktování:u modelu GX 720 teplota stoupne při 100% vytížení na 85 stupňů a v GT 735 až na teplotu 100 stupňů.A to nejsou teploty,které bych chtěl v notebooku mít.Takže tlačítko TURBO vůbec nepoužívám.Ve hrách nárůst výkonu prakticky žádný a třeba v konverzi DVDčka apod.ušetříte pár minut a to mi za to nestojí.Ovšem u těchto modelů se velmi vyplatí chladící podložka(třeba Zalman NC 2000).Přesně sedne pod CPU,RAM i HDD.Takže solidně srazí teplotu na CPU a HDD.(10-15)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Galager

Příspěvekod Galager » 29 pro 2008 19:01

Tak děkuji zúčastněným za diskusi, během první půlky ledna po novém roce si ho objednám, nabyl jsem přesvědčení, že s ním budu spokojen. Díky za pomoc a přeji hezký zbytek svátků.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů